Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-06-2010 - 22:48:20
Фло прати ми снимките на мен - аз ще им сложа мацките
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-06-2010 - 13:29:09
avatar
spinning smiley sticking its tongue out

Чест и почитание
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-06-2010 - 21:10:29
Фло,много си прав с примера за новото возило!Преди 20 дни си купих доста скъпа кола и наистина приятели и познати несе впечатлиха толкова от пидобивката ми!Но - когато ги поканих в градината и видяха произведенията ми,направо се слисаха!А,жените им казваха - виждате ли Нено какво може,а те с благородна завист и под формата на шега ми казаха - гладен няма да останеш.Просто бях звездата на вечерта и мн.се гордея с направеното на практика от мен!Удоволствието да ходя по моите плочки се равнява на това,колкото да се возя в новата си кола!!!Фло,беше ми споменал нещо за прозрачен бетон!Запознат ли си с това нещо,кое как става?А,за желаещите красиви жени,заповядаите!Тъкмо ,ще видите и плочките!!!!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-06-2010 - 21:32:31
Quote
neno.penchev
Фло,беше ми споменал нещо за прозрачен бетон!Запознат ли си с това нещо,кое как става?

Да! Много е просто! Взимаш влакна от оптичен кабел и ги нареждаш в калъпа само в една посока,като същевременно ги заливаш със циментено мляко.Обикновенно се правят блокове в калъп с различни размери ,но да речем ширината е 10 см.,та в тази посока на 10-те сантиметра се нареждат оптичните влакна.После през бетона се вижда почти ясно,преминава дневна и слънчева светлина и е много ефектно,но и много скъпо заради цената на оптичните влакна!*beer*Виж тук



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-27 22:20 от фло.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-06-2010 - 09:34:45
avatar
то наистина било много просто - дали ще става със сезал*rose*

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-06-2010 - 09:54:37
avatar
Quote
фло
втора употреба смесител за бетон за принудително смесване- 250 литра за 200 лв.

вибратор/иначе се нарича вибропреса/

доста машинки за домашно производство - да не строиш резиденция

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-06-2010 - 13:54:55
фло ...хубави идеи,ама спомени и цената на оптичните влакна...
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-06-2010 - 15:24:53
Благодаря ти Фло!Само не ми е ясно едно:След като наредя влакната,целия калъп ли да го напълня с циментово мляко,или да направя тънка заливка колкото да се покрият влакната и да допълня калъпа с традиционната смес за тротуарни плочки?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-06-2010 - 18:30:38
avatar
neno.penchev

влакната (ако изобщо се получи нещо с тези, които си намерил) трябва да са излизат през повърхността, която трябва да получи "прозрачен" ефект

Ако само ги нахвърляш във формата като варено фиде и ги залееш, единственото ще получиш детайл с доста скъпа армировка


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-06-2010 - 20:23:15
Аааа...зависи...не е баш така...зависи в коя посока ни трябва проводимост.Ако искаме детайла да е прозрачен отвсякъде,а не само по едната ос...ще трябва бая влакна да оплетем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход