Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дървен сайдинг - как?

Публикувано от bulhomes 
Re: Дървен сайдинг - как?
09-08-2009 - 09:10:54
Под "добре подготвен" предполагам имаш впредвид "добре изсушен".
Re: Дървен сайдинг - как?
09-08-2009 - 10:39:42
avatar
Не само. Подготовката включва редица процеси като се започне дори от сечището до крайния продукт. Масово се пропускат някои процеси най-вече от мързел и след време дефектите излизат наяве.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Дървен сайдинг - как?
09-08-2009 - 11:41:58
Има ли признаци по които да позная дали са изпълнени добре дадените процеси?
Re: Дървен сайдинг - как?
09-08-2009 - 12:42:08
avatar
Трупите трябва да се бичат в прясно отсечено състояние иначе се получават челни пукнатини. След това веднага трябва да влезнат в сушилня, защото се получават и надлъжни пукнатини. веднага след излизането от сушилнята се потапят в корито с някой от комплексните водоразтворими препарати в неутрален цвят. след това си ги дообработвайте, когато ви душа иска. ако не е съхранявана дървесината добре се наблюдават и челни и надлъжни пукнатини, а също такаи гнилоти, оцветени в сиво-син цвят. Проверете и за падливи чепове.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Дървен сайдинг - как?
09-08-2009 - 15:07:03
n.nikoloff ,
при толкова тънкости в занаята,дали всички производители на дървени къщи спазват
горепосочената технология?Може ли един да излезе и да каже,ето аз построих 10 къщи ,качеството на десетте е еднакво?
Re: Дървен сайдинг - как?
09-08-2009 - 17:14:56
avatar
vipltd Написал:
-------------------------------------------------------
> n.nikoloff ,
> при толкова тънкости в занаята,дали всички
> производители на дървени къщи спазват
> горепосочената технология?Може ли един да излезе
> и да каже,ето аз построих 10 къщи ,качеството на
> десетте е еднакво?


Не! Затова аз се заех да правя такива къщи, за да покажа, че може и качествено да се строи. Остава и клиентите да го искат.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Дървен сайдинг - как?
11-08-2009 - 09:31:36
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> vipltd Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > n.nikoloff ,
> > при толкова тънкости в занаята,дали всички
> > производители на дървени къщи спазват
> > горепосочената технология?Може ли един да
> излезе
> > и да каже,ето аз построих 10 къщи ,качеството
> на
> > десетте е еднакво?
>
>
> Не! Затова аз се заех да правя такива къщи, за да
> покажа, че може и качествено да се строи. Остава и
> клиентите да го искат.

Сам ли си подготвяш материала.
Ако не, препоръчай читав производител за района около София.Може и на лични да не дразним с реклама.

Re: Дървен сайдинг - как?
11-08-2009 - 10:46:00
avatar
Както на всички им е ясно доставчиците на основния дървен материал са нестабилни откъм устойчивост в доставките на дървен материал в необходимите ми параметри. Поради този факт не мога да посоча конкретен доставчик. Един път се получава - един път не. Нужни са си познания на терена, за да се отстраняват гредите и дъските които няма да вършат работа. А иначе всички доставчици викат - ето ти материала. Да, ама се е случвало да махам до 60% брак още на място. Поне се научиха, че и аз разбирам, та не ми опонират.
И около Софето не мога да посоча източник на материал. Иглолистния материал от Рила за нищо не става. Затова хората търсят от Родопите - Велнград, Батак, Ракитово, Пещера дори.
Успех.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Дървен сайдинг - как?
11-08-2009 - 10:57:01
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Както на всички им е ясно доставчиците на основния
> дървен материал са нестабилни откъм устойчивост в
> доставките на дървен материал в необходимите ми
> параметри. Поради този факт не мога да посоча
> конкретен доставчик. Един път се получава - един
> път не. Нужни са си познания на терена, за да се
> отстраняват гредите и дъските които няма да вършат
> работа. А иначе всички доставчици викат - ето ти
> материала. Да, ама се е случвало да махам до 60%
> брак още на място. Поне се научиха, че и аз
> разбирам, та не ми опонират.
> И около Софето не мога да посоча източник на
> материал. Иглолистния материал от Рила за нищо не
> става. Затова хората търсят от Родопите -
> Велнград, Батак, Ракитово, Пещера дори.
> Успех.

Нищо не разбирам от подбор и терен за съжаление и ще търся помощ когато му дойде времето.


Re: Дървен сайдинг - как?
11-08-2009 - 18:09:38
avatar
"На терен" имам в предвид на тяхна територия - сечище, цех за разбичване, сушилня и т.н. Иначе като ти ги докарат в твоя склад вече е късно.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход