Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фолио за обшиване на комини

Публикувано от pepo 
Re: Фолио за обшиване на комини
16-09-2009 - 19:01:11
Ако го гледаш до края и другото ще стане ясно smiling smiley
Re: Фолио за обшиване на комини
16-09-2009 - 19:33:45
Комините облицовани с OSB sad smiley *xxx*
Re: Фолио за обшиване на комини
16-09-2009 - 19:50:51
A Don е сложил нагледна снимка..... Както казах вече, така се прави.
Abu
Re: Фолио за обшиване на комини
16-09-2009 - 21:14:13
Don,
Да не ти казвам, че можеш да минеш с диамантината един тигел 2-3 мм в мазилката и да подвиеш обшивката навътре, а прореза да зашпаклиш. Лайсни, че и алуминиеви... А с какъв дюбел са хванати - ПВЦ, нали? Помисли какъв проблем би възникнал.
А това ще го напиша сигурно за десети път - НЯМА ЧЕЛНО ЗАХВАЩАНЕ ПРИ ТЕНЕКЕТАТА! Дори и на спойка винаги има застъп и обръщане (фалц). Па ако ще и за едни прости лайсни да става дума... В случая "лентата" не държи нищо, защото тя самата не е надеждно захваната.

Бях решил, след споменаването, че мангали са бачкали при Реро, да не коментирам повече в тази тема, ама... Абе, преди да почнете да внасяте челен световен опит, поинтересувайте се дали тук го няма готово измислено, че и изпробвано десетки години... Макар и умиращ, майсторлъкът тенекеджийство все значи нещо у нас.

Cafe, гледах клипчето и ми беше много интересно, особено че всичко се разбира, въпреки уж непознатия език... Ама има доста спорни моменти (то при всяка готова система има такива). Обаче мангалът с борсалиното направо ме разби!
Re: Фолио за обшиване на комини
17-09-2009 - 09:13:10
Признавам че не бях го гледал до края, сега видях и за комина . А колко яко ще държи това фолио, няма ли с времето от горещината и от студа да вземе да не лепне вече като в началото, колко като срок му дават.
Re: Фолио за обшиване на комини
17-09-2009 - 09:27:14
Е това никой не може да ти каже.Колкото изкара-толкова.Имат някакъв проектен експлоатационен срок,ама реално нещата варират с много.Проверяваш го 1-2 пъти в годината и като се нацепи,сменяш.
Re: Фолио за обшиване на комини
17-09-2009 - 11:13:37
Към Пепо:
защото питаш за фолиото-точно такова аз покрай моите комини не рискувах да сложа,но ползвах т.нар. листов материал за под капаци-има го в клипчето-под билните капаци се слага.Лепящия слой е нещо като "болкид" или както се викаше едно време-"мечо гомно".Там където повърхността за лепене не е била добре почистена или не сме го притиснали повечко-за едно лято почна да отлепя .И то на западния скат-зверска жега.Отдавам го на моя грешка,не на производителя на материала-дано...
Мисълта ми е за тея лепенета: на мен лично ми се вижда ненужно първо нещо да се облепя с цел херметизация,а после залепеното да се обшива още веднъж,та да не се разлепяло.Верно,снимката на ДОН е перфектна,красиво е,но според мен е двойна работа.Явно всеки си избира технологията и си я харесва.
И изобщо лепенето по покривите на фолиота и лайсни ми се вижда рисково упражнение-все пак на един покрив има всичко-студ,жега,вода,сняг.....
*xxx*
Re: Фолио за обшиване на комини
17-09-2009 - 12:27:29
Пичове, материала, който лепи е се казва Бутил каучук. Тои има свойството в горещото да облепя по силно и да поема свиването в студа. Т.е. поема температурните разлики. Въпросните материали са алуминиеви листи с бутилкаучук от страната на лепене. И всички са профилирани ако забелязвате имено заради топлинните разширения и свивания. Да, много е важно да се изчисти праха преди полагане и това го казват всички производители.
По отношение на допълнителната лайсна в горната част, тя се слага за да предотврати отлепяне на материала в следствие на агресия от вода, зимата водата замръзва и ако е проникнала под материала като замръзне го отлепя. Тези лайсни имат улей в горната част и той се запълва със силикон или ниакакав вид пластер за да не влиза вода.
А тези системи са немски, и като се има в предвид, че климата в Германия не е от най-благоприатните се предполага, че е помислено за издържливостта във времето. smiling smiley
Дайте да не се залъгваме. В България проблема не е в материалите, а в майсторите, който 99% са с докторски титли по строителство и знаят всичко, но жалката действителност е, че не разбират изобщо от нищо и са едни чисти самозванци наричащи се "майстори". И оче по-жалко е, че 1% е прекалено малко число....
Хубавата новина е, че има интернет и все повече хора могат да работят с него smiling smiley
Re: Фолио за обшиване на комини
17-09-2009 - 14:24:27
Кафе,ще си позволя една реплика-за Германия.Все пак на автора на темата може да му е от полза,ако не строи в Балкана.
Може би е редно да се престане Германия да се дава като пример за неблагоприятен климат,и оттам произтичащите качества на материалите/както също Австрия,Норвегия и т.н./За германско качество и надеждност-да,но не и за климата.
Напротив,Германия е държава с доста ЕДНОРОДЕН климат,верно,по-хладен и влажен от нашия,но дотам.Какво става ако германското ноу-хау се приложи примерно в Гърция,или азиатска Турция и т.н.
Позволявам си коментар,защото доста се спекулира с правеното в Германия-давам за пример ПВЦ-дограмата.Велики немски системи и т.н.Къде в Южна Европа има великото немско изобретение ПВЦ дограма.Е,сигурно има някакъв процент по общежитията/не скачайте всички да ми казвате,че съм еретик/.Преди 10г. в БГ имаше само алуминий,сега е ПВЦ на мода,след 10г...........
Ние сме в по-топла геогр.зона и тук нещата са по-специфични.На швабата кога му се нагрее керемидата до 60-70 гр. лятото- да дойде да ми се обади...
И тогава на помощ идват сертификатите и експлоатационните срокове- за този или онзи материал.А кое качество влиза в БГ,да не говорим за родното....
Живота ни е заобграден от вторични производства от вторични материали,накичени със сертификати-защо?,ами за да е по-еФтино,за да се върти капитализма.
"Хубавата новина" е че интернет помага само на мислещите.Останалите нека си работят с него... *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход