Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фолио за обшиване на комини

Публикувано от pepo 
Re: Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 18:26:10
Не само в Англия го ползват оловното...в щатите има,Австралия...Трябва евтино олово.Нашето тук е скъпо.Не знам дали е съпоставимо с марковите системи на Беткерс...ама хич няма да се изнанадам ако излязат близки по цена.
Re: Фолио за обшиване на комини
15-09-2009 - 14:05:46
На брамак излиза на 26 лева метъра което ще ми стигне стига да върши работа
Re: Фолио за обшиване на комини
15-09-2009 - 20:11:46
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Стана...
> По принцип не е правилно обшивката да се прави
> след облицовката. Винаги има риск горният й край
> да се отлепи и да пропусне вода по комина, та чак
> в стаята...

Много точно казано и верно! Бих добавил,че за да функционира добре,особено и ако е доста стърчащ ,добре е да е измазан,облицован и даже термоизолиран!Защото високия комин ,често се обветря и губи температурата на димните газове на изхода! Тогава се получава "тапа" и казват,че комина не тегли.Започват различни съмнения за вътрешни размери,свойства на материала на коминните тела,височина и т.н.,а най-често причината в тапата е,че комина се охлажда прекомерно в най-горната си част,стърчаща над керемидите!
Re: Фолио за обшиване на комини
15-09-2009 - 21:24:45
Така е но не ми помага за фолиото *stop*
Re: Фолио за обшиване на комини
15-09-2009 - 22:11:59
pepo Написал:
-------------------------------------------------------
> Така е но не ми помага за фолиото

Не знам,дали ще намериш нещо рационално в това ,което аз съм правил! Използвах широка лента воалит/битумна хидроизолация/,която залепям газопламъчно върху облицовката на комина ,в основанието над керемидите.Залепя като гербова марка!Мисля,че го наричат коминна пола!Що се касае да алуминиевото фолио или някаква ламарина,то най-добре се залепя с полиуретанова паста-опаковката прилича на салам и струва около 10 лв.бр.в строймаркетите.Нанася се със шпатула или специален пистолет.Когато се използва шпатула и се изцапаш се ползва спирт за миене на ръцете,може и спирт за горене.Това за измиването на полиуретана го знам от колегата Абу,както и повечето неща по покривите,за което му благодаря! *drunk*
Re: Фолио за обшиване на комини
15-09-2009 - 22:41:33
Това е един от най-устойчивите варианти:






втората снимка по-голям формат тук:
[www.rd.com]

Доказало се е във времето,ако ви го предлагат да се направи,хич не му се чудете.
Re: Фолио за обшиване на комини
15-09-2009 - 22:59:49
*ok* Колегата salvador,както винаги блестящо илюстрира !Начина на ползване на полиуретана е,както се вижда и на първата снимка със заниманието на майстор Черньо! *drunk* Става и със шпатула,тъй като специалния пистолет е безмислено скъп за това упражнение!
Don
Re: Фолио за обшиване на комини
15-09-2009 - 23:11:14
Кратко допълнение към поста на Абу:

Срещу отлепване в горната част се прилагат
алуминиеви планки, които се дюбелират
и допълнително се уплътняват с фугираща маса.

Re: Фолио за обшиване на комини
16-09-2009 - 16:31:12
Ей, най-накрая някой да знае как се прави! Браво! Ето и един линк - който иска да гледа:


Re: Фолио за обшиване на комини
16-09-2009 - 18:42:01
Хубаво клипче но за подпокривно фолио, аз питам за друго *smiley_ahh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход