Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-05-2012 - 12:01:44
Здравейте, доста се е изписало, но все как да попитам запознатите с моя казус. Отоплявам къща на 2 етажа по 60кв. с камина на топъл въздух и въздуховоди, като нормалната температура за моето семейство е 25гр. и нагоре. Този сезон съм изхабил 24 кубика дърва (габър) и в нас е било през всички дни баня. Проблема ми е, че зареждам камината на всеки 4-5 часа и това нощно време ме убива. Идеята ми е да си изградя инсталация и да си монтирам котле, като се чудя дали да е на пелети или на въглища, лично аз си мисля за котле на твърдо гориво с горелка на пелети към него. Как мислите какъв ще ми е разхода на палети, къщата е изцяло изолирана (изолацията е от тази като пластмаса отгоре и вата отдолу), прозорците са с алуминиева дограма, имам и слънчеви колектори с 200л бойлер към тях, които при възможност бих искал да подпомагат парното. Моля споделете мнение, защото ако се прави сега е момента, че иначе дърва трябва да докарвам. Благодаря!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-05-2012 - 16:45:08
Аз отоплявам същата квадратура, на изолирана само отвътре къща с PVC дограма, с котел на дърва и радиатори, за изминалия сезон - 12 м3. Държим над 23 градуса у нас, зареждам котела 2-3 пъти за 24 часа. Нямам буфер, а ако сложа, тогава мисля да зареждам по 1-2 пъти smiling smiley
Не смятам да се отказвам от отоплението с дърва smiling smiley Голям фитнес е, а и екологично чисто отопление smiling smiley Но въглища - никога!!!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
10-05-2012 - 22:07:02
Здравейте и от мен,от известно време слядя изключително интересния форум и бих искал да ви помоля за мнение.В процес на търсене съм на камина(печка) на пелети.Става въпрос за апартамент от около 80 реални квадрата,топлоизолиран и сменена дограма.До сега бяхме на климатици,но от тази година съм твърдо решен да мина на пелети.Единственото мое изискване е камината да е италианско производство-убеден съм в качеството на италианските продукти.Ще съм благодарен за всяко ваше мнение.Поздрави
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-05-2012 - 13:35:07
От името ти лъха на апенините, та няма как да не си убеден в предимствата на италиянските продукти. За печките не знам ама винцето си го бива, че и др. работи*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-05-2012 - 20:29:49
Мерси им за Талянските котли и изобщо за всичко,идващо от там...Баси циганията.Продукт от там-само с оригиналните италиански документи,със сертификат за качество.Теракот 6-то качество как ти звучи...Една фирма тук за малко не изгоря по държавна поръчка за ремонт с едни такива.Вносителят ги продава за първо по нашия стандарт,което си е изискване и по поръчката-ремонтира се обществена сграда,доста натоварена.Нашите купуват,готвят се вече да слагат...добре,че консултанта им бил някакво старо куче от едновремешния надзор,работил по Европа,та се сетил да изискат оригиналните документи за доставката от Италия.И като отварят...6-то качество...
Ако смятате,че с котлите е различно...сте в грешка.От Европа насам пътува само и единствено боклук, с 200% надценка.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
12-05-2012 - 00:05:54
Достатъчно време съм живял в Италия за да се убедя в качеството на техните продукти.Имам мнение и не смятам да го променям.Писах в този форум за да се допитам до хора които са в бранша и могат да ми дадат компетентно мнение и съвет за продукта който ме интересува.

P.s.За теракот и вино може да си говорим някой друг път в някои друг форум.:ami:
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
12-05-2012 - 01:00:21
Опитвам се да обясня,че това,дето ще ти продадат в БГ за италианско...може да не е точно баш пък такова.А не,че италианското е лошо.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
12-05-2012 - 13:30:27
Quote
salvador
Опитвам се да обясня,че това,дето ще ти продадат в БГ за италианско...може да не е точно баш пък такова.А не,че италианското е лошо.

Колега а някакви примери за такива фирми можеш ли да дадеш?Така все пак ще помогнеш на доста хора да ограничат избора си..и ще им помогнеш..
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
12-05-2012 - 14:22:25
http://www.erato.bg/files/file_890_954bg.pdf
http://kamini_na_peleti.multiterm.org/



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-12 14:25 от LazarG.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-05-2012 - 23:19:23
А какво ще кажете за тази фирма-Италиански камини и котли на пелети?Цените изглеждат доста добре..някой имал ли е контакти с фирмата>



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-13 23:25 от pavleone.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход