Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дървен сайдинг - как?

Публикувано от bulhomes 
LKK
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 22:20:08
Ако използваш чамови дъски за сайдинг и само ги байцваш в тъмен цвят, без да ги лакираш. Няма да ти се налага никаква поддръжка. От времето само цветът ще потъмнява още повече и ще добива вид на "дошло от вековете и устояло на стихиите". :]
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 22:25:08
Ауууу не , не винилов ! Това е супер грозотия ! Прилича на бунгало 2 звезди после къщата! :] :] :]
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 23:08:04
Булхомс, имаше някакъв способ използван от нашите деди за убиване на дървояда и неговите ларви, мисля че беше свързан с яко опушване на гредите дори загряването им до 50-60 градуса, после един дълбоко проникващ байц и нямаш грижа. Байцваш през 3-4 години или според нуждата.
Re: Дървен сайдинг - как?
04-03-2009 - 02:09:35
avatar
Nasko.Stoykov Написал:
-------------------------------------------------------
> Булхомс, имаше някакъв способ използван от нашите
> деди за убиване на дървояда и неговите ларви,
> мисля че беше свързан с яко опушване на гредите
> дори загряването им до 50-60 градуса, после един
> дълбоко проникващ байц и нямаш грижа. Байцваш през
> 3-4 години или според нуждата.


Има си специален разтвор, прави го един професор, изнася го и в Италия. В София, на ул. Буда Пеща №8. В центъра е, приготвя го в зависимост от вида на материала. Придава невероятно автентичен тъмнокафяв цвят на дървото....
Re: Дървен сайдинг - как?
04-03-2009 - 11:15:47
Дайте да се съсредоточим върху нещо с марка и сериен номер на него,а не гаражна химия и разни чудодейни разтвори,забърквани по тавани и мазета.
Re: Дървен сайдинг - как?
05-03-2009 - 09:11:30
Най-новата технология е термодървесина. Термично обработено дърво при около 200 градуса. Май беше финландска технология. Обаче е скъпичко. Твърдят , че е екологично, защото няма никакви химически добавки.
Re: Дървен сайдинг - как?
05-03-2009 - 11:49:04
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Дайте да се съсредоточим върху нещо с марка и
> сериен номер на него,а не гаражна химия и разни
> чудодейни разтвори,забърквани по тавани и мазета.


Това е марка, призната и в Италия. За една бройка щяха да ми го донесат от там, когато разбрах, че се произвежда тук.
LKK
Re: Дървен сайдинг - как?
05-03-2009 - 19:51:43
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Дайте да се съсредоточим върху нещо с марка и
> сериен номер на него,а не гаражна химия и разни
> чудодейни разтвори,забърквани по тавани и мазета.
Стойността на марката и серийният номер за такъв тип продукция често надвишава стойността на вложения материал. :]
Re: Дървен сайдинг - как?
05-03-2009 - 20:18:28
Съвсем сигурно е,че ако става въпрос за борба с бактерии,плесени и гъби могат да се ползват широкоспектърните хранителни консерванти,които се намират лесно и са евтини.Доста подходящ е формалина,понеже е в готов воден разтвор и удобен за употреба с лозарска пръскачка .Въобще препарата трябва да е токсичен за микроорганизмите и нетоксичен за човек и това са консервантите от хранителната промишленост и козметиката използвани единично или в комбинация!

Аз имам предпочитания към формалина и по причина,че освен, че е широкоспектърен консервант много добре работи с пентозаните в дървесината и плодовете,даже кленовия сироп се консервира само с формалин!Минимални дози са 0,04 % от масата на дървесината!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-05 20:44 от фло.
LKK
Re: Дървен сайдинг - как?
05-03-2009 - 20:44:39
Фло, трябва да ти призная, че си цар на нестандартните решения! *drink1*
От моята практика мога да споделя, че сачака на еркерният първи етаж на вилата съм го слагал преди 6 години и само съм го байцвал преди да го сложа. Няма никакви животни плесени и гъби. Не е мръднал оттогава, но там нито го пече слънце нито дъжд го вали. Дълвените капаци на прозорците на всеки две години ги минавам с разреден байц, за да ги освежа, защото от слънцето изгарят /особенно в долната част/, но това е работа за един два дни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход