Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
08-11-2016 - 16:32:24
Аз сложих 30КВТ горелка на грейко на котел чугун Виадрус и ползвам слънчогледови пелети на цена от 150-200 лева за тон, за сега е доволно
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
09-11-2016 - 15:35:19
Quote
pepo
Аз сложих 30КВТ горелка на грейко на котел чугун Виадрус и ползвам слънчогледови пелети на цена от 150-200 лева за тон, за сега е доволно

Колко площ отопляваш и колко ти е разхода?
При мен е 200м2, постоянно обитаемо с 300 БГВ. За една зима изкарвам с 4,5-5 палета хубави пелети, които взимам по 360 лв.
За сезона хвърлям 10 кофи пепел, средно 1 на 2 седмици
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-11-2016 - 14:38:21
Моля, за препоръки как следва да изберем пелетна камина или котел , какви са изискванията на комина ( тяга, размери) и други особености , как следва приблизително да определим мощността която да търсим. има ли камини които са безшумни при движението на шнека, падащи пелети вентилатор .
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
25-11-2016 - 13:05:13
Къщата за която се интересувам е сутерен и един етаж над него, по около 30 кв м на ниво и общо 140 кб м за двете нива. Каква е нужната мощност на камината за пелети, ако къщата не е изолирана и трябва да загрява и до 100 л бойлер ?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
09-12-2016 - 11:56:03
Ние се отопляваме с пелетна камина от три години с въздуховоди пуснати към всички стаи. Изключително доволна съм...приятно топло и чистичко навсякъде. Разходът е много малък. В най-студените дни сме горили 1 чувалче (15кг) слънчогледови пелети за ден и половина. Намерила съм си фирма от Търговище, от която купувам слънчогледови пелети на много изгодна цена, които са много калорични.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-12-2016 - 21:57:48
здравейте и аз пиша за първи път.Живея във апартамент 80кв и искам другата зима да се отоплявам и аз на пелети ,но освен камина на пелети нямам друго решение и даже си бях харесал BURNIT COMFORT PLUS PM 13KW [orex.bg]
Но тук видях два коментара които казват че тази марка не била читава.И ви питам сега за съвет тази камина ако някой знае бива ли я или да търся друга която е близо до тази цена. Надявам се тук да има някой които може да ми даде съвет много благодаря .
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
20-12-2016 - 20:57:57
Quote
olllo
здравейте и аз пиша за първи път.Живея във апартамент 80кв и искам другата зима да се отоплявам и аз на пелети ,но освен камина на пелети нямам друго решение и даже си бях харесал BURNIT COMFORT PLUS PM 13KW [orex.bg]
Но тук видях два коментара които казват че тази марка не била читава.И ви питам сега за съвет тази камина ако някой знае бива ли я или да търся друга която е близо до тази цена. Надявам се тук да има някой които може да ми даде съвет много благодаря .
В друг форум чета добри мнения за камини ЕCOSPAR -- МАКЕДОНСКИ. Има ги като мощност 12 , 18 и 25 киловата. При теб 12 кв. мисля, че ще ти е достатъчно, но все пак се поинтересувай точно каква мощност ще ти е достатъчна. Ако вземеш по-мощна отколкото ти е нужна отиваш на излишно по-голям разход.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-12-2016 - 22:01:08
Благодаря за отговора прочетох и на други места май няма да е Бърнит тези ECO SPAR ми се струват по добре имам време до есента до тогава продължавам да чета и да събирам мнения
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
18-02-2017 - 08:57:01
Здравейте smiling smiley виждам че от доста време не е писано по темата, но се надявам все още някой да я следи. Имам следния проблем живея жилищна сграда без акт16 и за съжаление не се очаква да се изкара. Основния ми проблем са разходите за ел. енергия през отоплителния сезон. Търся алтернативен начин за отопление. Жилището е около 100-110кв.м , направил сам външна изолация "10см. плътен стиропор" сменил съм дограмата на целия апартамент има 2 остъклени тераси и една открита. Насочил съм се към пелетна камина с водна риза, идеята е да отоплявам 3 спални по 10-12кв.м , дневен тракт с кухненски бокс 30кв.м в който ми се иска да отоплявам и пода защото под нас не живее никои и е леден. Какъв би бил разхода на пелети и има ли някаква опасност при спиране на тока и изобщо колко би ми струвало изграждането на тази с-ма?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
26-02-2017 - 18:12:25
Няма опасност при спиране на тока, разхода - според ползването, колко би струвало питай изпълнителя
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход