Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

съвет за изолация на покрив

Публикувано от hriston 
Re: съвет за изолация на покрив
11-03-2009 - 15:57:50
Съгласен с последната забележка на Петър.
Кагато става дума за стени спокойно може да се забрави, че е възможно да се постигне някакво "издишване на влага през стената" - просто тухла/бетон не позволяват съществено паропреминаване за целите на климата вътре. В същото време е възможно такова, достатъчно по обем за поразии по изолациите и конструкцията.
При покривите (от типа на дискутирания) с вата е възможно да се постигне по-голяма паропропускливост от пор. ~ Sd<10м., но при перфектно изпълнение и със съблюдаване на правилото за слоевете, което по-горе цитирах в "Bold".
Предложеното от Петър ме притеснява по същите причини - вярно, пожарозащитата е съществен момент, но горните фолио и найлон са вредни заради парите (предотвратява се съхнене навън). Поне така го пише и му вярвам - влагата винаги ще си намери някакъв път да навлезе във ватата, затова трябва да и осигурим изход. За нашите условия основно навън. За целта се предлага хидроизолационно, паропропускащо, ветрозащитно фолио за под керемидите (8-ма позиция при Петър). Ако се използва такова съществено намаляват изисквания към вътрешната пароизолация и нейния монтаж, а също да отпадне (или почти) традиционната хидроизолация.
Това обаче, по-горе съм го споменал като 3-ти вар., защото сигурно ще се наложи разпокриване. По памет при Брамак е описано доста читаво.

Заб.: В този дух трябва да се подразбира прословутото "дишане", а не че ще се "проветряваме" през ограждащите елементи.
Re: съвет за изолация на покрив
11-03-2009 - 18:08:59
Aбе то най-добре си ПУ пяна навсякъде (сериозно го обмислям това) , ама пусто че не ми се вярва много на рекламираните му пожароустойчивите качества. sad smiley
Дано двукомпонентната да е с коренно ралични качества по това направление от обикновената ПУ пяна, щото лично съм пробвал и знам че по-добра подпалка от последната за печката няма. :]
Re: съвет за изолация на покрив
11-03-2009 - 19:59:24
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Aбе то най-добре си ПУ пяна навсякъде (сериозно го
> обмислям това) , ама пусто че не ми се вярва много
> на рекламираните му пожароустойчивите качества.
> Дано двукомпонентната да е с коренно ралични
> качества по това направление от обикновената ПУ
> пяна, щото лично съм пробвал и знам че по-добра
> подпалка от последната за печката няма.

Като ТИ се води от най-добрите. За другото сигурно могат да се намерят по фирмите конкретни Протоколи/Сертификати. Аз лично не съм наясно и как се влияе на тема хигроскопичност. Ако изровиш нещо, сподели. Малко не съм на тази вълна напоследък.
Иначе е привлекателен вар. и вече поносим ценово.
Abu
Re: съвет за изолация на покрив
11-03-2009 - 20:57:33
На мен не ми е ясно как се нанася пяната по тавани - не че не може, ама като гледам колко е равномерно по подовете, представям си какво ще е горе!
Иначе за горенето - гори, ама няма нищо общо с полистиролите. Прави нещо като шлака, която остава залепнала и доста затруднява горенето на дървото. За сметка на това смърди десет пъти по-гадно от горящ фибран...
Дали пък не може да се отлеят предварително такива панелки (в калъпи, за да е равномерно), а после само да се залепят за ламперията и да се изпушат фугите с течна пяна???
LKK
Re: съвет за изолация на покрив
11-03-2009 - 22:15:52
Може и да е тъпо, но да попитам. :-[
Когато се изолира с ПУ пяна подпокривното пространство не се ли изгражда първо облицовката, а след това да се запълни с ПУ или ПУ пяна се нанася на слоеве, а след това се затваря?
Re: съвет за изолация на покрив
12-03-2009 - 07:51:54
avatar
Полагането става с машина и не е чак толкова неравно,но гледах наскоро една къща в Бяла направена по тоя начин и си казах как е възможно някой да си даде парите за чист сакатлък.....
Никакво формоване или заглаждане,а беше положена вместо ТИ система......
Язък.. *huh*

Чест и почитание
Abu
Re: съвет за изолация на покрив
12-03-2009 - 08:14:49
Имаше преди две години един човек във форума, който рекламираше технологията. Мисля "демонстрацията" беше на един калкан в ТУ-София. Изглеждаше перфектно, но си остава само демонстрация. Десетки изпълнения съм видял оттогава и все нещо не ми радва окото... А на таван направо ме е страх да си помисля какво ще е!
Значи, дотук коментирам само изпълнението (което явно не е много лесно). Към самата пяна като ТИ-материал аз лично нямам забележки.
Re: съвет за изолация на покрив
12-03-2009 - 12:00:08
Ами нали панелките с които правят халета и разни авто-сервизи са такива - две ламарини с прахово боядисване и ПУ пяна между тях ! Перфектна изолация !
Re: съвет за изолация на покрив
12-03-2009 - 16:04:08
Я да ви помоля да разнищим ПУ пяна откъм влагопоемане/отблъскване.Конкретно се интересувам,защото навсякъде на покрива,където имам фуги между дървена конструкция и стени/бордове-смятам да уплътнявам с пяна.
Чувал съм,че като се слага около дограмата примерно,не е добре да седи много време открита,защото пийва доста водица.А иначе за ТИ е супер-това е доказано.
МВ,с такива панели правят и покриви,в една тема го разнищвахме,ама тая химия за покрив *xxx*
Re: съвет за изолация на покрив
16-03-2009 - 18:25:47
avatar
Не я режи и нямаш проблеми,проблемът е само ако поеме водица отнякъде ако си я отчупил.......
Иначе става супер за термомостове........
Давай без проблемация...... *yes*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход