Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се прави шлайфан бетон

Публикувано от bulhomes 
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 20:15:45
тя машината го трамбова достатъчно
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 20:55:00
В случая няма да имам, но ми е любопитно - какво става в ъглите, където хеликоптера не може да врътне?
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 20:59:24
заглаждаш на ръка
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 21:11:53
Гоголе как ти беше фирмата, че за ЕКСТРА ТОП гугъла нищо не даде
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 21:51:01
creobg Написал:
-------------------------------------------------------
> тя машината го трамбова достатъчно

Колега ,не че се спичам нещо,ама между трамбоване и вибрационно пресоване няма нищо общо! Прави се с едни вибромастари-метални мастари с вибромотор със сила примерно 5kN! Целта на мероприятието е да изведе вработения въздух при леенето на повърхността и да увеличи плътността на средата и оттам да се повиши якостта и дълготрайността на бетона. Бетона излян как да е ,дори и шлайфан ,на външни условия след време ще се "озъби",ако не е приготвен за целта-например да е със завишено pH,като една от няколкото мерки!
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 21:57:25
по-важно е под армировката да сложи найлон
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 22:16:22
creobg Написал:
-------------------------------------------------------
> по-важно е под армировката да сложи найлон


А сега де! И защо му е армировка и найлон?
За паркинг бетона се армира с полипропиленови фибри-900 гр. на 1 м3 или метални фибри ,приличащи на изтеглен тетраедър!Слагат се пластификатор и усилвател на алкалността!Лично аз за такава квадратура бих използвал метален калъп с вибромотор,за леене на място-премества се само формата след 2 минутно вибриране и така се леят плочи по 1 м2 на разстояние от 3 мм една от друга.Бетона земновлажен!
Re: Как се прави шлайфан бетон
28-03-2009 - 09:22:07
Дали мога да разчитам само на полипропиленовите фибри вместо арматура. Металните ги виждах и са супер, но смътно ми се върти в главата, че май бетоновия възел имаше само полипропиленови. Фло тоя калъп нещо не мога да си го представя, ама и нещо не ми се занимава с бъркачката. Това с найлона не мога да му хвана смисъла. При 8 метра ширина фугата как трябва да е - 1 която да дели на по 4м или 2 които делят на 2-3-3 метра. На дължината е ясно че ще са през 3 м.
Re: Как се прави шлайфан бетон
28-03-2009 - 13:31:11
avatar
Фирмата е ISOMAT,а продукта е EXTRA TOP........Това предложение на Фло за земновлажното нещо ми е хикс....Задължително фибри,но и армировка - това с найлона си е простотия в случая.....Цената на мет.фибри е голяма ,разхода също - в случая ги заменяме с армировка.... *yes*

Чест и почитание
Re: Как се прави шлайфан бетон
28-03-2009 - 17:36:07
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход