Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.

Публикувано от korki 
Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.
22-05-2009 - 11:49:19
Уважаеми приятели,след външно саниране на къщата,за цокъла/с височина 0.80м./ си харесах отливка на плочи/ 0.15x0.60м./,емитация на камък- BGпроизводство. Ако сте използували този вид материал,моля да ме запознаете с качествата му, като:трайност на различни температури,вода,влага и др. ? И друго-нанася ли се под него някаква изолация,против влага във вътрешните помешения? Благодаря,и поздрави smiling smiley
Re: Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.
22-05-2009 - 13:43:35
Дай линк.Всичко може да е-бетонова отливка,синтетичен камък...
Re: Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.
22-05-2009 - 14:42:17
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Дай линк.Всичко може да е-бетонова
> отливка,синтетичен камък...



*beer*


www.kam.bg
Re: Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.
22-05-2009 - 18:40:30
avatar
Korki,повечето производители го именират "Рустика".
Задължително след монтажа импрегнирай,а преди-топло и хидроизолирай,защото облицовката няма да те предпази от нищо-тя е само декоративна.
Погледни гърба на облицовката-ако е гладко,значи е от калъп по метода "вибробетон",при който остават малки шупли в отливката,в които влиза вода и след време,след достатъчно цикли "замръзване-размразяване" бетона почва да се руши.
Ако гърба е оребрен,значи отливката е правена на вибропреса-те са по качествени,има машини,които правят 200 и повече тона натиск и по тоя начин излиза излишния въздух и няма шупли,а и самия оребрен гръб ти е в помощ при монтажа,който се прави с мрежа върху топлоизолацията...... smiling smiley

Като си казал-наздраве *beer*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.
22-05-2009 - 20:36:08
Благодаря ти, markk *ok*

Oще съм новобранка в форума,а още повече в майсторлъка. Затова ще ме извините за грешните термини,в моите форумни подвизи :} И ще разчитам на вас ,"печенегите"в занаята,за съвети и указания . Поздрави smiling smiley
Re: Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.
22-05-2009 - 20:49:20
avatar
Korki,нищо грешно не си казала.. winking smiley
Извинявай,помислих те за мъж (надявам се да не се сърдиш-нямаше как да знам)...та щом си казалА-наздраве *beer* winking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.
22-05-2009 - 21:21:13
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> Korki,нищо грешно не си казала..
> Извинявай,помислих те за мъж (надявам се да не се
> сърдиш-нямаше как да знам)...та щом си
> казалА-наздраве
>
> Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане
> глава не боли,но от избързване.......много.
>


markk, не е необходимо да се извиняваш,защото съм на100% мъж :] "новобранка"-та ,те е подвела winking smiley Хайде по този случай, пак наздраве *drunk* А пък после,ще те помоля да ми кажеш, какви материали да вложа, за топло и хидро-изолиране, преди полагането на "Рустика"-та. Благодаря ти, markk smiling smiley
Re: Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.
22-05-2009 - 21:31:31
avatar
:] :} :]
За хидроизолацията съм писал в други теми.Лично аз предпочитам мазаната пред рулонната,главно поради това,че се избягват шевовете и снадките,откъдето най-често пропуска,а и цената не е за пренебрегване..
За топлоизолация най-добре е да е каменна вата,но е скъпа в сравнение с EPS иXPS,и ако трябва да избираш между последните,ако е за основи или цокъл,както си писал -сложи XPS.. *beer* smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.
22-05-2009 - 21:50:40
markk написа:

а и цената не е за пренебрегване


markk, как да го разбирам това? sad smiley

[www.kam.bg]

Re: Търся мнение, за изкуствен облицовъчен камък.
22-05-2009 - 21:55:32
avatar
Като-"Мазаната хидроизолация излиза по-евтино от рулонната и е по-ефективна!" smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход