Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-07-2012 - 10:55:13
преминаване към отопление с ПЕЛЕТИ и сравнение с дърва и въглища, е както да се сравнят колата и каруцата
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-07-2012 - 11:38:03
Ами то като цяло зависи и от машината ,която работи не само от горивото, защото то може и на пелети да се топлиш, но със печка без никаква автоматизация и обратното, както и при отопление с дървата - има напълно автоматични камини , печки и котли и на дърва .... Като цяло отоплението с пелети е малко по-чисто и по-ефективно.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-07-2012 - 09:59:00
Quote
toniarisa
Колкото по-мощна горелка и допьлнителни **чистачи** ТОЛКОВА по-малко ядове в последствие
Я коментирай малко за мощната горелка
a3
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
26-07-2012 - 14:59:34
Колеги, предлагам ви да отворим дискусия/тема или да използваме тази, за това от къде ще купуваме пелети за сезон 2012/2013, на какви цени за тон и на какво качество. Смятам, че ще е много ценно и полезно. Също така можем да се комбинираме и да правим големи поръчки, за да постигнем по-добра цена. Аз търся около 6т за района на София.

Ако има вече такава тема моля да ме извините и да пратите линк smiling smiley

Поздрави,
Кирил
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
31-07-2012 - 11:44:13
Ние вече купихме 7 т. на цена от 320 лв./т. без включен транспорт от Ракитово. За качество . . . ще кажа след отоплителния сезон smiling smiley
Гледах и румънските - наистина качеството си личи от пръв поглед, но цена над 400 лв/т. ми се струва множко!!
В крайна сметка обаче дали ще дадеш повече пари за по-малко количество или по-малко пари за по-голямо количество . . . разлика май няма да има?!?
Имам предвид дали ще се похарчи 10 т. за по 300 лв. или 7,5 т. за по 400 лв., сметката си е 3000 лв. Само където хамалогията е различна.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-08-2012 - 14:13:16
Доколкото знам в момента от Костандово могат да се купят пелети с доста добро качество.Цената е 320лв/тон.Проблема е че с приближаването на отоплителният сезон качеството им намалява,а цената увеличава..:ami:

котли на пелети камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-08-2012 - 15:58:19
Корекция - цената на пелетите в Костандово е вече 350лв/тон.

котел на пелети камина на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-08-2012 - 18:37:20
Можете ли да оставите контакти за връзка с фирмата която ги произвежда ?
ino
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
30-08-2012 - 14:23:43
Здравейте,
Ето сайт-а на пелетите от Ракитово (Костадиново). Нямат транспорт, но взимат от тях с прицепи по 24-25 тона, като се организират няколко души. Цената сега е 350 лв на тон - вчера говорих със собственика.
[adis4.hit.bg]
За тях научих от близък, който работи в хотел в Банско и има познати собственици на хотели, че са доволни много през целия минал сезон.
Това е отговор за а3, за sdeath и за всеки друг. В началото на всеки месец вдигат цената - различно за всеки производител.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-08-30 14:37 от ino.
ino
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
30-08-2012 - 14:31:04
Ето и широколистни. Цената за юли беше 290 лв за тон, за август е 300 лв на тон. Пак трябва да се организира транспорт с прицепи. Пелетите са от акация - може да се смесят с малко иглолистни.
[www.pellets-bg.com]
Очаквам да се организираме - да изберем кой вид да доставим и да не се бавим много.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-08-30 14:35 от ino.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход