Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-08-2010 - 17:49:59
avatar
Темата не беше ли?Тротоарни плочи - рецепта?мераклия съм да правя плочки но не знам рецепти!
ХЕЕЕЕЕЛП МИ!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-08-2010 - 17:59:07
Quote
complast
Темата не беше ли?Тротоарни плочи - рецепта?мераклия съм да правя плочки но не знам рецепти!
ХЕЕЕЕЕЛП МИ!

Можете да ни намерите на адрес:
3500гр.Берковица ,ул."Марин Дринов"21
Антон Антонов
тел: ; 0884229171 ; 0899 622055, 0953 86339/след 19 часа/
Скайп:ziktak , Поща :beton@dir.bg

www.beton.dir.bg
complast,дали не ти трябват и рецепти за бетонните огради дето предлагаш?spinning smiley sticking its tongue out
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-08-2010 - 18:38:31
avatar
бачкам с некави измислени рецепти ама не съм сигурен дали са оптимални.
Без майтап!!! Интересувам се от такива рецепти.Руснаците пишат че цимента трябва да е минимум
600кг/м3.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-08-2010 - 19:16:21
Quote
complast
бачкам с некави измислени рецепти ама не съм сигурен дали са оптимални.
Без майтап!!! Интересувам се от такива рецепти.Руснаците пишат че цимента трябва да е минимум
600кг/м3.

Дай някоя примерна рецепта ,дето те смущава и може да я прокоментираме!На руснаците не им връзвай много вяра ,защото те цимента го правят с какви ли не инертни добавки от отпадъчни производства-шлака,сгурия и ред други!Качеството на цимента се определя от много фактори ,но един от тях е специфичната му повърхност или 1 гр. цимент колко м2 покрива. И още нещо излишъка на цимент в бетона не го прави по-як,даже напротив става по-крехък!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-08-2010 - 23:20:00
avatar
Рецептата е :цимент-450кг. ,пясък 900кг и филц /5-15 /-700кг. Ама слагам и пластификатор и ускорител и микрофибри и стана тя една...Май ще трябва да намаля цимента.Щото много убива...
Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-08-2010 - 00:22:22
Quote
complast
Рецептата е :цимент-450кг. ,пясък 900кг и филц /5-15 /-700кг. Ама слагам и пластификатор и ускорител и микрофибри и стана тя една...Май ще трябва да намаля цимента.Щото много убива...

Това го даваш за 1 м3 предполагам и отговаря на определението за олекотен бетон щото е 2050 кг.Дори и да включиш 112 кг вода пак не стига.За да вдигнеш якостта трябва да го направиш като обикновен бетон с тегло от 2200кг до 2500 кг/м3 или да добавиш още 150 кг инертен материал.Така ето едно предложение:
цимент R42,5N ,СЕМ I / СЕМ II A- 450 кг. пясък -650 кг. филц/5-15/-1100 кг. това е обикновен дребнозърнест бетон или още филцбетон.Водата не ти я пиша защото имаш неизвестни за мен ускорители и пластификатори и който ти ги продава ще ти препоръча с колко намалят направната вода!
За плочки смесителя трябва да е с принудително разбъркване на бетонова смес -земновлажна!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-08-2010 - 16:02:21
complast,далеч съм от мисълта да правя забележки на човек с име в този бранш,но при теб маи се получава МНОГО БАБИ - ХИЛАВО БЕБЕ!До като си жив сигорно,ще чуеш още стотици рецепти!Винаги ,ще има какво още да се желае,съвършенство няма!И аз много слушах но - карам по рецептите и съветите на ФЛО и съм много доволен!Не,че му правя реклама,но - разбира си ги човека нещата!Може би не трябва да ви се меся но....ако каже ФЛО ,че ще въли - значи щте завъли!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-08-2010 - 19:19:51
Колеги,ето от мен две подходящи сезонни рецепти:

1.Мохито-на дъното на чаша поставете няколко пресни листа от мента,покрийте ги с два пръста бял кубински ром,добавете кръгче от лимон-лимет,бучнете сламка и допълнете със счукан лед чашата догоре!

След няколко такива питиета има вероятност от преохлаждане и веднага се компенсира за баланс със коктейл:
2 Блъди-Мери-50 мл.доматен сок,капка зехтин,следи от черен пипер и сол се разбъркват в чаша след което много внимателно ,на тънка струйка се налива отгоре водка 40-50 мл. така,че да се образуват два ясно разграничими слоя-червен и бял като полското знаме! Пие се на екс,като мезето следва водката без да се хабим с движенията!
Хубава ,цветна мозайка става на плочките след петото питие!*drink2*winking smiley
Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-08-2010 - 19:29:50
Ако не беше мозайката на края щях да ти кажа, че е за форума на мамите...

Много готина рецепта за плажа: 50 гр мента, лимонче, 50 гр содичка и малко лед. Супер е. Веднъж в една кръчма сбърках ментата с мастика - гадно е.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-08-2010 - 19:32:00
Quote
фло
Quote
neno.penchev
Фло,къде се изгуби?Как вървят нещата при теб?Аз натискам здраво с плочките!Вече и паркинга си завършвам!Трябва да видиш как е станал!Естественно благодарение и на теб!!!!!!!!!

*drink2*Карам я на мохито в тези горещини и чакам захлаждане да мятам бетона!Много се радвам за твоя успех!Не му се връзвай на колегата ivorad за петте години,и той не знае какво иска да каже! Личи му,че се двоуми още от коя страна се хваща лопатата:]*drink2*

Това слово трябва да се дръпне, след като собственикът му е стъпил върху някой от многобройните софийски тротоари, ремонтирани в последните 3-4 години и вече превърнали се в юфкаwinking smiley
smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход