Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?

Публикувано от ivoo 
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
27-12-2007 - 14:46:48
ra_po Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте.Аз ви препоръчвам Табаков ООД.Много съм
> доволен и от цени и от качество,а бе от
> всичко.Имам 2 апартамента-преди време ми слагаха
> алуминиева на вилата в едно село до банско,сега на
> апартаментите ПВЦ.Много съм доволен.
> даже имам и някакъв тел.0878559979 който мисля че
> още съществува.


хванах те!
:g: clap:
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
11-01-2008 - 16:19:11
Бягайте далече, ама много далече от фирма България Интернешънъл.

- В началото са много мили и даже лично шефът Г-н Аврамов(дано да не греша името) разговаря с клиентите, --После Ви лъжат 2, 3 пъти за идването за размери(въпреки, че те са Ви казали час и сте избягали от работа),
-Следва 2-3 часа разминаване в часа за монтаж(отново сте излелзли от работа за да дремете като пуйка),
-Най-сетне момчетата пристигат, къртят старата дограма и установяват, че новата е с 3 сантиметра по-дълга!!!!!!!!!!!!!!!!! и ви предлагат да изчакате 1 седмица за да направят нова. (вън е зима, а Вие сте без дограма????????)
-??? след известно време вадят Хилти и започват да къртят блока..........................

През цялото време момчетата псуват и викат по шефове, секретарки и др. хора от фирмата си...........

И най-после след като сте щастлив че вече няма да видите и чуете ф. България Интернешънъл , след 2 дни един от прозорцитв с двойно отваряне се опитва да Ви счупи главата. Следва обаждане до фирмата и ви обясняват, че до 1 месец ще мине човек да го поправи (вън все още е зима)???????
След молби, скандал и заплахи изпращат човек.

На следващата зима вече започва да духа вятър между профилите, обещават, че ще изпратят човек при първа възможност, след 2-3 седмици ново обаждане и.................... така се изтъркулва 1 година.

На 03.10.2007 отново звъня за рекламацията, Г-жа Венева прие обаждането и ме увери, че до 10 дни ще изпрати хора......................
Ново обаждане на 07.12.2007, отново позната суетня и отново уверение................
Все още нищо

11.01.2008г







Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
14-01-2008 - 23:15:09
Здраейте! Ровейки се из форумите попаднах на този и реших да напиша и моето мнение по въпроса.Аз съм от Пловдив и през ноември ми се наложи да избирам фирма ,която да подмени старата ми дограма с ПВЦ.След дълго лутане и обикаляне мои познати ми препоръчаха една сравнително нова фирма и въпреки моя скептецизъм решихме да им се доверим.Оказаха се много отговорни и любезни млади хора.Поръчахме немска пет камерна дограма Трокал. Останах много очарована от външния и вид-малко по различен от това което бях виждала,а и ефекта беше неуспорим.Фирмата се казва Уникопласт и офиса им се намира на ул.Капитан Райчо23,а тел.им е 032/262-100.С чиста съвест ви я препоръчвам!
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
16-01-2008 - 10:34:30
Здравейте, прочетох много внимателно мненията в този форум (както и в някои други). Трябва да си сменя дограмата на апартамента, но избора на дограма, а както се оказа и на фирма която да я направи и монтира е доста труден. По изказаните мнения във форумите разбрах, че това да си избереш модел на дограмата не е толкова голям проблем, колкото да намериш фирма, която да е коректна.
Моля за съвет! Засега съм се спрял на дограма SALAMANDER 5-камерна, от фирмата СААВ, но все още не съм разговарял с тях, нито съм посещавал техен офис. Някой има ли представа дали избора ми е правилен? Нямам възможност да обикалям всички фирми, а пък и не живея в София.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
18-01-2008 - 10:36:26
Здравейте!
Бягайте далеч от фирма Алскай(Братя градеви), до монтажа са супер, НО ако недай си боже ви се разхерметизира някой от стъклопакетите, нямат никакво намерение да спазват гаранцията, която дават от 5г!!! А след разправии по телефона и съгласие от моя страна да заплатя профила и обещан монтаж след 3-4 дни, ден преди монтажа отказаха дори да го сменят. Казаха "потърсете друга фирма за да ви сменят профила". Много "коректна" фирма, дано някой не е направил същата грешка като мен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-18 10:49 от alexsb.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
18-01-2008 - 10:47:06
Потребител Написал:
-------------------------------------------------------
> И какво точно включва тези "30 годишна или 70
> годишна" гаранция?!!!! . След примерно 5 години
> като пожълтее профила ще дойдат да ви го сменят
> ли????? , или като падне дръжката след време ще
> дойдат да я монтират на ново.Пълни глупости.
> Това са празни обещания - помислете малко и не се
> лъжете на този евтин рекламен трик.
=============================================
ПотребителЬО !!!
сещаш ли се,че само ти изразяваш мнение , различно от "масовото" - ще те "прегази"
тълпата-дай им хубави новини,да купуват,да пострадат че тогава да разберат това,което си им написал.
както пишеше някой във форума-нека изблеем-вълците сами ще ни намерят

Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
18-01-2008 - 12:04:22
schuco се внася от германия, но е рециклирана и затова е евтина. Века, Рехау се правят в Полша. Блик се прави в Илиенци.точно до нея се тегли Вайспрофил.

Все е пластмаса, какъв е профила (рамката) няма голямо значение, ако е правен профилът в завод с качество на контрол. (не искам да плюя, но се чува за Блик напр. че системата на смесване е едно чувалче от това, 2 чувалчето от онова. ма в чувалчето имало 5 кг по-малко от някоя съставка)

Сиегения е по-добре от Вариотек - Вариотек е бакелит, сиегения - стомана.

Тройните пакети са добре и като шумо и като топлоизолация, но са много тежки - слагайте ги ако ви е предимно неотваряема догрмата.

Много по-важен от марката е монтажът, как са взети размерите, и как се довършва после /обръщането/.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
18-01-2008 - 12:17:49
В никакъв случай Трокал. Трокал прави основно Ролпласт, тези унико сигурно са им дистрибутори. Но пак - в никакъв случай трокал. рехау 3-камерен е по-добре от това. Нямам време да обяснявам защо не, но го правя с чиста съвест и като човек, дето знае какво говори...
Века, Кьомерлинг, рехау - което от тези да си вземете е добре. горе-долу са еднакви като цена. По-скъпа е ТРИБА/френска от Франция/.
А ако имате пари, вземете си дърво или алуминий с дърво.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
18-01-2008 - 12:43:56
И не разбрах защо да не е Трокал??? Дограмата си е перфектна,цената и също!Не зная дали са дистрибутури на Ролпласт,но зная,че си свършиха перфектно работата,а за мен и в краина сметка за клиента това е важно.Явно сте техни конкуренти,но не е етично да правите реклама на вашия продукт по този начин! А и само да вметна,че когато избирах дограма доста мои познати ме съветваха да бягам от Рехау-хора разни и мнения разни.... Аз сам доволна!
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
18-01-2008 - 14:17:24
Голяма дилема са тея дограми. Проучвах 1 мес. Разбрах, че у нас най-качествените дограми са Саламандър, Тисен и Кьомерлинг. На мен ми препоръчаха "Стейшън пласт" със Тисен. Много съм доволна и от дограмата и от момчетата, които монтираха у нас. Супер внимателни са всички.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход