Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Дървен сайдинг - как?
12-08-2009 - 08:35:08
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами Китай не е на Марс, доставя се като си поръчаш
> нещо - ти го пращат, ако е голямо - в контейнер
>
> Ето това е WPC:


Доста писма си изписахме с един китаец. Достигам до заключението, че все пак не е подходящ материал. За външна облицовка казват, че ще издържи 10 години, което ми се вижда много малко. Иначе е красиво..
Re: Дървен сайдинг - как?
18-08-2009 - 13:56:23
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:22 от ArturDent.
Re: Дървен сайдинг - как?
18-08-2009 - 22:54:30
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Моето скромно мнение е такова - ако къщата е в
> планината или на село - с естествени материали
> (даже ако може по-напукани, а дюшемето да скърца
> като се ходи по него), печка за готвене на дърва,
> идеалният вариант - къщата на bezopit, а ако е в
> града - къща с плосък покрив, огромни прозорци hi
> tech гъзарийки, с вид на нещо, което в никакъв
> случай не е с вид на стандартна къща и което
> повечето хора със закостеняли разбирания за
> естетика биха казали, че е отвратително на пръв
> поглед

Dodo,
Напълно споделям мнението ти за "шумното" дюшеме!
В началото се дразнех, но постепенно заживях с мисълта, че и къщата има "душа" и с това скърцане се опитва да влезе в диалог с мен!
А относно печката за готвене с дърва - направо е върха!
В моловте продават тави от алуминиево фолио за еднократна употреба. След като накиснеш пържолите в съотвената марината ги подреждаш в такава тавичка и я слагаш на чугунения плот въру печката.....стават фантазия, а във фурничката запичаш картофките или зелечуците (в зависимост от сезона).
Та! Една такава къщичка нищо не и пречи и да е в големия град.....!
Къщата на "bezopit" я видях на живо. По принцип съм против жележо-бетона в такава форма. В момента тя е на място с много ауспуси и комини, дано в бъдеще нещата се поизчистят!!!!

Re: Дървен сайдинг - как?
19-02-2019 - 14:50:00
Здравейте на всички,

Да съживим малко темата.

Искам да споделя за моята облицовка (сайдинг, ламперия, който, както иска), която сега ще слагам. Цялата къща ще е с дървен сайдинг.

През 2016 г. си поръчах на един гатер в Севлиевско да ми разбичи дъски по мой размери, около 8 кубика. Докарах си ги до Варна, направих си нивелирана основа с греди и ги наредих, като напречно сложих летви (2.5 см. дебели) през 40 см. Купчината стана 3 метра.
Направих покривче с ламарини и обиколих купа с 2 ката от тази зелената мрежа за домати, за да диша. Суших ги около 13-14 месеца.
После ги прибрах, рендосах, шлайфах от двете страни, байц и накрая масло за екстериор. Станаха много готини.

Ще ги редя, в по-голямата си част вертикално, с малко растояние и по средата ще ги затворя с летва.
Ще имам и малко хоризонтално редене, със застъпване.

Мисля, че ще стане хубаво, но ще видим.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход