Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Стъклени тухли 190 Х 80 х 190 мм. особености и тънкости при монтажа?

Публикувано от фло 
Стъклени тухли 190 Х 80 х 190 мм. особености и тънкости при монтажа?
31-05-2009 - 20:04:41
Ако някой се е занимавал моля да даде съвет!
Abu
Re: Стъклени тухли 190 Х 80 х 190 мм. особености и тънкости при монтажа?
31-05-2009 - 20:10:35
Имаше тема миналата година, но не знам работят ли още руските линкове на Любо.
Ето.
Re: Стъклени тухли 190 Х 80 х 190 мм. особености и тънкости при монтажа?
31-05-2009 - 20:54:30
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Имаше тема миналата година, но не знам работят ли
> още руските линкове на Любо.
> Ето.

Благодаря ти ,освен за стъклените тухли и още и за покрива-там резултата е отличен!
*drunk*
Re: Стъклени тухли 190 Х 80 х 190 мм. особености и тънкости при монтажа?
01-06-2009 - 14:37:34
Eто ти отново и моя линк оттам

В момента си правя няколко стени. Тухли купувам от Практикер - руски, белите са по около 4 лв, цветните по 6--7 има различни светове и има наличности. кръстчета имат само на 10 мм, няма на 2.. Няма и крайни тухли.

Ако искаш тесни кръстчета - фирмата е МИС 69, на Окр. болница им е офиса, там имат и магазин имат и сайт. Те продават чешки и италиански тухли(Ветроаредо), но цените са руските *2. Но пък са много красиви.
За изграждането няма нищо сложно. Ползвай бял флексов теракол (аз купувам Боро и го правя гъст като маджун) Задължително армирай. Фугата с гипсово лепило.
И не повече от два реда наведнъж - тежки са и може да кривнат.
В линка на Любо е казано - придържай се.
Успех!
Re: Стъклени тухли 190 Х 80 х 190 мм. особености и тънкости при монтажа?
01-06-2009 - 17:19:19
*bow* *yes* Благодаря,даже и не очаквах толково много информация!
Re: Стъклени тухли 190 Х 80 х 190 мм. особености и тънкости при монтажа?
01-06-2009 - 18:52:34
avatar
По добре използвай нашето лепило за стъклени тухли - има го в Практикер ,на Изомат - поне ще ти дам гаранция ,че лепи по добре от теракола в случая.... *yes*

Чест и почитание
Re: Стъклени тухли 190 Х 80 х 190 мм. особености и тънкости при монтажа?
02-06-2009 - 17:43:29
E, гОГОЛЕ, че лепи. лепи - спор няма, пробвах го точно от практикер... Но цената е без коментар, уважавам Изомат, хидроизолациите ми са техни, от теб четох тук за кристализиращата и наклепах последно оградата преди да засипя, но за едно лепило не си струва според мен. Руснаците ги зидат с хоросан с повече цимент, прочее така са зидани и ония, старите, дето още стоят с армировка от соц време - в княжево има две къщи с по 6 квадрата источна веранда, не са мръднали.
Важното е да стегне, после няма как ва го счупиш, тухлата има дълбок канал и като има и армировка и е запъната отгоре и одолу а по средата с кръстовете просто няма как да падне - в къщи имам стена зидана с бял цимент преди 9 години, фугирах я с гипс... Бетон е.
Сефа реших все пак да мина на флекс, по-лесно се работи, като пластелин е и бавно стяга.
Re: Стъклени тухли 190 Х 80 х 190 мм. особености и тънкости при монтажа?
02-06-2009 - 20:20:17
avatar
Не разбирам - 20 кила са 12 лв.... eye popping smiley

Чест и почитание
Re: Стъклени тухли 190 Х 80 х 190 мм. особености и тънкости при монтажа?
03-06-2009 - 14:05:26
Ако е така, взимам си думите назад. Ще проверя още тази събота. Но ми се върти точно 12 кинта, но за пакет в пъти по-малък от 20 кила, пластмасов, като прах за пране, не на пале като торбите с хидроизолация, например, а на рафта, над торбите...
Ако 20 кила са 12 лева с двете ръце съм ЗА, теракола е 20 кинта 25 кила... Флекса, говоря, бял. И то в БОро, иначе е повече.
Теразида не става, тричав е и не се работи добле както с теракола.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход