Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дървен сайдинг - как?

Публикувано от bulhomes 
Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 09:25:57
Дървена облицовка на фасадата в комбинация с каменна облицовка на първия етаж според мен е "убиец" за вила. Въпроса ми е какво дърво трябва да се използва, с какви лакове се маже, дали скърца при вятър, колко време издържа и как се подрежда в ценово отношение спрямо подобните по издръжливост мазилки (доколкото ми е известно на полимерна гарантират 10 год. живот, на силикатна - 30, на силиконова - 50)
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 09:47:42
Навсякъде е скъп тоя сайдинг,предполагам,че в БГ ще е още по-скъп.За сметка на това като монтаж е елементарен.
Не самия сайдинг обаче е интересен тук,а това под него.Т.е. какво имаш между стената и сайдинга...




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-03 09:52 от salvador.
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 10:00:02
Благодаря за схемата, обаче пише на "зацапано" и само картинките гледах *rose* Аз мислех, че се прави като другия сайдинг - с дървена скара и вата.
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 11:16:39
Bulhomes, това с "гарантирания" живот на мазилките къде го видя, или по-точно кой те излъга? Поискай да видиш някъде силиконова мазилка на 50 години.
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 11:38:58

Това всичкото са някакви сайдинги.Варианти-бол.Обаче отдолу под сайдинга е проблемно.
Поддържа се като дърво-нападат го гъби,насекоми,трябват разни дълбокопроникващи лакове,има една процедура за чистене с избелващи разтвори веднъж на няколко години...Абе кофти си е за поддръжка дървото.
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 13:44:45
Да ти кажа , не бих го направил този сайдинг ниско над земята ! Ще вземе да се завъди семейството на мики маус и после ядове . Мисля , че над висок цокъл е по-добре , особено за вила !
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 19:11:36
asdf123 или от Теразид или Баумит ме излъгаха. Те излязоха преди 3-4 години - откъде знаят колко ще издържат :] eye popping smiley *ok*
salvador благодаря за схемите. Преди няколко години се бях засилил да си купувам една стара (плетена) къща и втория етаж беше с вертикални дъски. Тогава не се заглеждах още толкова по строителството, но дъските определено си бяха супер
MB2316 - нали казах за втория етаж - първия от камък
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 19:36:33
Булхоумс, гледай да няма аралъци защото кухината от долу става идеално гнездо за оси.
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 21:24:02
Извинявай , не бях обърнал внимание , че е за втори етаж .
Аз бих използвал изкуствен материал или материал на основата на дървесни частици със смоли , защото съм сигурен че ще издържи в десетки пъти повече , няма да ми вади очите че избелява и се унищожава като материал . Сложи колега към цената на този вид сайдинг и поддръжката му поне за 10 години напред и виж как излиза като цена за м2.
Re: Дървен сайдинг - как?
03-03-2009 - 22:07:36
Виниловия е 40-42 лв/кв.м (със всичко), ама не ми харесва. Дребните детайли са груби и от близо ми прилича на играчка от евтино шоколадово яйце
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход