Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въздуховоди за камина с въздушна риза

Публикувано от Миташки 
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
30-10-2009 - 11:44:47
Явно са го правили Секаста, аз ги познавам от 1999 год. когато си купих камината в апартамента. Както ти казах са варненска фирма и нищо чудно да са монтирали в Добрич - от варна до там са 30 минути... А че се учеха тогава - спор няма, аз бях сред първите им софийски клиенти, до 98 бяха работили само във Варна и околността.
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
30-10-2009 - 11:54:35
Скитосвайки из нета съм си отбелязал една фирма за вентилация и климатизация, която имаше много подробен ценоразпис на предлаганите стоки.

И там видях един артикул, за чието съществуване не знаех:
Заглушител за въздуховод.

Виж на 77 и 78 стр. на ценовия каталог.

[www.vento-k.com]

Сподели за приключенията си, че и на мене ми предстои да монтирам една камина и ми се ще да намеря допълнителен полезен ефект. Хубаво е да си топлиш душата, но само това не стига.
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
30-10-2009 - 12:52:38
От много време шумозаглушителите си се монтират в разпредлителните кутии.Естествено,може и да е отделен елемент,ама не вярвам кутиите дето е монтирал човека да нямат никакво заглушаване.
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
06-11-2009 - 01:38:15
Дайте съвет как е най добре да бъде връзката на горивната камера на камина към коминното тяло на 45 градуса или на 90?
Днес бях да гледам комините на Schiedel и ме питат каква е връзката а аз още не съм избрал камина та някой ако знае как е подобре и изобщо има ли значение да кажв каква връзка под какъв наклон да порачам.
Става дума за нормална битова камина без водни ризи и подобни неща...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-06 01:39 от koxx.
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
08-11-2009 - 15:17:28
koxx Написал:
-------------------------------------------------------
> Дайте съвет как е най добре да бъде връзката на
> горивната камера на камина към коминното тяло на
> 45 градуса или на 90?


Добре си се насочил. Поръчай връзка на 45 градуса!

Първо избери камината, различните камини имат различни сечения на комините си - 150;160...200 мм.

Може да спестиш половината елементи от това което са ти предложили от Шийдел, при това без да влошиш качеството на работата на комина си, няма да ти трябва и въпросния преход...
Комина го започваш от горната плоча, а с иноксова мека връзка и фланец-розетка се закачаш за комина директно през плочата отдолу. ще спестиш няколко елемента - ревизия, 45 градусовата връзка, кондензоуловителя, наколко пръстена и изолацията. Ако консултанта от Шиидел е в час, ще ти обясни кои неща ще са ти излишни. Т.Е. ще поръчаш само определени елементи, а не готов комплект.

До камината ще освободиш повече място, също така ще имаш по-дълга мека връзка (от камината до тавана), която ще отдава повече топлина - т.е. ще кяриш повече топло с по-малко първоначални разходи...
winking smiley *drunk*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-11-08 15:28 от Ivo.NovDom.
LKK
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
08-11-2009 - 18:34:57
След като спестиш ревизията и кондензоуловителя ще разбереш защо хората са казали нещо от рода "икономията е майка на мизерията". Иначе няма проблем коминното тяло да почва от вторият етаж. 45 градусовата връзка е за предпочитане ако очакваш проблеми с тягата на комина.
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
08-11-2009 - 19:27:57
ЛКК, направи една схема как се прави комин от горната плоча и как се връзва с камината, така че да има ненужните, но от голяма важност за теб детайли ревизия и кондензоловител. :}
:]
LKK
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
08-11-2009 - 20:26:08
Мързи ме да драскам, а и не съм майстор по комините. *drunk*
Според мен връзката с комина е над нивото на плочата, така че да има място за гореспоменатите атрибути. Иначе за основа на комина служи плочата. Изяждат се ценни сантиметри от помещението на вторият етаж, но може да бъде включено към отопляваните от камината.
Иначе, който бърза го вкарва направо отдолу, но това не ми е по вкуса. :]
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
01-03-2010 - 21:54:48
Здравейте, имам вила на 3 етажа и искам да отоплявам 2-рият и 3-тият с камина и въздушна риза.
Разгледах цялата тема , както и други форуми, но ми останаха няколко въпроса.
Отопляемата квадратура ще е около 120 кв.м 2 етажа с по 2 стаи на етаж голяма около 35кв.м и малка около 15кв.м + стълбище и баня.Височината е 2.50м
Камината ще е в голямата стая на 2-ри етаж.

Имам няколко въпроса:
1.Ще мога ли да се отоплявам с въпросната с-ма. Моля за мнение на ползващите такива.Както и за минусите на тази с-ма, които само човек който я ползва може да сподели smiling smiley
2.Колко KW камина ще ми е необходима?
3.Мога ли да си отоплявам и банята с тази с-ма?Няма ли да връща влага или нещо подобно?
4.Топлият въздух успява ли да затопли стаите и стените на къщата или не?Когато изгасне камината изтива ли бързо цялата къща?
5.По-добра ли е тази с-ма от камина с водна риза?
6.Трудно ли е за изпълнение и изчисление, мога ли само да си направя с-мата или да търся фирма?
7.Мнение за фирма Дявач?

Благодаря предварително.
Re: Въздуховоди за камина с въздушна риза
01-03-2010 - 22:58:36
Quote
finlimir4o
Здравейте, имам вила на 3 етажа и искам да отоплявам 2-рият и 3-тият с камина и въздушна риза.
Разгледах цялата тема , както и други форуми, но ми останаха няколко въпроса.
Отопляемата квадратура ще е около 120 кв.м 2 етажа с по 2 стаи на етаж голяма около 35кв.м и малка около 15кв.м + стълбище и баня.Височината е 2.50м
Камината ще е в голямата стая на 2-ри етаж.

Имам няколко въпроса:
1.Ще мога ли да се отоплявам с въпросната с-ма. Моля за мнение на ползващите такива.Както и за минусите на тази с-ма, които само човек който я ползва може да сподели smiling smiley
2.Колко KW камина ще ми е необходима?
3.Мога ли да си отоплявам и банята с тази с-ма?Няма ли да връща влага или нещо подобно?
4.Топлият въздух успява ли да затопли стаите и стените на къщата или не?Когато изгасне камината изтива ли бързо цялата къща?
5.По-добра ли е тази с-ма от камина с водна риза?
6.Трудно ли е за изпълнение и изчисление, мога ли само да си направя с-мата или да търся фирма?
7.Мнение за фирма Дявач?

Благодаря предварително.

В твоя случай бих заложил на водна риза и радиатори.По-компактна е самата система.
Въздушното отопление ако не ти е заложено в проекта на къщата....е много сложно после.Имаш няколко десетки метра въздуховоди,разпределителни кутии,заглушители,междинни венилатори,клапи,изолации...Това всичкото ще трябва да го скриеш някъде,от където се отива на едни гипскартони,конструкции...На стандартна височина 2.50 е сложна задача.
За отоплението в банята...Дори тръби не бих си играл да карам до там...Един вентилатор да изкарва влагата и една кварцова печка са предостатъчни.Лъчистото отопление създава доста приличен комфорт в банята.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-01 23:17 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход