Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем със сонда.

Публикувано от kolonal 
Re: Проблем със сонда.
25-09-2009 - 12:06:34
тук
Погледнете тази тема-има доста интересни мнения
Re: Проблем със сонда.
26-09-2009 - 10:21:46
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:53 от ArturDent.
Re: Проблем със сонда.
26-09-2009 - 10:49:23
avatar
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Онъре, какво е това "електронно" сондиране?

Преди две години беше едно но техниката дръпна доста напред.
Метода който съм ползвал е на принципа на специфичното ел. съпротивление.
Забиха един метален прът и започнаха мерене с друг по малък като го забиваха на всеки метър по хоризонталната линия.Двата метални кола /сонди/ са свързани със кабел и доста странен омметър.
След това ми направиха разрез в дълбочина с указани геологични слоеве и предполагаем воден слой.
На други места са познали до 80%.
При мен не знам, защото още не съм организирал сондирането.Обещават вода след 45м.гранит. :cry:

Сега вече има георадари и май ще повторя упражнението че не ми се гледа суха дупка.


Re: Проблем със сонда.
26-09-2009 - 11:02:33
avatar
И екстрасензорен специалист водих.
Багети, пружини, топчета, махало и разни други чудеса.
Ако не се види не може да се повярва.
Посочи същото място с разлика от 20см. но водата била на 60м. :cry: :cry: :cry:
Re: Проблем със сонда.
26-09-2009 - 11:10:23
Най-големия проблем на тая система си е осигуряването срещу замръзване и до някъде-почистването.Поне два пъти годишно ще трябва да се изгребва натрупания пясък-специфика на повечето дълбоки сондажи-помпата смуче доста дребни песъчинки.А с филтър преди резервоара доста се усложняват нещата.
Re: Проблем със сонда.
24-10-2017 - 05:10:13
Здравейте, колеги!
Някой има ли опит в следното ? : Достигнах ронлива скала при ръчно сондиране. Бих ли могъл да ползвам перфоратор за пробиване 35-40см. надолу? Дълбочината е 6 метра - единия метър е под вода. Със твърдосплавно свредло ф25 например ? И после да се отвори с друго по-голямо ? Последно е пробивано с ф127. Благодаря Ви предварително!
Re: Проблем със сонда.
24-10-2017 - 16:25:50
Здравейте! Някой би ли могъл да отговори на следните въпроси? Достигнал съм 6 м. пробиване с ръчна сонда, единият метър е под вода. Дебита е малък. Появи се скала, при която главите с които разполагам не действуват! Обикновено съветите са да се откажа, или да извикам механизирано сондиране. Въпроса ми е : мога ли сам да опитам да сляза още малко надолу /30-40см./ с помоща на перфоратор с малък диаметър твърдосплавно свредло ф25 и после да разширя с по-голям диаметър ???
Re: Проблем със сонда.
24-10-2017 - 16:29:03
Извинявам се много за дублажа!!! Не разбрах, че е публикуван вече въпроса ми! Нов съм във форумите!
Re: Проблем със сонда.
26-10-2017 - 16:29:09
Стефане, къде си? Май пак ти трябва да отговориш? Ако не те затруднявам: направо на имейл ianec_50@abv.bg Янко Колев
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход