Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Анонимен потребител
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
18-08-2015 - 15:54:50
Здравейте! Преди 2 месеца си закупихме пелетна горелка IVG и ни я поставиха на котел на твърдо гориво BUDERUS LOGANO S111. Котелът е 20киловата, радиаторите в къщата са изчислени на 16киловата. Въпросът ми е -горелката на колко киловата трябва да бъде настроена?
Благодаря предварително за отговора*smiley_ahh*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-09-2015 - 15:54:33
Здравейте!Искам да ви попитам,дали някой от вас се снабдява с насипни пелети и как ги съхранява?Става въпрос за 3-4 тона.Благодаря предварително на отзовалите се.:ami:Освен в чували, има ли друг вариант.Имам идеята да преграда част от гаража,да изолирам пода и стените с талашитени плоскости или стиропор .По този начин ще успея ли да ги съхранявам цяла зима?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-09-28 16:07 от nela.nacheva.
vsg
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
31-01-2016 - 14:33:26
Имам котел за твърдо гориво "дедитрих "25 kw! Може ли да го преработа за пилети, но да е качественно! Моля за мнение и съвети!


Re: Отпление с пелети - струва ли си!
01-02-2016 - 00:33:54
Трудно, но може
Re: Отпление с пелети - струва ли си
29-02-2016 - 13:23:58
Ето Едно Универсално решение за вграждане в съществуващ Котел за автоматично изгаряне на всякакъв вид гориво: http://biootoplenie.com/комбинирана-горелка/



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-02-29 13:28 от инж.Павлов.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
03-11-2016 - 15:38:36
някой слагал ли е пелетна горелка 100 кв, и предложете някаква за слънчогледови пелети



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-11-03 15:45 от svetlozar nikolov.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
04-11-2016 - 20:32:37
Колега, аз съм с ДЕФРО, и той гори всичко, даже и камъни (щото в нашите въглища има доста smiling smiley
От многото опити, стигнах до извода, че евтините пелети всъщност не са евтини. Разхода се вдига, оттам ефективността пада. Аз се спрях на една марка, и вече втора година съм с тях, и съм доволен. По-скъпи са, но за сметка на това горят супер и нямат пепел.
Това слънчоглед, слама, костилки и др. боклуци са само хамалогия.
Естествено ако са ти без пари, няма проблем.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-11-2016 - 14:43:14
Колега напълно съм съгласен с теб,но лошото е че табелата ДЕФРО струва още +70 % цената, нещо не познават парите.По принцип ми трябва всегоривен котел 150 170 КВ и нали знаеш колко ще ми вземат дефрото.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-11-2016 - 19:56:12
Quote
svetlozar nikolov
Колега напълно съм съгласен с теб,но лошото е че табелата ДЕФРО струва още +70 % цената, нещо не познават парите.По принцип ми трябва всегоривен котел 150 170 КВ и нали знаеш колко ще ми вземат дефрото.

Аз те разбирам, но другите "всегоривни" котли се оказаха много капризни. Аз ти казвам от опит. Нито съм търговец на ДЕФРО, нито нищо.
Все пак парите са твои, но тази ретортната горелка наистина гори всичко. Другите все имат някакви "претенции". Даже на мой познат наскоро се случвали експлозии в котела, дължащо се на кофти пелети. Сменил ги с хубави, и няма проблеми.
А принципно ДЕФРО са разработени за полски въглища. Имах "щастието" да намеря един чувал стари истински полски въглища. Щяха да стопят котела, и от един чувал хвърлих една лопатка пепел.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-11-2016 - 13:14:26
Прав си колега. по принцип вече уж си намерих котел с реторна горелка, само трябвада го внеса до 2 седмици.после ще ти пратя снимки.при мене въпроса е деликатен, трябва да отоплявам 650 кв.и все пак трябва добре да подбирам цена и качество
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход