Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
01-10-2013 - 22:00:49
Лично аз не виждал смисъл от подобна "всеядност".
1. Въглищата за да горят автоматично трябва да са точно калибровани, а такива на пазара не съм виждал.
2. Цената на въглищата е колкото на пелетите, разходът - също, така че не с виждам смисъл да се цапотиш с въглища
3. Ръчно подаване на дърва и въглища *xxx* - има доста по-евтини котли, които се справят с това. Като се купят навреме пелетите цената е добра и няма нужда да се търси място за дърва и въглища*yes*
N@M
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
19-10-2013 - 12:29:29
Здравейте на всички активни участници в този полезен ( надявам се ) за мен форум! С наближаване на зимата и аз наближавам края на основния ремонт на етажа в който смятам да се нанасям скоро и така от само себе си възникна въпроса и за отоплението. За това бих помолил хората който помагат тук със съвети да помогнат и на мен.
Определено съм се насочил към котел на пелети, но нямам никаква представа как да го избера, точно какви KW. За това да дам инфо за жилището и да чакам вашите съвети. Етажа е 65 кв.м. Квадратурата като стаи е: спалня 15 кв.м., детска 13 кв.м., хол 12 кв.м, кухня 14 кв.м. и баня 5 кв.м. Искам да включа и 120 литров бойлер. Къщата е измазана-без изолация, има алуминиева дограма и 10 см вата на тавана. Като информация е това за сега от мен, ако някой реши да отговори и ми даде насоки ще бъда много благодарен.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
20-10-2013 - 17:29:42
Няма толкова малки котли, които да са подходящи за етж от къща 65м2. Разгледай камините на пелети
N@M
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
20-10-2013 - 22:22:14
LazarG благодаря ти за отговора. Но съм малко разочарован. Наистина ли не мога да използвам котел? Имам много добро място на което мога да го разположа и за мен с котел е по-голямо удобство. Просто не искам да имам на етажа, защото след като има горене има и дим. До колкото съм разглеждал котлите в интернет, най малкият като киловати е 18 KW. Толкова много ли е за моята квадратрура, и няма да бъде ефективен, така ли ?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
20-10-2013 - 23:35:06
За да разбереш, че съм добър човек ще се смиля над тебе, като ти кажа, че все пак има приемлив вариант, ако се съгласиш да сложиш буферен съд най-малко 500л, за да се разредят паленеята на котела.В противен случай котелът ще гасне и пали много често, което ще съкрати живота на ел.нагревателя с който става палене, пък и за самоо палене се харчи доста ток - нагревателят на някои горелки е 1000Вт. Така че - помисли си.
N@M
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-10-2013 - 19:44:33
LazarG благодаря ти добри човече за това че се смили над мене!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-10-2013 - 07:42:48
Обърни внимание на думите ми, въпреки шеговития тон*yes*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
31-10-2013 - 17:34:57
Има котли с малки мощности.Такъв например е котела на италианската фирма MCZ - MCZ COMPACT SLIM-15.Мощноста му е от 13,5 до 15 квт.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
19-11-2013 - 13:03:25
Здравейте на всички във форума
Искам да споделя как преформихме стария чугунен котел с пелетна горелка и ако мога да съм полезен на някой снещо
Котелът е ДЕМРД триходов.Монтирахме му горелка BURNIT PEL 25. На отвора където се зареждат въглищата сложих една огъната Г-образно ламарина за да накарам огъня да прави третия ход.Горелката монтирахме изнесена назад на една чогунена фтулка за да може да влезне през малкия долен отвор който има този котел
За сега резултатите са следните за 200кв.м стара къща без изолация но с доста дебели стени и пвц дограма и бойлер 100л разхода е 3.5кг на час
при тем.в стаите 23-25г но времето е още топло така ще видим по-нататък
Когато монтирахме горелката забелязах че на платката има порт за връска с компютър свързах се със фирмата производител на горелката но ми казаха нямат такава програма.Тогава се свързах с фирмата производител на контролера във Варна незнам дали имам право да споменавам името и но управителат беше много отзивчив илюбезен и ми изпрати една програма за мониторинг и нов софтуер който инсталирах в контролера на горелката.Сега вечер си седя на ком.и следя и управлявам всичко от него като програмата показва разхода на гориво 12ч назад и цветна графика в колко часа и в какъв режим е работила горелката голама глезотия*pardon*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-11-2013 - 17:47:00
Благодаря за мнението.Помогна ми да взема моето решение.
При разход от 2500 кг на месец и при това ,че този месец е доста топло ,незнам какво ще стане при минусуви температури навън. Просто осъзнавам ,че от пелети икономия няма - напротив. Единственния плюс явно е ,че е по-чисто. Но като се замисля по-добре е май да си сложа котел на ток ,хем е по ефтин ,хем ще ми гори като пари горе долу същото да не кажа и по- малко. А да не говорим ,че с разликата в парите м/у двата котела ще си плащам тока доста време.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход