Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фолио за обшиване на комини

Публикувано от pepo 
Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 14:12:01
Някой пробвал ли е фолио за обшивка на комини, май е алуминиево и е самозалепващо но не знам нищо повече. Ако някой е ползвал да даде инструкции, марки и прочие.
Re: Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 15:24:34
Има фолио за изолация...ама обшит с фолио комин...никога не съм виждал,нито съм чувал за такова нещо.Какво разбираш под "обшивка" ?
Re: Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 16:37:41
Ами вместо тенекия в долната част на комина ми казаха че има фолио.
Abu
Re: Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 17:02:38
Миташки беше пуснал едни снимки от Германия... Я, дали ще се копира тази с фолиото
Re: Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 17:13:19
Може и такова да е не знам, имам инфо за две къщи с такова фолио но нямам време да прескоча да го видя, знам и склада където го продават но не съм ходил още.
Abu
Re: Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 17:13:32
Стана...
По принцип не е правилно обшивката да се прави след облицовката. Винаги има риск горният й край да се отлепи и да пропусне вода по комина, та чак в стаята...
Истината е, че аз правя две обшивки - едната от поцинкована ламарина заедно с хидроизолационната мембрана, а втората - с керемидите. За мен първата е по-важна, защото освен другото, дава възможност да се отдалечат дървените елементи от горещия комин. Ако я има долната обшивка, втората може да бъде и декоративна...
Re: Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 17:23:09
По-скоро за оловно фолио става дума.Но това е доста стара технология.материала не е от най-безвредните.
Abu
Re: Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 17:36:41
Любо разправяше, че в Англия още ги правели оловни - явно някаква традиция си пазят. Изглежда така


Марковите покривни системи го имат почти същото, ама с ПВЦ-покритие, за да е в тон с покрива. И за "по-евтино", разбира се.
Re: Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 18:02:34
Керемидите ми са пластмасови с обшивка от поцинкована ламарина, ама ... мангала дето ми прави ламарините по покрива миналата година не си е свършил работата щото комина ми идва точно където са ми и капаците на едното било на покрива. Сега като валя 4 дена и във подпокривното видях че е капало, има една греда мокра и обшивката от дъски също. Викнах си майстора по циглите, направи ми един зъб на ламарината ама ме съмнява че няма да върши работа. Та той ми каза че има такова фолио и е виждал вече два комина с него. Обясни ми че е самозалепващо и се слага върху ламарината, залепва за комина и цеглите - поне аз така си мисля *ok*

А това кафявото на снимката какво е , иначе циглите приличат на моите

А това са моите




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-14 18:04 от pepo.
Re: Фолио за обшиване на комини
14-09-2009 - 18:15:00
Това фолио е доста разпространено -виж покривните системи на Брамак и Беткерс.Ама виж и цената....По принцип е лайсна и фолио,там всичко си е обяснено.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход