Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се прави шлайфан бетон

Публикувано от bulhomes 
Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 08:41:28
Доста търсих с Гугъла, но никъде не открих указания как се прави шлайфан бетон. Няма как да наема фирма, защото в града ми няма такава. В съседен град обаче намерих "хеликоптери" под наем. Човека каза, че няма нищо сложно, но имам дълбоки угризения, ако го направя без да се консултирам с Вас. Та въпроса ми е - технологията това ли е:

Полагаш бетона и изравняваш горе-долу
Поръсваш с оксидна боя, ако искаш цветен
Включваш хеликоптера за да го загладиш
След втвърдяването режеш фугите


Ако така показаната технология е вярна - има ли специален момент за пускането на хеликоптера - визирам 1, 2, 3 и т.н. часа след полагането на бетона?
Има ли специални изисквания към бетона?
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 08:44:15
Току що намерих нещо интересно:

"Посипки за шлайф бетон - готови за употреба прахообразни добавки за създаване на повърхностен слой с много висока износоустойчивост. Те съдържат цимент, оцветители и около 150 вида твърди минерали и частици като титан, силиций, корунд, кварц, карборунд и др. високоизносоустойчиви абразивни пясъци, даващи отлична повърхностна износоустойчивост на бетонови настилки. Притежават следните технически характеристики:
- устойчиви на бензин, петрол, масло, вода и разтворители
- високо съпротивление на натиск - 800 кг / см2
- не образуват и не задържат прах
- противохлъзгащи, дори при наличие на вода или масло
- не се зареждат със статично електричество
- много подходящи там, където работят мотокари, камиони, коли и др."
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 09:08:06
Не се прави така, намери си майстори или почни да правиш опити в мазето. Хеликоптера не ти трябва, не е за това. Слагаш полусух разтвор, върху него малко по-влажна замазка и върху замазката посипката, която разнясаш на ръка. Оставяш го така или го щамповаш с някаква форма. Това е най-общо. Ама най-общо.
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 09:20:53
:} :} :} :} :} :} :} :} :}
Само за Иванов - "КАК СЕ ПРАВИ ШЛАЙФАН БЕТОН"
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 09:27:49
avatar
Уточнете се шлайфан или щампован бетон искате да правите,защото разликата е огромна.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 09:48:01
Той го е описал и това което е описал не се прави с хеликоптер. Как се казва тук не знам в Бразилия се казва цименто кеймадо, изпечен бетон именно заради последният пласт. Може да е щампован, воже и да не е. Когато не е щампован придобива вид на "старо" строителство. За пръв път тук го сложиха на Пиротска пред очите ми, а са го правили и в маи помещения, та поне съм гледал.
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 09:51:07
Иванов - нещо си се объркал,колко м2 си шлайфал или поне си гледал
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 10:09:46
avatar
Когато се използват хеликоптери,се прави шлайфан бетон,именно защото с хеликоптерите се шлайфа.Това,което Bulhomes е описал,се нарича цветен шлайфан бетон заради добавките,може и индустриални подове,но има известна разлика.
Това,което др.Иванов описва(а то не е точно) е щампован бетон,там не се използват хеликоптери,а щампи-технологията е съвсем различна.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 10:13:55
Имах впредвид точно шлайфан бетон - такова съм виждал. Щампования бетон не знам какво е. Представям си го като валяк с определени шарки, с който като се мине върху пластичния още бетон оставя фигури (може да приличат примерно на тротоарни плочки)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-27 10:16 от bulhomes.
Re: Как се прави шлайфан бетон
27-03-2009 - 13:48:35
А шлайфаният бетон как ще го правиш без майстори? Нали ще счупиш ножовете/перките/, а струват маса пари - 1800 доколкото си спомням.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход