Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въздуховоди за камина с въздушна риза

Публикувано от Миташки 
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
03-03-2010 - 13:24:03
Да ви информирам за резултатите от първия отоплителен сезон в селска къща за отдих и купони с камина с въздушна риза:
След около половин час в стаите е приятно
След два часа е горещо
Вечер не може да се спи от жега(освен на отворена врата)
Отоплението в баните се оказа напълно излишно. Това не са бани, а сауни.
Капаците на ел. разпределителните кутиии се разкривиха и събориха гипсовата шпакловка.
Разхода на дърва е с пъти по-малък от другите два начина, които съм пробвал - открито огнище и радиатори
ЖЕНА МИ Е ДОВОЛНА !!!

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
03-03-2010 - 13:55:36
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
03-03-2010 - 14:00:42


1150 лв. горивна камера с вентилатор
650 лв въздуховоди, гофрета, разпр. кутии, решетки и т.н.
75 лв. вата с ал. фолио
150лв. Гипсокартони, профили, камънаци, лепила
Безценен труд(мой)
Крайно салдо около 2000лв.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
03-03-2010 - 15:17:28
avatar
Quote
Миташки
...ЖЕНА МИ Е ДОВОЛНА !!!
Дето се вика - другото е без значение!!! *ok*
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
03-03-2010 - 16:13:21

Намерих по-нова снимка, в завършен вид.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
03-03-2010 - 16:17:44
[Дето се вика - другото е без значение!!! *ok*[/quote]

*ok* За толкова години, най-сетне я стоплих. winking smiley

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
07-03-2010 - 21:52:32
Quote
salvador
Quote
finlimir4o
Здравейте, имам вила на 3 етажа и искам да отоплявам 2-рият и 3-тият с камина и въздушна риза.
Разгледах цялата тема , както и други форуми, но ми останаха няколко въпроса.
Отопляемата квадратура ще е около 120 кв.м 2 етажа с по 2 стаи на етаж голяма около 35кв.м и малка около 15кв.м + стълбище и баня.Височината е 2.50м
Камината ще е в голямата стая на 2-ри етаж.

Имам няколко въпроса:
1.Ще мога ли да се отоплявам с въпросната с-ма. Моля за мнение на ползващите такива.Както и за минусите на тази с-ма, които само човек който я ползва може да сподели smiling smiley
2.Колко KW камина ще ми е необходима?
3.Мога ли да си отоплявам и банята с тази с-ма?Няма ли да връща влага или нещо подобно?
4.Топлият въздух успява ли да затопли стаите и стените на къщата или не?Когато изгасне камината изтива ли бързо цялата къща?
5.По-добра ли е тази с-ма от камина с водна риза?
6.Трудно ли е за изпълнение и изчисление, мога ли само да си направя с-мата или да търся фирма?
7.Мнение за фирма Дявач?

Благодаря предварително.

В твоя случай бих заложил на водна риза и радиатори.По-компактна е самата система.
Въздушното отопление ако не ти е заложено в проекта на къщата....е много сложно после.Имаш няколко десетки метра въздуховоди,разпределителни кутии,заглушители,междинни венилатори,клапи,изолации...Това всичкото ще трябва да го скриеш някъде,от където се отива на едни гипскартони,конструкции...На стандартна височина 2.50 е сложна задача.
За отоплението в банята...Дори тръби не бих си играл да карам до там...Един вентилатор да изкарва влагата и една кварцова печка са предостатъчни.Лъчистото отопление създава доста приличен комфорт в банята.


Комина е в средата на къщата, там ще е камината.
Директно горе влизат въздуховодите за горните 2 стаи долната голямата се отоплява от камината,а за другата тръбният път ще е 1 м.
Интересува ме някой ползвал ли е Въздушна риза и доволен ли е ?
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
08-03-2010 - 09:40:10
Миташки,щом жената е доволна,всичко е наред:]
Тези показатели обаче са много съмнителни за мен,тъй като имам двама приятели с такива камини и знам резултатите.Единият не живее вече зимата в къщата си,а другия си направи парно на втората година...
При теб да не стане като при ескимосите,които си купили хладилник и го използвали за печка......:}
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
08-03-2010 - 10:41:46
Quote
venciev
Миташки,щом жената е доволна,всичко е наред:]
Тези показатели обаче са много съмнителни за мен,тъй като имам двама приятели с такива камини и знам резултатите.Единият не живее вече зимата в къщата си,а другия си направи парно на втората година...
При теб да не стане като при ескимосите,които си купили хладилник и го използвали за печка......:}
*ok* Само експеримент на място може да докаже правотата ми. *drunk*

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
27-12-2012 - 12:08:30
Отговор на горните коментаги: Камината и системата като цяло е изключително сложо изпълнение. Номер едно е камината, тя трябва да е направена по специален проект, тоест да топли много въздух за кратко време. За жалост в БЪЛГАРИЯ несъм видял такива камини. Аз съм проектирал такава камина още през 1981г. Направих проекта през 1991г. До сега съм направил 34 камини в два модела и още толкова инпровизирани отопления от огнища,пещи,печки,барбекюта и др. МАЛКО ДАННИ: камини- 50 -100kw в зависимост от особеностите на отопляемите помещения. Един час след запалването на камината въэдухът потича от 150-170гр.С Системата работи без никакви вентилатори с възможност да се монтират според желанието на клиента Една къща на два етажа около 70м2 се отоплява с 6-8м3 дърва за сезон.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход