Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолация на основите

Публикувано от mavro 
Re: Хидроизолация на основите
17-05-2009 - 23:27:15
vipltd Написал:
-------------------------------------------------------
Добавката си действа капилярно.
> Дайте адрес да Ви пратя мостри.Цената на добавката
> е 1.26 лв. без ДДС -заводска.
> А другата е малко по-скъпа,но пък се използува
> само за връзката между ивичните фундаменти и
> вертикалните стени.


:} Остава да кажеш,че тайствената добавка е разработка на съветската военна промишленост,щом няма име и ENIECS №, CAS№ и MSDS,ако са повече от два химикала! Нарича се препарат! Ако няма тези данни си е откровено менте!Дай информация и форума ще прецени дали може да му се има доверие!
Re: Хидроизолация на основите
17-05-2009 - 23:54:50
vipltd...кога са завършени тия вили...Статистически проблеми с влагата се появяват най-често между втората и петата година.
Re: Хидроизолация на основите
18-05-2009 - 00:05:42
www.teraser.com
добавката е Терасер СС- за бетона,
Терасер ВВ -за връзката между стар и новоотливащ се бетон,т.е. на ивичната основа и шайбата.
Те парите не са виновни,къде ги дадеш там отиват.
Производителят е строителен инжинер и е около седемдесетгодишен,никога не е брал ягоди,само с това се е занимавал.
Имат нужните сертификати.
Re: Хидроизолация на основите
18-05-2009 - 08:06:39
avatar
Аман от Турски добавки- аман от всичко от там.....Видяхме им строителството след труса все пак.....
А и е скъпа добавката - виж водещите производители....
Само с добавки не става - друг е въпроса - що някой решава да спести от цената точно на хидрото в основите - после има да пати.....
Мнението ми е ,че ви трябва точно хидро на циментова основа щото всеки бърза с обратния насип,а всичко битумно положено на мокра основа отлепя и не върши работа.... *yes* *huh* *yes*

Чест и почитание
Re: Хидроизолация на основите
18-05-2009 - 08:19:51
Въпросът не е дали е 10 или 200 м., а дали е на Сл.бряг, където до хълмовете при Тънково и склановете на Балкана всичко е езеро, посипано с пясък. Където и да копаеш на 40-70 см. излиза вода, не на жила, а просто копаеш във вода, затова и се работи само с иглени помпи. Каквото и да сложиш при слягане на сградата то се разкъсва и водата тръгва - без никакво изключения. Големи хотели струващи по 20-30 млн., вкл. един огромен комплекс за над 200 млн. имат вода в сутерените и постоянно работещи помпи. Не са пестили нищо от изолации, а някой са карали специалисти от къде ли не из Европа. Рано или късно сградите /говоря за такива от 10-70 хил.м2/ слягат, супер изолациите се разкъсват и водата тръгва. На мен лично немска фирма ми е искала 650Е/м2 за да направи помещения на минус 5,80 с 10 г. гаранция, което за сграда, която ще се ползва 200-300 г. е смехотворно.
Re: Хидроизолация на основите
18-05-2009 - 10:36:11
Вилите са завършени през 2005 година.
До труса там също са строяли шивачите.
А и не е правилно за главоболие всеки път да ти предлагат аспирин.
Ако колегата се отбие в магазин за хидро ,дистрибутори на битумна изолация,сигурно няма да му предложат нещо различно то това ,което продават.Пожелавам му да попадне на професионалист.Но истината е една-
Не трябва първо да налее фундамента и после да се бори с влагата,а заедно с бетоновите работи да си реши проблема.
И китайците не са ни много приятни ,ама...
Под ивичните онови нека си положи дренажни тръби,съответно с чакъл и да ги отведе в кладенец в двора.Така може да следи нивото на подпочвените води и при евентуално покачване да си полива градинката.Така без химия решава капилярното проникване на влагата и след това ИСОМАТ и обратна засипка.
Re: Хидроизолация на основите
18-05-2009 - 21:12:54
avatar
clap: clap: *ok*

Чест и почитание
Re: Хидроизолация на основите
19-05-2009 - 21:33:52
Аз не съм гуро в областа, но мисля, че ако човека обмаже бетона със афалт и от горе да сложи една хидро-мембрана (онази на пъпките) + дренаж изпълнен по правилата или ако къщата е в подземно езеро да добави и една шахта с помпа под основите то няма да има проблеми.

Поздрав
Re: Хидроизолация на основите
20-05-2009 - 12:23:10
mavro, намери фирма която прави PVC изолация на основи. Залага се заедно с кофража за основите и остава там. Мисля,че това ти е решението.
Re: Хидроизолация на основите
20-05-2009 - 22:29:06
avatar
За кой ли път питам?!?Как ще положите битум на мокра основа който да не отлепи?!
Не говоря за това че той видимо стои на бетона,а за поразиите след това - да речем след засипването на обратния насип?????
А да ви кажа ли колко ще ви струва да поправите или да санирате върху битум?
Инфаркта от цифрите няма да е "микро"..... *huh* *yes*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход