Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се прави шлайфан бетон

Публикувано от bulhomes 
Re: Как се прави шлайфан бетон
28-03-2009 - 19:16:25
Gogole тръгнах да ти пиша на лични, ама сигурно ще е интересно и за другите. Разхода е 3-5 кг/кв.м. Каква е цената и имате ли дистрибутори в Троян. Ловеч или Плевен
Re: Как се прави шлайфан бетон
28-03-2009 - 20:01:10
avatar
85ст. за кило - Имаме дистрибутори естествено.Ако желаеш пиши на лични и ми дай време да попитам колегите за връзка с тях....Понеже съм само за черноморието....
Сори.... *beer*

Чест и почитание
Re: Как се прави шлайфан бетон
28-03-2009 - 22:41:29
creobg Написал:
-------------------------------------------------------
> ..... не ти
> трябва мн.гладко понеже като се намокри се пързаля
> много


Сега се зачетох в това. Гоголе твоята добавка има ли смисъл, ако не шлайфам бетона?
Re: Как се прави шлайфан бетон
28-03-2009 - 22:50:25
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Бетона излян как да е ,дори и шлайфан ,на
> външни условия след време ще се "озъби",ако не е
> приготвен за целта-например да е със завишено
> pH,като една от няколкото мерки!
>


Фло ти си майстор бетонджия. Кажи ги тези мерки срещу "озъбването" на бетона да блесна със знания в бетоновия възел. Имам PH+ за басейна

P.S. Мача така и така не върви....




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-28 23:09 от bulhomes.
Re: Как се прави шлайфан бетон
28-03-2009 - 23:11:20
avatar
Има само ако ще ти трябва бетона да издържа на натоварване в точка....иначе - не...
Не зная кво е това озъбване,ама шлайф не ти требе за на вън.....
Та на въпроса - що не си направиш епокси под....?!?Таман ще е и шукаритетен.... *yes*

Чест и почитание
Re: Как се прави шлайфан бетон
28-03-2009 - 23:26:12
Не искам да се заяждам с никого.Стигнахме до решение за армировка нали.Найлонът под нея се поставя за да нямаш изтичане на цим.мляко извън самия бетон,което води до отслабване на якост на същия при самата обработка,при цена 0,35ст/м2 ще ти срува(200 х 0,35)=70лв.Пак съм на мнение че не ти трябват никакви вибратори,хеликоптерът го трамбова предостатъчно.А посипката касае само горния слой-ошлайфаното цим. мляко
Re: Как се прави шлайфан бетон
28-03-2009 - 23:50:51
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------

> Фло ти си майстор бетонджия. Кажи ги тези мерки
> срещу "озъбването" на бетона да блесна със знания
> в бетоновия възел. Имам PH+ за басейна

Вече съм го обяснявал няколко пъти в темите за бетона и второ не знам дали в твоя възел имат хабер по тоя въпрос! Озъбването често можеш да го наблюдаваш и по уличните бордюри и плочки т.е. по бетона , стоящ на външни условия! Това е да му се покажат камъните като зъби ,с неравности и разрушения.Явлението е резултат на абразията/действието на дъждовната вода/.Дъждовната вода по начало е неутрална,но често и особено в индустриални зони е със слабо изразен ,малко или повече киселинен показател ,но и в двата случая протича реакция на обмен на водородни йони,при което бетона руши структурата си и с времето се озъбва.Това става и за една зима даже!За да се забави този процес се добавят инхибитори или усилватели на алкалността на бетоновата смес или по-висока алкалност-по дълъг живот на външни условия.Има различни фирмени инхибитори и търговски иширети,но в практиката на обикновения потребител ще свърши работа и водното стъкло,добавяно в количество от 2% от количеството на цимента използван за направата на бетона.Често хората правят и друга грешка, като правят слаб бетон,когато се полага върху или в земята,т.е. с възможно най-малко цимент и с вода на воля и око и това с водата е още една съществена грешка при направата на бетона!Въобще качествения бетон е проста работа, свършена от умни хора!Това разбира се не е често срещана практика!


:]
Re: Как се прави шлайфан бетон
29-03-2009 - 00:20:00
creobg Написал:
-------------------------------------------------------
> Не искам да се заяждам с никого.Стигнахме до
> решение за армировка нали.Найлонът под нея се
> поставя за да нямаш изтичане на цим.мляко извън
> самия бетон,което води до отслабване на якост на
> същия при самата обработка,при цена 0,35ст/м2 ще
> ти срува(200 х 0,35)=70лв.Пак съм на мнение че не
> ти трябват никакви вибратори,хеликоптерът го
> трамбова предостатъчно.А посипката касае само
> горния слой-ошлайфаното цим. мляко

Колега ,циментеното мляко е съществен недостатък на бетона при неговата направа,камо ли да му слагаш и найлон!Получава се от излишък на вода -много вреден излишък! Затова хората са въвели пластификаторите ,за да ползват вода на минимума.Не ми се вадят сега рецепти,но обикновено говорим за около и по-малко от половината на количеството цимент или примерно на 200кг.цимент се слага 100 литра вода .Та пластификаторите правят бетона ливък и пластичен без да нарушават параметрите за якост и здравина ,както водата! Може да се ползват и суперпластификатори без вибриране ,ако не гоним някакви съществени показатели за бетона на паркинга.
Re: Как се прави шлайфан бетон
29-03-2009 - 01:54:10



За колегите бетонджии-франкофони,с най-добри чувства! *drunk*
Re: Как се прави шлайфан бетон
29-03-2009 - 09:19:16
avatar
:] :} clap:

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход