Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

съвет за изолация на покрив

Публикувано от hriston 
Re: съвет за изолация на покрив
10-03-2009 - 14:25:08
Любо , прав си ! Фолиото са ти го сложили за търговски вид и да ти вземат паричките ! Ти фибрана комбинираш ли го с нещо ? Е защо тогава ватата с фолио , да е по-лоша от тази без ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-10 14:26 от MB2316.
Re: съвет за изолация на покрив
10-03-2009 - 15:33:32
Знам за инфрачервеното лъчение, затова и сложих алуминиево фолио вместо найлон. Само дето много ме съмнява доколко изобщо има ефект на "огледало". Предпочитам да казвам че съм го сложил защото алуминия е по-траен smoking smiley
LKK
Re: съвет за изолация на покрив
10-03-2009 - 17:18:37
Понеже все учени сме се събрали, аз като чуя алуминий и веднага се сещам за Алцхаймер. :]
Re: съвет за изолация на покрив
10-03-2009 - 17:48:58
Нали трябва да сме полезни на хората ! *ok* *book* :loveu:
Re: съвет за изолация на покрив
10-03-2009 - 17:50:21
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Любо , прав си ! Фолиото са ти го сложили за
> търговски вид и да ти вземат паричките ! Ти
> фибрана комбинираш ли го с нещо ? Е защо тогава
> ватата с фолио , да е по-лоша от тази без ?

Не се бъзикайте - ватата с фолио си има предимства и си заслужава. Ефектите от "лъчевото" огледало някъде в плътта на стената действително не са ми ясни, ако ги има.
Както каза Боби, фолиото върху ватата е пароизолация и се монтира от топлата страна.
Ако се стъпи на този вариант, фолиото ще трябва да бъде перфектно положено за да прекрати всякакъв достъп на пари във ватата и след нея до вече студените дъски и хидроизолация. Понеже не знаем какви са свойствата на положената хидроизол. по отношение на паропропускливост, за сигурност ТРЯБВА да се положи паропрегреграда - алуминиево или др. подходящо фолио.
Основното правило тук е външните слоеве (хидроизолацията в случая) да са в пъти по-паропропускливи от вътрешните слоеве (коментираното фолио).
Хубаво е да се предвиди допълн. слой ТИ и под сегашните греди.

В "лъчевите" теории съм срещал, че за да работи като такъв отражател, фолиото трябва да контактува с въздушен слой - не ми стана ясно от коя страна. При вата с фолио, това практически е изпълнено от страната на ватата, за другата страна - не знам как трябва да се изпълни.

Та по-темата - очертават се два (три) вар.
- Вата с фолио (или вата+паропреграда)
- ХPS с уплътнени фуги (пак заради парите)
- Ако се разпокрива покривът за допълнително хидроизолиране, съществуват и др. варианти (вж. сайтовете за керемиди и покриви).

За мен първият си остава доста рисков - ватата е чувствителна към влага и изпълнението доста отговорно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-10 17:55 от Любо.
Re: съвет за изолация на покрив
10-03-2009 - 19:12:07
прочетох всички коментари по темата и съм благодарен на всеки (най-малкото вече имам идея какво точно следва да се направи)

имам обаче и един допълнител въпрос - някой има ли опит от KLEMMFIX? много го хвалят в рекламите на аустротерм, но личният опит и коментар са за предпочитане.

лека вечер на всички!!
LKK
Re: съвет за изолация на покрив
10-03-2009 - 19:16:45
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> "ватата е чувствителна към влага"

Точно там е целият фокус, защото има 1001 начини влагата да попадне във ватата и след това се почват плесени, неприятна миризма на спарено и тежък въздух и резултатът е къртене. Поради тази причина не съм фен на ватата, положена от вътрешната /топлата/ страна на постройката. Съвсем друго е, когато е от външната страна на стената, но за покрив това естественно е неприложимо.
Re: съвет за изолация на покрив
10-03-2009 - 23:28:29
Аз също не съм особен фен на ватата, но при покривите си има своето място, най-вече от пожарни съображения.
За "топъл" покрив със стандартни ребра с дебелина 10 см гласувам за следното подреждане (отвътре-навън):

= ГК или ОСБ
= найлон
= 3см фолирана вата откъм ГК/ОСБ
= 5 см фибран
= 3см фолирана вата с фолио навън
= найлон
= ОСБ/дъсчена обшивка
= ХИ фолио ( паропропускливо навън)
= летви + керемиди

Ще се запали "на най-си", ТИ е добра U=0.3 (подпомогната от фибрана), ватата е сравнително добре защитена и суха в тоя случай.

Ако има маняци - биха могли да добавят още 2-3 см фолирана вата отвътре положена между наковани напречно на ребрата летви, за които всъщност може да се хване и ГК/ОСБ-то.
Re: съвет за изолация на покрив
11-03-2009 - 12:54:04
Леле.....!!!! Как ще сложите Фибран или какъвто и да е екструдиран полистерол в комбинация с алуминиево фолио на таван бе хора?! Нали ще го запечатате, като паница с найлонова торба отгоре...!!!???
Таиа пара която се вдига от къщата и отива на покрива, къде ще иде?!!! Ще се превърне на капки върху алуминия и ще се върне върху гипскартона във вид на вода и после жълт таван smiling smiley)))
Слага се 10 см покривна вата (щото е с по-малка плутност от фасадната) и после пароизолация преди гипскартона.

Ама правете каквото си искате, в крайна сметка не е моята къща. Аз само казвам как се прави правилно, който иска да слуша winking smiley
Re: съвет за изолация на покрив
11-03-2009 - 15:06:59
Quote

Слага се 10 см покривна вата (щото е с по-малка плутност от фасадната) и после пароизолация преди гипскартона.

Cafe , гледам и ти слагаш пароизолация ! Ми тогава да ти задам същия въпрос дето ти задаваш :

Таиа пара която се вдига от къщата и отива на покрива, къде ще иде?!!! Ще се превърне на капки ...и ще се върне върху гипскартона във вид на вода и после жълт таван )))


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход