Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Котли Calux
30-10-2014 - 20:29:13
Здравейте за първипът пиша и ще ви споделя моя опит скотли CALUX аз лично имам 27kw и след дълги премеждия мога да кажа че почти нямам тайни.Всичко е до настроиките който са в SETUP MENU ,а ето и информацията до която се добрах, подробно описание за котли който използват модул SY250 .Ако някой има въпроси с радост ще се опитам да помогна.[www.tiemmeelettronica.it]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-10-30 21:04 от Dame.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
30-10-2014 - 20:50:51
Здравейте за първипът пиша и ще ви споделя моя опит скотли CALUX аз лично имам 27kw и след дълги премеждия мога да кажа че почти нямам тайни.Всичко е до настроиките който са в SETUP MENU ,а ето и информацията до която се добрах, подробно описание за котли който използват модул SY250 [www.tiemmeelettronica.it].Ако някой има въпроси с радост ще се опитам да помогна.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-10-30 20:52 от Dame.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-11-2014 - 12:15:16
avatar
Quote
Dame
Здравейте за първипът пиша и ще ви споделя моя опит скотли CALUX аз лично имам 27kw и след дълги премеждия мога да кажа че почти нямам тайни.Всичко е до настроиките който са в SETUP MENU ,а ето и информацията до която се добрах, подробно описание за котли който използват модул SY250 [www.tiemmeelettronica.it].Ако някой има въпроси с радост ще се опитам да помогна.

Много полезно инфо, благодаря .
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
02-12-2014 - 15:40:30
Quote
"Маестро"
Привет и от мен!Аз също се отоплявам на пелети вече пети зимен сезон и като чета какви глупости се пишат тук чак ми става смешно....200кв/м къща ще се топли по евтино на ток от колкото на пелети...може само ако си крадеш тока или сам си го произвеждаш.
Вярно е че качеството и калоричноста на пелетите са основен фактор но за толкова години вече се появиха и читави производители в БГ.
Тази година ползвам пелети от Ракитово на италианския производител и честно казано съм очарован от разхода си и от пепелта след изгарянето.
Отоплявам 100кв/м апартамент с много добра изолация и дограма + 120л. бойлер и разхода ми за денонощие е между 9 и 12 кг
Бил съм и на дърва....бил съм и на ток, но от както съм с пелетна камина се родих
Здравейте,
и аз за пръв път съм в този форум. Днес отделих почти цял ден на тази тема и все така неориентиран си оставам и ме е страх да предприема инвестиция в отопление на пелети....а много ми се иска....
Тук прочетох за разходи от по 12 кг на денонощие до 6-7 тона на отоплителен сезон, което си е между 40 и 50 килограма и то говорим за жилища от 100 кв.м, колкото е и моя апартамент. Не зная какво да предприема. Следя и други форуми с подобни теми и забелязвам, че основно помагащите и даващите съвети са не широк кръг от хора, на които можем само да кажем огромно благодаря. Ще продължавам да следя темата с безкраен интерес.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
03-12-2014 - 08:10:26
Колега, това с разхода е доста индивидуално нещо. И аз бях така, докато не запалих моето парно.
200м2 се отоплява с около 35-40 кг/денонощие., заедно с 300 л БГВ. При норма на разход за котела 3,5 кг/час, при средно 50% да работи, си е нормално. Питал съм и други, и при тях е долу-горе така. Като видиш какъв е нормативния разход на котела, делиш на 2 и почти си уцелил.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
04-12-2014 - 15:14:37
Благодаря rosen71,
като се има предвид, че аз ще отоплявам 2 пъти по малко кв.м. и без БГВ, евентуално мога да се надявам на разход около 20 кг на денонощие - това звучи обещаващо....
По технически данни, камината, която разглеждах преди малко има разход от 0,7 до 2,6 кг/ч
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
30-12-2014 - 06:35:38
Здравейте, прочетох темата, но бих желал хора с опит в това отопление да отговорят. Конкретно питам за следният казус : апартамент 65 кв.м, непреходни стаи, изолация външна- 5 см. стиропор (нова жилищна сграда), изолация на тавана- 5 см. каменна вата, настилка на отопляемите помещения- корк, дограма- алуминиева , изложение югоизток. Предложиха ми следната камина за това жилище BURNiT Comfort PD 10 kW-[www.sunsystem.bg] . Та въпросът ми е тази камина ще ли става за отопление (жената обича топло), и приблизително колко пелети според вас ще отидат за един сезон. Регион Пловдив. Много Благодаря за отзивите.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
05-01-2015 - 16:14:38
Здравей odyn,
със сигурност ще има хора, които биха казали, че съм предубеден, но НИКОГА не бих си купил нещо продавано от "Сънсистем" ( още повече, ако е произведено от тях ) Живея в град Шумен, работил съм в една от двете фирми на братята, и повярвай ми, зная какво говоря....Късмет с покупката!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-01-2015 - 12:09:27
Здравей,

Накратко - и аз дълго време висях в неизвестност от разхода на пелетния котел, докато не го пуснах на 30.12.2014.
Котела е български, произведен в Нови Искър - 7 ходов, 38kW; горелката е българска IVG мисля беше, мощност 8-40kW. Отопляват се в момента 2 етажа от по 82m2 - заедно с общи части и всичко. Температурата се поддържа около 18 градуса, тъй като не се живее там все още, но пък за някои довършителни дейности (пък и за тест на отоплението) не може да остане неотоплявана къщата. Обекта е къща, насред полето, кажи-речи. Няма нито една интериорна врата - всичко е отворено.
Засякох разхода и в най-студените дни (от -17 до -6), и в по-нормалните - както днес например:
- студени дни (от -17 до -6): 30кг/24 часа (2 чувала);
- нормални зимни дни (-7 до +1-2): 22кг/24 часа;

Надявам се информацията да е от полза за някого.

п.с.Изолацията е 100мм каменна вата, под вентилируема фасада. На покрива - също.

Поздрави *yes*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2015 - 15:49:10
Благодаря на Max Cavalera. Да, за мен споделената от теб информация е много полезна. Така или иначе все още продължавам да проучвам + и - на този вид отопление smiling smiley
Топла зима пожелавам на всички!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход