Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

дървена дограма с троен стъклопакет

Публикувано от mehudi 
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 12:55:02
pike Написал:
-------------------------------------------------------
> По мои проучвания,че ми предстои скоро и на мен,ми
> дават цени с около 30% по-скъпо от цветната
> пвц-дограма.Иначе казано -около 350 лв/м2
> отваряема част и 250-неотваряема.Говорим за двоен
> стъклопакет.Тея трипластови/говоря за дървото/ и
> т.н. ги зарежете-става въпрос за слепено
> дърво/най-често внесен от Русия чамов готов
> профил/,което слепване би трябвало да игнорира
> измятането.Основно това се предлага в момента.С
> друг материал-съответно нагоре.Има доста
> по-малки/съответно неизвестни/фирми,които бачкат
> сравнително добре дървена дограма.Мисля че там е
> истината за реална оферта.При мен е около 70м2
> дограмата-дали не съм добър клиент,а?

а правили ли сте проучване за троен стъклопакет?
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 13:13:47
10х, pike... по груби сметки и според твоето инфо прозорците би трябвало да ми излязат около 5400 лв... ще сметна и с PVC как е, но ако разликата не е двойна, май не си струва да сменяме концепцията.

А за двойните прозорци някой има ли инфо? От онези, както едно време... дето се отварят поотделно външното и вътрешното крило? Не знам как се казват :-[
Предполагам, че са по-скъпи, но дали имат предимства?
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 14:05:38
Всички си мислим само за красотата , ама после ще ви питам , като почнете пак с шлайфане , байцове и лакове ! *book*
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 14:27:20
ФЕН Ко, Видира, Камбера, и една русенска фирма нещо с Ф беше но и забравих името. От тези имам впечатление. Фен Ко е фирма на Изола-Петров...когато ходих да им гледам продукцията, се оказа, че нямат нищо произведено и единственото, което ми показаха бяха няколко прозореца...брак. Съвсем сериозно говоря, имаха няколко бракувани, явно върнати от клиент, още си бяха с пяната и дюбелите по тях. Невероятна реклама! Избягах и повече там не отидох. Видира отказаха имали много работа. Това добре ами след 2 месеца ми се обажда някакъв техен служител и ми предлага дограма. На въпроса ми "Добре де защо ми казахте преди 2 месеца, че не може да поемете поръчка", отговорът беше "учудване", консултация с "колегите" и извинение, че е станало грешка. Дограмата я поръчахме от Камбера&син, дървесината беше "червено меранти" това е вид махагон. Профилите са слепени от няколко пласта дървесина. Имат много добър технолог. Ползват много качествени бои и лакове на Сикенс. Обковът им е или Мако или Сигения, добър е. Стъклопакетите ги поръчват мисля в Юветаглас или някъде другаде, всеки случай не си ги произвеждат сами. Много са зле откъм сроковете. Зле са и откъм гаранционна подръжка. Работят малко на принципа "Ще го направим, ама за срокове не ни търси". Слабо място се оказват винтовете с които захващат стоперите. Възможно е(в смисъл случи се) при силен вятър, някоя по-голяма врата или прозорец да изкърти стоперите, точно заради тези 2-2,5см винтчета. Няма никакъв проблем да се сложат и 5-6 см винтове, височината на профила е достатъчна. За русенската фирма мога да кажа, че е собственост на един италианец мисля оженен за българка(а може и да греша) и изглеждаха много нахъсани и амбицирани, тях съм ги търсил за капаци за прозорците, но идеята пропадна.
Много важно за дървената дограма е, че реагира на влагата. Ще се налага чест реглаж на обкова, защото винтчетата отпускат. Самият реглаж е елементарен, става с обикновена отвертка. Другото за съобразяване е, дали профилът има необходимият размер за да се "помести" двойният(двукамерният) стъклопакет. Той обикновено е с широчина по-голяма от 24мм.
Успех в избора.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 17:33:15
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Всички си мислим само за красотата , ама после ще
> ви питам , като почнете пак с шлайфане , байцове и
> лакове !

По-добре байцове и лакове,отколкото цялостна смяна през 6-7 години.Нали се сещаш,че произведеното сега пвц и алу не е като онова преди 10г,пък кво ли ще е по време на криза.Пък и е за предпочитане ежегодното опресняване с препарат на дървена дограма/това е начина/ и да знаеш че имаш дограма,отколкото другото,дето се слага на жилищни сгради само в бг.Всъщност съм зарибен по дървото защото имам близък човек с такова производство,иначе около 28 бона за дограма нещо не ми се вързва*xxx*.

А за троен стъклопакет е същото като при пвц-то.Добавя се оскъпяването заради третото стъкло.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 18:18:47
Какво 28 бона ? Толкова излиза за теб дървена дограма ли ?
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 18:53:51
Добър ден, тук вече бе писано по този въпрос преди време. За ориентиране ви давам този сайт (френски) като ви гарантирам че качеството е "истинско" [www.lapeyre.fr]
можете да се разходите като кликвате на fenetres. излизат от най-евтини - до скъпи.
Като се вземе предвид качеството - излиза по евтино да се поръчат от чужбина (колкото и да е тъжно).
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 19:18:35
polo75 Написал:
-------------------------------------------------------
> Добър ден, тук вече бе писано по този въпрос преди
> време. За ориентиране ви давам този сайт
> (френски) като ви гарантирам че качеството е
> "истинско"
> можете да се разходите като кликвате на fenetres.
> излизат от най-евтини - до скъпи.
> Като се вземе предвид качеството - излиза по
> евтино да се поръчат от чужбина (колкото и да е
> тъжно).


ми не успях да намеря тема за трислоен стъклопакет. благодаря за линка
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 19:28:15
Моля, надявам се да ти е от полза, имай предвид че тройният стъклопакет може да се замести (успешно) с двоен, но направен от специално стъкло на Saint Gobain което е с ниска топлопровдимост (естественно струва по-скъпо)
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 19:38:59
Тук не знам за какъв троен стъклопакет говорите, в практиката се ползва еднокамерен стъклопакет, наричан за каратко само стъклопакет и двукамерен(двоен) стъклопак. Вторият по същество представлява по-широк стъклопакет, който вътре има поставено трето стъкло, което е по-тънко от външното и вътрешното. Идеята е да се раздели камерата на две по-малки, защото, колкото се увеличава широчината на камерата, толкова по-голяма е вътрекамерната конвекция, съответно намаляват изолационните характеристики. Може и да има "троен"(трикамерен) стъклопакет, ама това чудо на дървена дограма по никакъв начин не може да се монтира, въобще не си правете труда да търсите. Това нещо ще е изключително тежко, от там специални панти и обков, въобще неприложимо при дървената дограма!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход