Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПВЦ дограма

Публикувано от ани 
ани
ПВЦ дограма
30-03-2006 - 13:56:18
Искам да си сложа РVC дограма (става въпрос за тухлено жилище без парно!) Знам, че немските са най-качествени и засега се колебая между Salamander, Trocal, Thyssen и Koemmerling. За стъклопакета ме посъветваха да е с Ка стъкло, особено ако жилището е без отопление.
Обаче не съм много сигурна колко камерен да е профила, а все пак цената не е без значение... 3-камерен + Ка стъкло добре ли е?! Или трябва да е поне 5-камерен?
Ще съм благодарна ако някои, който разбира от тези неща ме посъветва и ми прероръча марка smiling smiley
Re: ПВЦ дограма
30-03-2006 - 14:42:58


zdravei,
predstavitel sam na firma za dostavka i montaz na dogrami.
ako vse o6te se kolebae6 kakvo da izbere6 molq te pi6i na na6iqt e-mail adress
ako ima6 i primerni razmeri moga da ti izpratq daze i na6a oferta.
moqt savet e TROCAL no ako ti se vizda mnogo skapo ima i drugi hubavi neski profili
blagodarq ti
pal
Re: ПВЦ дограма
30-03-2006 - 15:04:40
Всичко друго, но не и Рехау или поне да е оторизиран производителя.
В апартамента си имам такава дограма и е голям боклук. Духа от всякъде, не се затваря добре. Мои близки си сложиха трокал на изключително добра цена и са много доволни. Аз съм решил да вдигам къща и мисля също да търся оферта за трокал.
Поздрави !
Re: ПВЦ дограма
30-03-2006 - 15:43:52
Точно в момента проучвам пазара на PVC профилите, защото правя ремонт и имам нужда от 2 прозореца и 1 врата. Оказва се че всяка фирма лъже ,че пфрофила е немски а след като се заинтересувам в нета се оказва ,турска ,българска ,румънска ,полска и др. Та така и не мога да се спра на нищо. Знае ли някой къде се прави наистина немка дограма? Каква и на каква цена? confused smiley
ани
Re: ПВЦ дограма
30-03-2006 - 15:52:14
А кои фирми предлагат TROCAL? Моля ви, дайте координати ако знаете
Обаче има и друг проблем. Как да съм сигурна, че тези профили ги внасят действително от Германия, а не ги правят в Турция да речем...? Защото за Рехау и аз дочух кофти работи... че имало турски ментета и са с лошо качество. Даже и за Саламандър вече не съм сигурна... Затова искам да се спра на ПВЦ което е 100% немско, дори и да е по-скъпо. ;
Re: ПВЦ дограма
05-04-2006 - 16:57:46
Здравей! Миналата зима подменихме половината от дограмата в апартамента (от алуминий на PVC). Сложихме REHAU , 3-камерна с К-стъклопакет 32мм. Коопеарцията е "стара тухла" и стената между хола и кухнята е премахната. Секторът с кухнята не се отоплява изобщо, а останата част от апартамента се отоплява на ток (ТЕЦ-а е спрян). Страшно съм доволна от дограмата. PVC-то(рамката) е топло, а стъклопакетът почти не прави конденз. В най-студените нощи (когато мин. темп. е около -18,-20 ,че и на долу градуса)кондензът, които се образува предсавлява лента със ширина 1,5-2,0 см в най-ниската част на стъклопакета. Толкова е малко , че за стичане от стъклото по PVC-то не може да става и дума. А да потече по латекса под дограмата(понеже не си сложихме PVC перваз) направо не си го представям.. Поне за 2 зими с тази дограма не ми се е случвало. Когато поръчвахме дограмата исках да си сложим стъклопакет с газ и с к- стъкло. От фирмата ни обясниха , че при 32мм пакет и к-стъкло, пълненето с газ е само излишно оскъпяване. Излязоха прави. Когато (и ако) посъберем пари ще сменим и останалата дограма с такава. Чао и успех в избора ! :-)))

Георгиева
Re: ПВЦ дограма
06-04-2006 - 22:08:35
Сигурност за произход и качествена работа може да си подсигуриш при фирми със сертификат. За изборът на вид дограма може да прочетеш съветите във сайта dograma.bg. За повечето географски райони у нас е достатъчно 3-камерна. За подсигуряване против конденз при наличие на цветя (отделящи влага), няколко човека + домашен любимец постоянно обитаващи домакинството (отделящи също влага при дишането), ежедневно готвене (парата от това се втечнява и с еотделя влага) е добре да има к-стъкло. Пълненето с газ в стъклопакета не може да се провери и рано или късно се изпарява в атмосферата, а в същото време оскъпява. Ако в жилището има извънредно много влага, тогава може и повече камери, но по-важен параметър е достатъчната ширина межди стъклата, а не броя на стъклата в стъклопакета. Друго важно е какви са стените и каква ще бъде температурната разлика между новата дограма+стъклопакет и стените. При разлики по-високи от 13 градуса по Целзий и ще се появи мухъл. Необходимо е топлоизолация на стените (най-ефикасно външна). При ниски разлики е достатъчно редовно ежедневно проветряване и ползване на абсорбатор при печката.
Re: ПВЦ дограма
07-04-2006 - 12:35:15
Георгиева Написал:
-------------------------------------------------------
Друго важно е какви са
> стените и каква ще бъде температурната разлика
> между новата дограма+стъклопакет и стените. При
> разлики по-високи от 13 градуса по Целзий и ще се
> появи мухъл.

Моля, интересуващите се да пропуснат тези две изречения, като неверни.
Изолацията на стените увеличава тяхната температура и не променя свойствата на прозорците. Оттам би се увеличила темп. разлика и според Георгиева излиза, че такава изолация е вредна.

Re: ПВЦ дограма
08-04-2006 - 00:48:08
Не си взимайте ПВХ дограми.........опасни са за здравето....Може да ви се стори странно, но излъчват в околното пространство вещества наречени фталати.........те се намесват в хормоналния баланс на организма и са особено опасни за момчетата, могат да доведат до стерилитет......


Governments and industry are taking action to eliminate PVC. Danish and Swedish governments are restricting PVC use, hundreds of communities worldwide are eliminating PVC in buildings and many companies such as Nike, IKEA and The Body Shop have committed to eliminating PVC from their products

Ако се интересувате четете тук:

[www.greenpeace.org]
Re: ПВЦ дограма
08-04-2006 - 00:53:00
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход