Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Македонски керемиди и керемиди БРАМАК

Публикувано от SANI 
Re: Македонски керемиди и керемиди БРАМАК
17-06-2012 - 20:32:30
Имахме една вила от 80-те години, която беше със Стралджански керемиди и постоянно се чупеха. През 90-те правихме ремонт на покрива, направихме го бетонен и сменихме керемидите с Брамак. Трябва да кажа, че също всяка година сменях по няколко пукнати. При монтаж на соларни системи по обекти също наблюдавам - ако е Брамак се чупят по 2-3, до 5 керемиди на монтаж. Миналата седмица правихме монтаж върху покрив с гръцки бетонни керемиди - резултата беше 20 счупени керемиди. Добре че ги намерих същите в първия склад в който потърсих, та общо взето бързо се оправихме. По-леки са, но и по-крехки от Брамак. Новата къща я направих с битумни керемиди и съм спокоен
Re: Македонски керемиди и керемиди БРАМАК
22-06-2012 - 12:43:41
avatar
Привет
Брамак та Брамак - да не би да са от някоя лаборатория на НАСА,че така ги хвалиш бе колега.Кое му е устойчивото на бетона,цимента ли ,пълнителите ли....?!
Тондах си е засега една от най добрите керамични керемиди въпреки цената си.....
За БГ керемиди не искам да разговарям - там пак сме без аналог - морално остарели калъпи и много некачествена работа....Като спестим малко газ и от изпичането - трагедията е пълна

Чест и почитание
Re: Македонски керемиди и керемиди БРАМАК
22-06-2012 - 22:55:39
Аз ли съм ги хвалил? Не си ме разбрал
Re: Македонски керемиди и керемиди БРАМАК
23-06-2012 - 08:44:20
Tondach по данни от сайта им: ~13 бр/м2 х 3,5 кг/бр = 45,5 кг/м2 (модел Македо керемида с приплъзване )
Брамак : ~10 бр/м2 х 4,5 кг/бр = 45,5 кг/м2 (модел Брамак Класик Про)

При това тегло са точно 10 пъти по-тежки от металните.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-23 08:45 от salvador.
Re: Македонски керемиди и керемиди БРАМАК
23-06-2012 - 10:11:27
avatar
Спах в Румъния в някаква постройка с метален покрив ......
Станах в 3 часа посред нощ в такъв дъжд и си тръгнах за БГ - иначе щяхме да откачим със семейството от шума на водата....
Имах чувството че сме в къща обстрелвана с камъни по покрива.....
Относно теглото - спор няма,тежки са .....,но ще са вечни според мен.....
Най добре е да се намерят стари керемиди които като се почистят ще станат в пъти по добри от днешните....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход