Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени и изолация на покрив

Публикувано от arm2arm 
Abu
Re: Цени и изолация
02-06-2009 - 16:49:45
markk,
то ясно, че схемата предлага документ, не обучение. Но е възмутително (меко казано), защото няма по-бърз начин да се убият занаятите от това, да се раздават сертификати на килограм. На свободния пазар всеки се доказва според способностите си и най-малко е нужно фирма със съмнителен авторитет да налага стандарти и да раздава оценки.

ПП Що не им изпратиш "закачлив" отговор, че не си подписвал декларация за съгласие фирмените ти данни като техен контрагент да бъдат използвани с маркетингова цел? Настояване за проверка на случая (вътрешна за тях, а за теб - измисляш си някаква абревиатура) и да те уведомят за взетите мерки. Като ти се обадят (а е доста вероятно да се обадят), смънкваш нещо "те в правния отдел са се престарали - къде да я търся сега жалбата, че да я спирам..." и току-виж изкяриш едно безплатно сертификатче, пък ако не - поне ще се позабавляваш за тяхна сметка...
Най-доброто лекарство против стрес е да причиниш стрес другиму.
Re: Цени и изолация на покрив
02-06-2009 - 17:04:27
За да се издаде реален сертификат, трябва да е съобразен с нормативната уредба на съответната страна за извършване на строителни и монтажни работи в случая - покрив. Такава в България няма... Има една измислена Наредба 6, която е пълен смях. Така че в Бг това на този етап е безсмислено. Фирмите могат да дават сертификати единствено, че въпросният човек е минал обучение, как да работи с материалите на фирмата, а не че е покривач. Когато има Закон тогава може да има обучения, но не от фирмите, а от държавни организации, които да издават лиценз. После трябва да има надзор и контрол от някоя институция. И когато някой свърши някаква простотия и пострадалия клиент се оплаче, прави се проверка, покривача се глобява или му се отнема лиценза и така...
А по-горе писах за сертификатите, щото по-голяма глупост скоро не бяь чувал, че в Германия учил някой 9 години за "покривен специалист".... smiling smiley ох още ме напушва на смях.... smiling smiley Те спамаджиите тука понякога много се унасят :] Ама аз не мисля, че глупави хора четат постовете, така че всеки може да си да си направи извод... айдеее идва бирено време *beer*
Re: Цени и изолация
03-06-2009 - 09:42:47
avatar
Abu,много си прав,но не ми се занимава,след като веднъж съм отказал... :}
Мерси съм аз за такъв сертификат... smiling smiley smiling smiley smoking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Цени и изолация на покрив
03-06-2009 - 15:59:22
Cafe, и без да си учил много, ако се напънеш и по пътя на логиката ще стигнеш до извода, че осигуровката с мембрана при уламата е по-добре да се положи първа и след това мембраните от скатовете да стъпят отгоре. След това положи уламата и ето ти тройната защита. Ако първо положиш мембраните от скатовете, каква тройна подсигуровка те гони. Ако нещо протече по ската и успее да стигне до уламата, много по-сигурно е под тези краища да си положил улама от мембрана, която да не е снаждана, а цяло парче. Относно спама - струваш ми се доста информиран с неща от кухнята winking smiley winking smiley winking smiley spinning smiley sticking its tongue out

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Цени и изолация на покрив
03-06-2009 - 16:50:15
Уфффф....нямам нерви да обяснявам...не ми се и спори. Да, информиран съм, не само в Германия учат по 8-9 години. И в Бг някои го правим winking smiley Напред, науката е слънце!!!!
Abu
Re: Цени и изолация на покрив
09-06-2009 - 20:53:39
Cafe,
май ми се очертава свободно време, да кажеш нещо повече за обучението в Бг... Съвсем не съм неук, но за покриви и въобще за строителство не съм учил и един ден. Че да взема малко да наваксам. Съвсем сериозно питам! Трябва да спра работа за месец-два и се чудя не мога ли да уплътня с едно "опресняване" поне на елементарните неща.

ПП Имам предвид, че навремето няколко пъти съм ходил на "опреснителни" курсове по математика и езици - вършеха страхотна работа, щото нещата си ги знаеш, само трябва пак да ти се подредят в главата. Нещо такова ако има, от преподавател разбира се, а не от някой зачукан фирмаджия...
Re: Цени и изолация на покрив
28-05-2012 - 01:30:10
Здравейте , сигурно отдавна вече сте свършили работата по хидроизолацията под керемидите , дано не сте сложили от въпросната черна хартия , това го ползват вече само мургавите майстори на покриви , ако се интересувате от цени на хидроизолация - може да последвате линка . За тези от вас които четат и им предстои ремонт на покрива също ще се радваме да помогнем.
Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход