Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

съвет за изолация на покрив

Публикувано от hriston 
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 23:14:05
Любо Написал:
-------------------------------------------------------

> Също така, за мен остава открит въпросът за
> свойството на "мембраните да паропропускат само в
> една посока", ако изобщо има смисъл да задълбаваме
> до там..

Мисля да коментирам само тоя абзац!
Не съм виждал начертан напречен разрез на мембрана,но съм склонен да вярвам,че еднопосочността на движението на пара е напълно възможно!Ако някой е обличал тъй-наречения мокър неопренов костюм,знае,че там принципа е същия!Водата прониква навътре в костюма и не излиза повече навън!


LKK
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 23:59:17
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Също така, за мен остава открит въпросът за
> свойството на "мембраните да паропропускат само в
> една посока", ако изобщо има смисъл да задълбаваме до там..

Все ми се струва, че винаги се указва коя страна да е отвън и коя отвътре при монтажа на такъв тип мембрани. Специално гледах на саита на Corotop, но не намерих нищо. Смятам че "мембраните да паропропускат само в една посока" и това е основополагащо за включването им в ТИ система.
Нали най-горният слой мембрана е хем паропропускаща, за парите идващи отвътре, хем хидроизолираща за влагата отгоре.
Re: съвет за изолация на покрив
20-03-2009 - 00:38:59
LKK Написал:

> Нали най-горният слой мембрана е хем
> паропропускаща, за парите идващи отвътре, хем
> хидроизолираща за влагата отгоре.


*drunk* Май,че това ще да е!
Re: съвет за изолация на покрив
20-03-2009 - 09:23:55
avatar
[www.isomat.gr]

Чест и почитание
Re: съвет за изолация на покрив
20-03-2009 - 12:46:16
Колеги,прочетох повечето мнения. Мисля,че е редно да разкажа как се прави изолция на използваемо подпокривно пространство в Италия. Там върху дървените ребра редят плътно подобно на нашите стари тухли единички, по големи са и без дупки. Отгоре слагат фибран и го покриват с наилон. Върху наилона се редят керемиди като нашите стари/ някъде им викат турски/ Прихващат ги помежду с разтвор,да не ги дигне вятъра и честито. Не съм видял там някой да ремонтира покрив.
- Ако някои знае производител на такива тухли, или вносител, ще бъдем благодарни за споделеното.
- А отвътре се виждат дървените ребра и керамичните тухли върху тях- изглежда красиво- стил Rustico -селски един вид речено по нашенски.
Re: съвет за изолация на покрив
20-03-2009 - 13:43:36
Фло,
Не съм обличал такъв неопрен и не те разбрах. Вероятно, след като навлезе тази вода, все някога можеш и да изсушиш костюма (да излезе)?

ЛКК,
Според мен посоката я дават по др. съображения, напр. УВ. Не е толкова съществено, но ако някой разчита да ползва такъв ефект на променлива посока на пропускливост, трябва задължително да се удостовери, че съществува - аз не бих заложил на това.
И на мен преди време ми изглеждаше странно мембраните да пропускат пари (водни молекули) и да не пропускат вода (същите молекули, но вече на капки). Вече съм убеден, че съществуват такива, а дали са всичките, които се рекламират така - не знам. Сега почти всичко се твърди, че е "дишащо"!?

Властов,
Дали там климата (зимата) е същата? По нашите науки този детайл не минава нито за стени, нито за покриви - тухла и Фибран+найлон отвън. Виж за предимно влажен и топъл климат - става.
Re: съвет за изолация на покрив
20-03-2009 - 17:24:32
avatar
Фло неопрена ти е бил спукан,аз от 15 години се гмуркам и все още вода в костюма си съм нямал....
Кво ли правят тия от гражданска защита зимъска....?
На времето в бургаски залив се беше потопил един кораб с крави/зимата/-сигурно заради теча в костюма хората седяха по 6 часа в морето - щото иначе навънка си е било студ.....
Нищо лично приятелю.....
Шегувкам се.... :loveu: :loveu: :loveu: *rose* *pardon*

Чест и почитание
Re: съвет за изолация на покрив
21-03-2009 - 20:26:51
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло неопрена ти е бил спукан,аз от 15 години се
> гмуркам и все още вода в костюма си съм нямал....
> Кво ли правят тия от гражданска защита
> зимъска....?
> На времето в бургаски залив се беше потопил един
> кораб с крави/зимата/-сигурно заради теча в
> костюма хората седяха по 6 часа в морето - щото
> иначе навънка си е било студ.....
> Нищо лично приятелю.....
> Шегувкам се....
>
> Чест и почитание
>
> Gogol
>
>
>
> Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим,
> пак ще имаме по една ябълка,
> но ако двамата имаме по една идея или информация и
> ги разменим, всеки ще има по две!


:] Не случайно написах мокър неопрен! Те са два вида -мокър и сух и се използват според сезона и температурата на водата.Мокрия е летен и по-тънък,и по-лек и ти дава по-голяма свобода на движенията ,например, когато караш сърф или харпунджийстваш за час два. Въпроса беше,че той пуска водата само в една посока!
> Кво ли правят тия от гражданска защита
> зимъска....?
Мисля ,че ти отговорих на въпроса!
*drunk*
Re: съвет за изолация на покрив
22-03-2009 - 13:06:27
avatar
:} clap: *angel* *write* *rose*
Пуцай куме.....
Аз пък инвестирах в сух неопрен....и съм много доволен.....
Язък нямах два дни нет и пропуснах да видя отговорът ти....
Много ме накефи..... *yes*

Чест и почитание
Re: съвет за изолация на покрив
15-09-2015 - 23:33:28
Според мен пвц изолацията на покрив си има своите предимства. Доста лек и еластичен материал, дълъг живот на експлоатация. Ето тук си ги пише нещата http://valforce.eu/blog/pvc-izolatsiya-pokriv-3-vazhni-neshta-koito-tryabva-da-znaete/ . Освен това издържа на сурови климатични условия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход