Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем със сонда.

Публикувано от kolonal 
Re: Проблем със сонда.
26-06-2009 - 04:45:43
Има и други видове сонди,като на платформите,тръбите оставят долу
Re: Проблем със сонда.
03-07-2009 - 22:03:56
Аз също бих сонда.Продухаха с компресора до чиста вода и си отидоха.Като пуснах помпата/бибо/ потече мътна вода с пясък и тиня.Така 3-4дни точих с надеждата да се избистри,но се оказа,че вместо това ,помпата затъна в пясък -сондажа се напълни с пясък и едвам извадих помпата.Значи 5 метра под помпата се заталачи.Сондажа е 18м. а помпата ми казаха да е на 13-ия м.,защото там не е прорезана тръбата.Обадих се и хората дойдоха отново с компресора и 2 дена продухват до бистра вода и като пуснем бибото пак тръгва мътилка.Има ли спасение,че вече се отчайвам?А сондаджиите,казват че такова нещо не им се е случвало. *sos*
Re: Проблем със сонда.
03-07-2009 - 22:50:44
Под "бибо" имаш предвид вибрационна помпа, нали?
Има малка вероятност /малка, ама вероятност/ да е от вибрационната помпа. Пробвай с потопяема центробежна помпа за известно време... може и да се избистри. *huh*
Re: Проблем със сонда.
04-07-2009 - 10:15:15
Тръбата е 140мм. има ли помпа центробежна помпа с такъв размер.
Re: Проблем със сонда.
04-07-2009 - 12:28:56
Има и 70мм но са скъпички.

Да речем това [www.kol-bg.com]
Има и по-евтинки, разтърси се

Разпитай близки и познати за назаем.... smiling smiley




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-04 13:17 от чаро.
Re: Проблем със сонда.
04-07-2009 - 22:08:40
чаро Написал:
-------------------------------------------------------
> Под "бибо" имаш предвид вибрационна помпа, нали?
> Има малка вероятност /малка, ама вероятност/ да е
> от вибрационната помпа.
Пробвай с потопяема
> центробежна помпа за известно време... може и да
> се избистри.


*ok* Бих казал ГОЛЯМА вероятност да е от вибрационната помпа.Имах същия проблем и като сложих центробежна нещата се оправиха-дъното стои на едно ниво и водата е бистра!Вибрационната беше "стопила" повече от 8 м. воден стълб!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-07-04 22:22 от фло.
Re: Проблем със сонда.
09-07-2009 - 21:11:19
Сложих наземна помпа /"вида" или нещо такова/ и с нея тече бистра вода ,но само до 12-13м. изпомпва .ХИДРОФОРНА ПОМПА МОЖЕ ЛИ ДА ИЗПОМПВА ОТ 15-18 М.ДИРЕКТНО ,БЕЗ ДРУГА СПОМАГАТЕЛНА.Ако може направо да сложа такава и да реша проблема.
Re: Проблем със сонда.
09-07-2009 - 21:56:38
gogopi4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Сложих наземна помпа /"вида" или нещо такова/ и с
> нея тече бистра вода ,но само до 12-13м. изпомпва
> .ХИДРОФОРНА ПОМПА МОЖЕ ЛИ ДА ИЗПОМПВА ОТ 15-18
> М.ДИРЕКТНО ,БЕЗ ДРУГА СПОМАГАТЕЛНА.Ако може
> направо да сложа такава и да реша проблема.


За да теглиш от 15-18 м. вода ти трябва помпа с високо налягане! По правило обаче те са трифазни,многостепенни-два-три реда турбинки!Друг вариант е да свържеш две еднакви помпи последователно -една след друга!Важно при центробежните помпи е това,че налягането на напорния стълб винаги е равно на налягането на смукателния т.е. на входа на помпата и на изхода имаш равни налягания!
Re: Проблем със сонда.
10-07-2009 - 23:35:27
Днес научавам от ВиК проектанта ми че e възможно да не ми разрешат от дирекция "басейни...."да бия сонда в парцел който е на 350 метра от изграден водопровод(частен от който ми искат 10к лв за вкл. и ми казаха 350 метра асфалт като платя да докарам до апрцела нещата отиват 70к лол.
Нека запознат да каже какъв е шанса да ми откажат вариант да бия сонда и ако се случи това имам ли опция да започна строеж без договор с ВиК или разрешително за сонда(надеждата ми е да се изгради мрежата докато завърша строежа)
Много ще съм благодарен ако някой запознат ми отговори.
Re: Проблем със сонда.
11-07-2009 - 06:46:50
Чл.43(2) (Изм. - ДВ, бр. 81 от 2000 г., бр. 65 от 2006 г.) Физическите лица - собственици или ползватели на недвижим имот, разположен в границите на населените места, имат право на безвъзмездно водовземане до 10 куб. м на денонощие за собствени потребности от намиращите се в него повърхностни и подземни води.
(3) (Нова - ДВ, бр. 65 от 2006 г.) Разпоредбата на ал. 2 не се прилага при водовземане от минералните води.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 65 от 2006 г.) Извън случаите по ал. 2 за индивидуалното използване на водите и водните обекти се заплащат такси, определени с тарифа от Министерския съвет.
(5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 65 от 2006 г.) При доказани нарушения по ал. 2 органът по чл. 52, ал. 1, т. 3 може да задължи титуляря на правото на използване да монтира измервателни устройства.
Чл. 44. (1) (Изм. - ДВ, бр. 81 от 2000 г., бр. 65 от 2006 г.) Разрешително за водовземане се изисква във всички случаи, освен:
1. в случаите по чл. 43, ал. 2;


koxx! Проектанта ти нещо те будалка!Закон за водите-чл.44 и Чл.43(2)
В тоя случай само заявяваш в басейнова дирекция,че имаш собствен кладенец,а не искаш разрешение!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-11 06:53 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход