Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

съвет за изолация на покрив

Публикувано от hriston 
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 15:24:58
Момчета, хайде малко по-сериозно да заходим по отношение на "хидроизолационните паропродифузионни мембрани".
1. Мембраните като такива са мембрани защото пропускат в една посока и не пропускат в обратната.
2. Читавите мембрани издържат на воден стълб от 2 до 10 метра (което на практика ознаава че къщата трябва да е под вода).
3. При обратният ефект за който се говои по-горе през летните месеци, нямя никакъв проблем, защото именно способността на мембраната да пропуска в една посока предопределя правилната работа спрямо температурите. При климатизирани помещения лятото нямате почти никакъв поток на водни пари в посока покрива поради ниската температура в помещенията отдолу, т.е. през паробариерата не минава почти никаква пара. после е топлоизолацията която следва да регулира температурата, така че над топлоизолацията тя да е тази на околната среда. Ако все пак се получи разлика и се образува конденз той ще се стече по горната хидроизолираща мембрана.
4. Случая описан от Абу ми говори само едно - че не е била поставена мембрана, а просто някакъв текстил. При все, че мембраните издържат над 2 м воден стълб, няма как при топене на сняг да протече под нея, ако това е полипропиленова мембрана. Това може да се получи само в един случай - ако самата мембрана не е покрита с покривен материал (керемиди или каквото и да е) и е оставена директно на пряка слънчева светлина поради което ултра виолетовото лъчение и е разказало играта. На етикетите на всички мембрани пише - исдържливост на УВ лъчение до 3 месеца. След това пишете ги бегали...
Някой попита има ли такива меммбрани в България? Има и те се продават на много места. Ще ви дам една такава марка с риск да кажете, че спамя, но по-добре е да споделяме мнения (както казва Гогол за ябълките), така че може да погледнете на www.corotop.com
*book* *drink2*
LKK
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 16:47:36
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Хидроизолационното, пародифузно и ветрозащитно
> фолио би трябвало да е под въздушната междина -
> демек да се обдухва отгоре и въпросният конденз да
> остава над фолиото и се стича по него !?
> Аз поне, както го разбирам до вентилац. междина
> достигат и вътрешните пари (вероятно е понякога и
> да кондензират там), които чрез интензивното
> "проветряване" се извеждат навън.

Любо, Абу като човек от бранша най-вероятно има предвид абсолютно същото, иначе не би ни занимавал с този случай. Всичко си е правилно изпълнено, както пише по дебелите книги, но конденза си е факт.

Обяснението според мен е следното:
Когато имаме навят сняг под керемидите върху пародифузното фолио, той от пародифузно го превръща в паробариерно!!! Още повече съчетаниетоо с рязко затопляне води до насищане на въздуха с водни пари, които прониквайки отдолу не могат да се пропуснат от пародифузното фолио, кондензират и става мазало.
Извода е ясен: Навятият сняг променя свойствата на мембраната и системата става неработеща.

Кафе, благодаря за инфото. *ok*
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 18:23:36
LKK Написал:
-------------------------------------------------------

> Извода е ясен: Навятият сняг променя свойствата на
> мембраната и системата става неработеща.


*drunk* Един професор проверявал как чува бълхата! Режел един по един краката и и като вдигал скалпела казвал "Скачай" и бълхата скачала.Като отрязал и задните и крака бълхата не мръднала при командата скачай.Професора написал;Извода е ясен,без задни крака бълхата не чува!
:] Та така колега с ясните изводи!
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 19:47:22
avatar
eye popping smiley :} :} :} clap: *ok* *rose*

Чест и почитание
LKK
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 20:36:25
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Един професор проверявал как чува бълхата! Режел
> един по един краката и и като вдигал скалпела
> казвал "Скачай" и бълхата скачала.Като отрязал и
> задните и крака бълхата не мръднала при командата
> скачай.Професора написал;Извода е ясен,без задни
> крака бълхата не чува!
> Та така колега с ясните изводи!

*ok* *ok* *ok*

п.с. какво не ти харесва в обяснението? избра ли си вентилирана система за покрив?
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 20:57:05
*drunk* Не ми хареса категоричността на извода! Като Киро Категоричния го заяви! Иначе знаеш, че се майтапя! :]
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 21:04:09
avatar
Има различни начини и за изолация и за вентилиране - моля дайте да подредим и обсъдим различните системи....! :cry:

Чест и почитание
LKK
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 21:05:19
Прав си Фло, няма еднозначни неща. Просто бях доволен, че си обясних защо се е получило.
За майтапа. *drunk* Супер попадение!!! *drunk*
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 21:08:00
avatar
Има още един момент,но първо да попитам.
Каква мембрана използвахте,каква изолация,и какво се получи в крайна сметка....?
Питам понеже имах такъв проблем - разреших го и си го обясних - затова и искам да го обсъдим..... *write*

Чест и почитание
Re: съвет за изолация на покрив
19-03-2009 - 22:26:58
Пичове,
Интересна дискусия се заформи, но май всички си говорим за различни неща, а и питащият, гледам, загуби интерес.

Кафе,
Мен ме домързя по-горе да намеря подходящ линк. Благодаря - полезен е.
Но не намерих очакваният отговор за оспореното от мен твое твърдение:
"Пароизолационната мембрана също така има своиството да сама да редуцира козичеството на пропусканата пара в завизимост от температурата на околната среда. Същото свойство има и хидроизолационната мембрана, така че положени в система работят паралелно и ..."

Виж, обаче какво пише за пароизолационната мембрана Corotop® ACTIVE CONTROL:

"Повърхностна маса: 90 g/m²
Пароизолация: >= 8 m
Поз. на обмяна на водна пара: са. 5-6 g/m²/24h
Устойчивост на мех. въздействия: >80N/5 cm
Размер на ролката 1,5 м x 50 м = 75 m²
Палет: 30 ролки
Corotop® ACTIVE CONTROL е пароизолационна
мембрана - продукт от нова генерация. Използва
се като пароизолация от вътрешната страна на
скатния покрив..."

По мои сведения Пароизолацията с найлон има дори по-малко Sd~4-6m. (за 0,5-0,7мм дебелина), при Ал. фолио ~30м. Така че разсъжденията за Фибрана, ал. фолио и "найлоновата торба" по-горе, вероятно трябва да се преосмислят. Всичките са някакви "мембрани" с някаква паропро-/не-пускливост - 4-8-30м.
Също така, за мен остава открит въпросът за свойството на "мембраните да паропропускат само в една посока", ако изобщо има смисъл да задълбаваме до там..

По случая, наблюден от Абу:
Аз попитах и той уточни (или поне така аз го разбрах), че става дума за конденз от преминаващия ВЪНШЕН ВЪЗДУХ ВЪВ ВЕНТИЛ. МЕЖДИНА ПОД ОХЛАДЕНАТА ХИДРОИЗОЛАЦИЯ, а НЕ ОТ топящия се сняг (вода) или вътрешни пари.
За мен това си е сгрешен детайл. И в дадения линк към Коротоп има няколко картинки, където се вижда, че външният въздух НЯМА РАБОТА ПОД ХИДРОИЗОЛАЦИЯТА. Редят: керемиди - летви (вентил. междина) - паропропускл. хидроизол. мембрана - ТИ - и т.н.
Може и да греша, но това си е простото обяснение на действително странния и гаден случай. Полезен от друга страна, защото е много вероятен при опит да се топлоизолира с вата готов покрив, за каквото иде реч в темата.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход