Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-11-2013 - 09:30:52
Колега Seuvella. За разбъркването на сместа,ще стане както си го замислил,но без вибрации няма да стане нищо! Ако направиш сместа прекалено втечнена,ще намалиш здравината на изделията,но пак си иска вибрация! Иначе,ще си загубиш времето!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-02-2014 - 19:53:15
слагаш 1 цимент , 1 пясък ,10 литра газирана вода и бъркаш рецепта за ПЕНО БЕТОН smiling smiley
мога да дам рецепта за полистирол бетон с гриски "ЗАЙО БАЙО " *drunk*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-04-2014 - 22:02:28
zdraveite moje li nyakoi da mi kaje kakvi sa iziskvaniyata za da proizvejdam i prodavam na pazara betonni blokcheta
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-04-2014 - 22:17:22
zdraveite moje li nyakoi da mi kaje kakvi sa iziskvaniyata za da proizvejdam i prodavam betonni blokcheta
Re: Тротоарни плочи - рецепта
10-06-2014 - 17:01:30
Здрасти на всички! Искам да запитам за направата на градински бордюр същата смес като за плочки ли е? Мерси предварително
Re: Тротоарни плочи - рецепта
16-07-2014 - 08:54:40
Здравей колега. По принцип градинските бордюри по малко се натоварват и амортезирват от плочките,но за по сигурно ....прави ги с материал като за плочките!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
16-07-2014 - 09:05:51
Здравей колега.По принцип градинските бордюри по - малко се натоварват и по - бавно амортезирват от плочките,но за по сигурно....прави ги със сместа като за плочките!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-05-2015 - 12:46:58
Здравейте,

Реших да се задействам и да си приготвя една вибромаса, за да си направя плочки и бордюри за къщата на село. Ще ми трябват около 200-250 квадрата и затова реших да купя 20-30 калъпа и да пробвам дали сам ще мога да се справя, а не да ходя да купувам готови на по 15-20 лв квадрата.
Рецептата тук в тази тема е горе долу описана и стигнах до тази:
- 1 цимент R 42.5N
- 1 пясък промит
- 1 отсевка 0-0,5 см промита
- 1 фракция 0,5-0,15 см
- 1/2 вода
За първите проби не мисля да купувам някакви химии - оцветите, пластификатори и други.
Дектофил ще си приготвя по рецептата на фло.
За 20 калъпа мисля, че ще мога да бъркам сместа с бъркалка и бормашина, но при големи количества мисля да играе лопатата, за миксер на този етап не мисля да заделям средства.
Въпросите и коментарите, които очаквам към мен са ми в тези насоки:
- за направата на вибромасата мисля да ползвам мотор от стара пералня, масата мисля да е 800х800 или нещо такова. Дали ще стане?
- материалите в рецептата се мерят в кг, а не по-обем, нали така
- мисля плочките да са 5 или 6 см, а за паркинга на колата има едни паркинг елементи на 8 см
Всякакви предложения са добре дошли, относно оптимизация на процеса и други подобрения.

Поздрави
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-05-2015 - 11:09:00
Здравей,
мога да предложа вибромаса, калъпи (40/40/5, 30/30/3), отделител и оксидна боя. Ако вземеш всичко от мен, мога да дам професионални съвети за цялостнот производство.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-06-2015 - 16:39:27
Явно при нас нещо бъркаме оборотите, защото на циркулярите за рязане на дърва, които имам и съм имал се въртят около 3000 оборота. Ама да не би пък да говорим за ръчен циркуляр?

метални врати метални пощенски кутии входни врати
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход