Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-08-2010 - 19:49:41
bulhomes ,знаеш,че тука рецептите ни са тематични! Това беше за лятната мозайка!

ivorad ,ако повечето производители на плочки ни следят темата със сигурност ще се разминат с юфката,но те няма да я следят защото общинските тротоари се подменят по много фин и деликатнатен начин наречен обществена поръчкаwinking smiley,който до голяма степен прави излишни технологичните познания по бетона!*drink2*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-08-2010 - 23:16:46
ivorad,Плочките си ги правя аз!И на мен си ми харесват,а и не само на мен!А ,и не ми е проблем догодина да ги сменя с нови!След като,пресни плочки на 3 дена ги полагам и минавам по тях с джипа които 3,3тона и няма проблем,дано изкарат до напролет!Фло,добре ли е плочките ми да издаржат 261кг.на кв.см. при дебелина на плочката 5см.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-08-2010 - 23:55:33
Quote
neno.penchev
ivorad,Плочките си ги правя аз!И на мен си ми харесват,а и не само на мен!А ,и не ми е проблем догодина да ги сменя с нови!След като,пресни плочки на 3 дена ги полагам и минавам по тях с джипа които 3,3тона и няма проблем,дано изкарат до напролет!Фло,добре ли е плочките ми да издаржат 261кг.на кв.см. при дебелина на плочката 5см.

Как го провери това? Аз мисля,че могат да издържат 10 пъти повече ако ги провериш след 28 дена от направата,например в познат автосервиз , дето имат преса с манометър за избиване на лагери! Доколкото си спомням повечето такива преси упражняват 50 тона налягане!Много просто и бързо замерване-вместо лагера натискате плочата докато изпатка на парчета!После показанието умножи по 3 защото измерванията се отчитат за 15 см дебелина и раздели на 10 да видиш колко е на 1 мм2. Това ,което излезе като число ти е класа на бетона по якост !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-09 00:12 от фло.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
09-08-2010 - 10:00:24
Един приятел има цех за металообработка с наи-различни машини,включително и преси.Там сложихме плочката и с 10мм.квадратен накраиник приложихме натиск върху нея в средата на плочката.Според теб,добре ли е 3 дневна плочка да издържа на това натоварване,или има още какво да се желае?Фло,никога преди несъм вярвал,че работата с бетон е толкова прицизна и ,че изисква такава точност във всичко!Въобще не е толкова елементарно,както изглежда от страни!Наистина се запалих с бетоните,а си е и интересно!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-08-2010 - 06:38:15
avatar
Вие двамата ке ме утепате!Така ли се изпитва бетон?
Нено,261кг/см2 отговаря на марка бетон В 25,което за плочки е зле.Якостта се мери на 28-мия ден.
Отлеи едно кубче 15х15х15 и го занеси след 28 дена в пункт за изпитания.
Това ,че 3 дневна плочка издържа джип нищо не говори.Една добре подпряна отдолу с цемент или
лепило 3 дневна плочка с размери 30х30 и с якост 25% от В 25 би трябвало да устиска на 72 тона!!!!clap:
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-08-2010 - 08:37:31
В нета намерих някакви данни за тротоарни плочи:

ТЕХНИЧЕСКИ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Якост на натиск
- На възраст 3 денонощия 20,04 МРа
- На възраст 7 денонощия 32,95 МРа
- На възраст 28 денонощия 56,90 МРа
Якост на опън при огъване 9,64 МРа
Водопопиваемост 4,90%


[docs.google.com]
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-08-2010 - 21:36:17
avatar
Салвадор е прав бетона за тротуарни плочки трябва да е минимум В50м,което преведено означава 500кг/см2 и
нагоре.
Лесно се меша бетон за тротуарни плочки!Трудно се правят качествени такива!!!*drunk*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-08-2010 - 22:02:06
Данните са на някакъв произвоидтиел на плочки,благоволил да пусне спецификация на изделията си.Те и други произвеждат...ама нещо се правят на утрепани да си качат данните...явно совите не са това,което са.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-08-2010 - 23:00:05
Quote
complast
Салвадор е прав бетона за тротуарни плочки трябва да е минимум В50м,което преведено означава 500кг/см2 и
нагоре.
Лесно се меша бетон за тротуарни плочки!Трудно се правят качествени такива!!!*drunk*

Тука май трябва да внеса известна корекция!Класа на якост на натиск при бетона се определя с единицата Нютон на квадратен милиметър (N/ mm2),което е равно на 1 МРа/мегапаскал/или превода на колегата с примера от 500кг./см.2 означава 5 МРа/мм2 или клас на якост В 5 и понеже класовете започват от В 7,5 разбираме и последното му изречение,че трудно се правят плочки! Не се меша лесно бетон за тротоарни плочки колега,никак даже!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-08-2010 - 23:50:12
avatar
Quote
фло
Quote
complast
Салвадор е прав бетона за тротуарни плочки трябва да е минимум В50м,което преведено означава 500кг/см2 и
нагоре.
Лесно се меша бетон за тротуарни плочки!Трудно се правят качествени такива!!!*drunk*

Тука май трябва да внеса известна корекция!Класа на якост на натиск при бетона се определя с единицата Нютон на квадратен милиметър (N/ mm2)
Квадратен милиметър ли каза???*book*.Верно ли???
Един мегапаскал е равен на 10кг/см2.И това дето съм го написал по-горе е вярно!*pardon*
Не се опитвай да ме изкараш технически неграмотен щото се получава обратен ефект.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход