Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-02-2015 - 21:48:21
До STANKURA :
Не познавам турските котли,но знам че пелетерм гори всичко. От костилки,през пелети до трески и са доста променени от първоначалните модели. Някои проблеми при зареждането на горивото са отстранени.Отностно чистенето и прахта,няма как да се избегне. Едно важно условие за безпроблемна и икономична работа е при въвеждане в експлоатация да се замерят параметрите на димните газове. Доброто съотношение на гориво и въздух (което се вижда от измерване на димни газове ) дава икономии . Разбира се и периферията на котела е важна . Разбира се смяната на вида пелети или трески с други променя КПД на котела. За това е за предпочитане еднократно зареждане за сезона и профилактика всяка година.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-05-2015 - 13:09:22
Здравейте,имам правен котел на въглища и искам да слагам пелетна горелка към него.Понеже има доста различни модели дали някой може да ми препоръча какъв модел и каква мощност да взема?Досега съм гледал на ерато GP 32 и bisolid,също и на фероли.Ще дам малко инфо - къщата е около 160 кв.м. с изолация и дограма, алуминиеви глидери ,системата е с долно разпределение и около 100л вода в нея ,като според изчисления за отопление в момента са ми нужни около 12КW.Пелети мисля да взимам от Велинград или Етрополе.Благодаря ви предварително!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
16-06-2015 - 21:28:57
Щом ти трябват 12kW защо оглеждаш 32-35kW горелки? Виж Грейко 5-20kW
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
19-06-2015 - 13:09:22
От две години отоплявам къща 100 квадрата, много съм доволен от пилетите. Няма да се занимаваш с пепели и през няколко часа да ходиш да гледаш дали гори

блиндирани врати входни врати решетки интериорни врати
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
19-06-2015 - 13:09:22
От две години отоплявам къща 100 квадрата, много съм доволен от пилетите. Няма да се занимаваш с пепели и през няколко часа да ходиш да гледаш дали гори
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-06-2015 - 08:30:21
Някой да знае нещо за горелките на фирма термо маг от Пловдив ,много ги похвалиха?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
25-06-2015 - 22:44:31
Освен теб кой ги похвали?:ami:
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
26-06-2015 - 14:00:18
Аз не съм ги хвалил ,на мен ми ги похвалиха,но понеже не виждам никой да ги предлага масово затова питам дали някой ги е ползвал !!!?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-06-26 14:02 от aleksibebov.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-06-2015 - 09:57:01
И какво им похвалиха?
Анонимен потребител
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
18-08-2015 - 15:53:09
Здравейте! Преди 2 месеца си закупихме пелетна горелка IVG и ни я поставиха на котел на твърдо гориво BUDERUS LOGANO S111. Котелът е 20киловата, радиаторите в къщата са изчислени на 16киловата. Въпросът ми е -горелката на колто киловата трябва да бъде настроена?
Благодаря предварително за отговора*smiley_ahh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход