Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-07-2011 - 23:48:51
за обикновен циркуляр със плот и ремъчна предавка ...тип самоделка имах в предвид

...да на повечето оборотите са 3000 в минута

...нямах предвид да се сложи де-балансиран диск ...а шайба с подходящо тегло и де-баланс и с малък външен диаметър за да не стърчи над плота
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-07-2011 - 00:36:18
Само дадох идея.Ако ми потрябва вибратор за бетон,през ум няма да ми мине да преправям каквото и да е,след като тоя вибратор струва 40 долара в магазина...и единственото преправяне ще е 120-воллтовото му оригинално захранване....

[www.cnczone.com]
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-07-2011 - 10:55:21
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-07-2011 - 12:50:14
deis, давай,ще стане! Аз имах вибро маса който мотор беше от помпа за вода.А,за ексцентрик ползвах самата торбина от помпата.А,за лагерите на мотора - не се притеснявай!Само гледай мотора да е в идеален център на плота за да са равномерни вибрациите по целия плот.Пускаш диагонали на плота и кадето се пресекат там слагаш мотора!Успех*drunk**beer*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
11-10-2011 - 21:33:29
Какво става бе колеги? Времето вече взе да се ебава, хвърляйте вече лопатите.До къде я докарахте,похвалете се с нещо ново! Някой не е ли открил нещо нечувано при плочките? Чух, че имало някакви машини , нещо като матрица с нагревател за правене на калъпи.Чували ли сте за такова нещо и някой имали информация за тази машина?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
21-10-2011 - 18:13:18
охо , от кога не съм влизал тук smiling smiley Е как , измислих плочи без цимент само ,че трябва да ги заливаш при минус 40 градуса по целзий и не трябва да ги размразяваш smiling smiley
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-10-2011 - 19:31:31
Брато,да знаеш,че в Сибир много,ще вървят!:} Прати на старшия чукча офертаwinking smiley
Re: Тротоарни плочи - рецепта
31-10-2011 - 11:12:33
ЕЙ хахаа направих си вибро-преса за около 40 лв с подръчни материали с един калъп winking smiley Слушай те сега, трябваше да направя една шапка за колона но с размери 25 /25 см а стандартните са 39/39 см както знаете и реших ; Направих си калъп от гипс <кошава> с дебелина 5-6 см на стените и сложих в гипса сигурно 3 м2 мрежа за шпакловка ( това намерих ) . преди това направих една шапка на ръка от гипс за йорнек и върху нея за отделител на калъпа ползвах найлон ( покривало) . Залях си калъпа и почаках да стегне гипса , после на вибро масата слагам малко материал , вибрирам и бой с теслата хахахах и пак и пак и пак докато се напълни формата и накрая си го декофрирам без проблем само , че незнам с какво налягане ми е вибро -пресата е това е проблема spinning smiley sticking its tongue out
Re: Тротоарни плочи - рецепта
05-11-2011 - 19:31:47
Гениално, браво брато*ok*!!! Измери налягането,като удариш някой мангал с теслата по главатаwinking smiley Това в кръга на шегата разбира се! И аз бях правил подобен калъп с гипс САТЕН и стана. Но - ако ти върши работа калъп 30x30 в каталога го има!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-05 19:34 от neno.penchev.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
29-11-2011 - 14:04:32
Бетонджий , продавам калъпи за бордюри 50/25/12 - 50 бр цена 7 лв за брой ( белите- бунайски) и калъпи за тротоарни плочи 40/40/5/ 300 броя цена 4 лв за брой - калъпите са полски , втора употреба но са в много добро състояние
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход