Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

дървена дограма с троен стъклопакет

Публикувано от mehudi 
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
19-02-2009 - 12:23:48
Здрвейте,
Незнам дали късно се включвам в темата, все пак да споделя моя опит. Аз също преди 2 год си мислех, че двукамерен (троен ) стъклопакет неможе да се сложи на дървена дограма. След дълго обикаляне по фирми за такава дограма, които ми обясняваха, че стъклопакета е 25 мм и точка, попаднах на една малка фирма от която бях меко казано изнанадан (приятно). Изпратиха ми снимка с разрез на тяхната дограма със двукамерен пакет 32 мм. След това се чухме по телефона и аз се свързах с техен клиент. Дограмата която видях беше с двукамерен стъклопакет-32 мм. Имаше врати с широчина около 115 см на 220 см. Дограмта беше на 2 год и не беше мръднала нито увиснала. Бях много впечетлен от това и затова си поръчах при тях и както казах съм много доволен. Нямам проблеми с увисване и измятане. Аз не си сложих двукамерен стъклопакет, а еднокамерен, но пак 32 мм широчина Бяло и КА стъкло. Цената беше поносима за качеството и. Средно ми излезе около 330 лв. на квадрат. Написаха ми гаранционна карта с 5 години гаранция на лаково покритие, обков и стъклопакет и доживотна гаранция против увисване и измятане. Така, че ако някой ви убеждава, че не може и няма как - значи не е търсил достатъчно и не е видял достатъчно.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
19-02-2009 - 12:29:16
Е , сподели с нас коя е тази фирма ? Големите , ги знаем , но в повечето случаи са си повярвали вече и качеството надолу ! Все пак едни от най-успешните фирми са малките , които все още имат отношение и ангажираност към клиента !
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
19-02-2009 - 12:39:52
Фирмата се казава Микра-МК от Пазарджик. Имам само телефони, e-mail и адрес на офиса им . Ако някой се интересува ще потърся кординатите от договора ми.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
19-02-2009 - 12:57:26
Getso Написал:
-------------------------------------------------------
> Фирмата се казава Микра-МК от Пазарджик. Имам само
> телефони, e-mail и адрес на офиса им . Ако някой
> се интересува ще потърся кординатите от договора
> ми.


ми ако може координатите. и благодаря за мнението наистина
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
19-02-2009 - 14:03:55
Getso Написал:
-------------------------------------------------------
> Фирмата се казава Микра-МК от Пазарджик. Имам само
> телефони, e-mail и адрес на офиса им . Ако някой
> се интересува ще потърся кординатите от договора
> ми.


Много да помоля и на мен!

Намерих ги-чичко гугъл.Там си има телефони и всичко.Пращате проект и ви дават оферта



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 15:07 от pike.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
19-02-2009 - 16:56:15
Както казах фирмата е Микра-МК, тези кординати имам тел. 0899 934 108, 0899 113 160, e-mail: office@dogramata.info, www.dogramata.info ама май този сайт от доста време го разработват. Успех на всички.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
19-02-2009 - 22:57:45
Getso Написал:
-------------------------------------------------------
> Здрвейте,
> Незнам дали късно се включвам в темата, все пак
> да споделя моя опит. Аз също преди 2 год си
> мислех, че двукамерен (троен ) стъклопакет неможе
> да се сложи на дървена дограма. След дълго
> обикаляне по фирми за такава дограма, които ми
> обясняваха, че стъклопакета е 25 мм и точка,
> попаднах на една малка фирма от която бях меко
> казано изнанадан (приятно). Изпратиха ми снимка с
> разрез на тяхната дограма със двукамерен пакет 32
> мм. След това се чухме по телефона и аз се
> свързах с техен клиент. Дограмата която видях
> беше с двукамерен стъклопакет-32 мм. Имаше врати с
> широчина около 115 см на 220 см. Дограмта беше на
> 2 год и не беше мръднала нито увиснала. Бях много
> впечетлен от това и затова си поръчах при тях и
> както казах съм много доволен. Нямам проблеми с
> увисване и измятане. Аз не си сложих двукамерен
> стъклопакет, а еднокамерен, но пак 32 мм широчина
> Бяло и КА стъкло. Цената беше поносима за
> качеството и. Средно ми излезе около 330 лв. на
> квадрат. Написаха ми гаранционна карта с 5 години
> гаранция на лаково покритие, обков и стъклопакет и
> доживотна гаранция против увисване и измятане.
> Така, че ако някой ви убеждава, че не може и няма
> как - значи не е търсил достатъчно и не е видял
> достатъчно.

Именно! Сега ако измерите широчината на профила на дограмата ще видите че е с поне 10мм повече от дограмата, която са ви предлагали другите фирми. Тоест говорим за друг вид профилна система. Цената обаче е по-висока(относително). Това, че сте сложил еднокамерен на 32 милиметра е лоша идея, над 24мм еднокамерният започва да увеличава коефициента на топлопреминаване, защото обема става голям и това поражда вътрешна конвекция. Но пък винаги може да я смените с двукамерен на 32мм.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
20-02-2009 - 11:41:45
Quote

Именно! Сега ако измерите широчината на профила на дограмата ще видите че е с поне 10мм повече от дограмата, която са ви предлагали другите фирми. Тоест говорим за друг вид профилна система. Цената обаче е по-висока(относително). Това, че сте сложил еднокамерен на 32 милиметра е лоша идея, над 24мм еднокамерният започва да увеличава коефициента на топлопреминаване, защото обема става голям и това поражда вътрешна конвекция. Но пък винаги може да я смените с двукамерен на 32мм.

Дебелината на дограмата ми е 68мм и в тази дебелина ми сложиха 32 мм стъклопакет. Фирмата ми предложи още когато поръчвах да ми направят по дебелата дограма на 78 мм и стъклопакет 42 мм, но ми се стори скъпо тогава и се отказах. За топлообмена може да си прав не ги разбирам чак толкова нещата, но съм много доволен нямам никакъв конденз и ми е достатъчно топло.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
09-03-2010 - 10:27:11
Малко инфо по темата дървена дограма с двукамерен (троен) стъклопакет:
[www.topobiavi.com]
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
25-04-2018 - 20:35:04
Здравейте,
Бих искал ако можете да ми кажете мнение от вашата дървена дограма Меранти.
Благодаря предварително!

Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход