Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-01-2013 - 22:44:47
Здравейте,

От тази зима се отоплявам с котел на пелети- италиански CALUX sentezi 15 KW
Имам следните въпроси:
1.Защо при зададени 60 градуса на водата -котела достига 57-58 и никога не достига 60 , а като свалиш зададена Т на 55 той за известно време минава в режим на модулация и при спадане на Т до 53 излиза от режим модулация си работи при 53 . А този режим на модулация е за икономия на пелети . Искам да попитам някой който е запознат ,дали това зависи от настройките или е дефектен самия котел за да го рекламирам ,защото е в гаранция.
2.Кои са качествени пелети -от кой производител и по какво да ги позная?
В момента използувам пелети от Италианската фабрика "Проджетто Еколоджиа" гр.Разлог . Купих ги от Вилаз по 420 лв. и ползувах тяхна кола за доставка. Получих ги с много скъсани чували,чували без надписи -просто трагедия! Искам за следващия сезон да си взема по качествени пелети
за да си намаля проблемите.(защото тия затлачиха котела та трябваше да идва представител от фирмата да му прави профилактика при работа на котела два месеца.
Сигурно имам и други въпроси ,но ще ги оставя за по нататък. Ще се радвам ако можете да ми отговорите на тези.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-01-2013 - 01:58:19
ЗДРАВЕЙТЕ
Сголям интерес следя темата от самото начало и искам да помоля за съвет
В момента отоплявам около 200квм топлиния комфорт е супер 24-26гр Котела е турски чугунен 44кв при темп.на водата 60гр като не използвам пълния капацитет на котела защото зареждам само половината камера идва ми малко големичък.За миналата зима която си беше доста тежичка съм изгорил 4т домбас 5куб дърва.Тази зима до тук 1тон донбас и 7куб.дърва като котела гори почти постоянно.Но да си дойдем на думата писнами от чистене сажди пепел чернилки и зарежданелСТИГА ТОЛКОВА.Твърдо съм решил да си взема котел на пелети и то още края на февруари ако е по-меко времето.От изчетеното до тук разбрах че от преправяне на стари котли с горелки няма смисъл.Затова искам съвет спрял съм се на ПЕЛЕТЕРМА и турските СЛИМПЕЛ 40 ПРОПЕЛ 40 какъв бихте ми препоръчали от тези или друг в тази ценова гама които да работят безпролемно и да не са претенциозни към качеството на пелетите.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

п.п.приемам и оферти с цени на котли от собствениците на магазини
0878386134
privasko@abv.bg
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-01-2013 - 02:06:35
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-01-2013 - 10:34:46
www.pellets-bg.com
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-01-2013 - 16:17:53
Използвам питането на privasko за да обърна внимание на новия котел на Ерато - 3Fera. Според мен това е перфектен котел за районите където дървата са евтино гориво. Съчетава използването на евтините дърва с комфорта на пелетния котел, а на всичко отгоре гори и евтиния чипс. Представлява доработка на пиролизния котел на Ерато, който е пълно копие на Атмос. Добавена е още една секция към топлообменника с което се повишава още повече КПД, дори и да не влезе в пиролиза. Сутрин си го зареждаш с дърва, а като свършат и температурата на водата падне се включва подаването на пелети или чипс и се избягва досадното изстиване на помещенията. Другото хубаво нещо е, че гори всякакви калпави пелети, дори и най-калпавите. Третото хубаво нещо е, че можеш да си го купуваш на модули - първо само котела и да го ползваш само на дърва, а после да добавиш и шнека, който е скъпичък заради възможността да работи с чипс. А бе - струва си*yes*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-02-2013 - 02:38:22
Лазаре, разгледах линка който си сложил на котела Ерато - 3Fera. Това е нещо доста интересно за мен. Аз смятам, че всички трябва да сме готови при нужда да се върнем и към по-традиционни горива като дървата, а този котел сякаш предлага точно такава възможност.
Кажи, моля те ти инсталирал ли си такъв котел или поне виждал ли си как работи? Не искам да те обидя, но нали е нова разработка. Би ли могъл да ни дадеш малко по-практична информация? В брошурата пелетите са представени като резервно гориво! Би ли могло да бъде обратно? Какво е КПД-то сравнено с другите им модели? А как са по отношението на качеството на пелети? Моля те дай повече разяснения ако ти е удобно.
Благодаря ти предварително и с поздсрав*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-02-2013 - 10:35:48
Котелът е наистина много добър избор Geto. Единствения му недостатък, ако може така да се нарече, е че първоначалното палене е ръчно, о просто няма как да е иначе. Няма как да сложи запалващо устройство, защото горенето става в голямата горивна камера на пиролизния котел. След първоначалното палене той вече си поддържа горенето. Идеята при този котел е, че дървата ще са основното гориво,а тяхното палене така или иначе става ръчно. КПД е много високо - 93% ( че и повече ), колкото и на Пелетерма. Спаравя се с всякакви пелети - горивната камера е голяма и не може да се задръсти. Тази зима нямах възможността да монтирам такъв, защото късно го пуснаха в продажба - цените ги уточниха чак за Панаира. Имах потенциални клиенти, но не искаха да чакат в неизвестност и избраха Пелетерм. Иначе съм го виждал как работи, всеки може да го види - в Хасково има монтиран такъв в демоцентъра на Ерато
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-02-2013 - 14:14:17
Лазаре благодаря ти за бързият отговор.
Моята идея е този котел да работи само на пелети, а дървата да бъдат само в случай на някаква криза. От отговорат ти разбирам, че освен първоначалното ръчно запалване НЕ е проблем котела да работи САМО на пелети!? Също подразбирам, че веднъж въведен в режим на работа с пелети котела работи на изцяло автоматичен (палене, гасене и т.н.)!??? Това означава ли, че в началото на отоплителният сезон "подпалвам" котела и той сам се управлява до края на зимата??? Ако това е така, котела може ли да работи със стаен термостат??? Ако оставим на страна възможноста за горене на дърва до колко е сравним с Пелетерма като пелетен котел? Каква му е цената?
Прощавай, много въпроси.
С поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-02-2013 - 17:01:43
Не е проблем котелът да работи само на пелети - след първоначално запалване той реално не гасне - поддържа си един вид пилотен пламък, като пуска по малко пелети за да поддържа огъня. Може да работи със стаен термостат разбира се. Предимството му е че макар и да работи на пелети, винаги можеш да сложиш всякакви боклуци за изгаряне - сламата от козата, старата дограма, шкафове излезли от употреба, старите налъми на тъщата, точилката с която те посреща жената, като се прибираш късно от кръчма. Не мисля, че е по-лош от Пелетерма при работа на пелети и чипс, пък е с около 2300лв по-евтин от Пелетерм Био. Цената му е 3450лв + 1350лв за шнека, срещу 7125лв за Био и 6240лв за обикновения Пелетерм. Трябва да знаеш, че при работа на пелети се слага по-ситна чугунена скара и тя заминава бързо, но се продава като консуматив - 49лв
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-02-2013 - 21:17:20
Благодаря още веднъж. Жалко, че не си близо до София че да свършим тази работа, но и съветите ти са от особена полза. Аа, още нещо. Предполагам котела може да служи и за осигуряване на БТВ? Защото от брошурата не става дип ясно! Какъв бойлер (300 л.) за топла вода би ми препоръчал, който да работи със слънчеви батерии?
М/у другото цената наистина е мн. добра, но защо е тази разлика с Пелетермите? Какво го прави толкоз по-еФтин?
Бъди жив и здрав*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-06 21:50 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход