Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

дървена дограма с троен стъклопакет

Публикувано от mehudi 
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 11:54:11
Пак колегата Николов е прав ! Сети се дървената част колко тежи и отделно тройния пакет ! Малко ми се струва рисково начинанието !? Ако искаш ефекта на дървото , има комбинация - от видимите страни е с истинско дърво , а по средата е друг материал . Цената е меко казано .... неприятна !
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 12:12:14
Е ако бях включила и изискването "цена от порядъка на еквивалент на PVC дограма" вече щеше да е прекалено smiling smiley

Това с комбинацията звучи добре, но ако е скъпо, отпада.
Иначе... втория етаж е облицован с дървен сайдинг по проект и с една ПВЦ дограма (дори и с дървен ефект) ще изглежда доста селско.

Отделни крила и ред тухлички между тях няма ли да реши проблема с тежестта? Т.е. вместо един голям светъл отвор, да са 2 или 3... то само на дневната имам толкова голям прозорец де.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 12:16:02
Преди години бях в Камбера за врати, правеха и дървена дограма, добре изглеждаше. Но цените им бяха много надути и не си взех от тях.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 12:20:37
Интересно е това с дървения сайдинг ? Какво е дървото ? Байцове , лакове ....
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 12:29:30
Тъпото е, че никъде по сайтовете си нямат калкулатор за оферти... то дори и примерен ценоразпис за няколко типа прозорци не може да се намери.

Знам, че мога да се обадя и да поискам оферта, ама защо да занимавам 10 фирми да смятат нахалос, като мога да отделя 2-3 преди изобщо да са разбрали за съществуването ми... не знам ;-/
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 12:33:39
@MB2316 - не е уточнено в проекта... свобода на действие са ни оставили smiling smiley
като стигнем до там, ще го мислим - участъка не е голям (полуетаж със скосени тавани)

Може би след дограмата ще се мъдри, че все пак трябва да си пасва по цвят поне.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-13 12:34 от wakeop.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 12:34:32
wakeop Написал:
-------------------------------------------------------
> Тъпото е, че никъде по сайтовете си нямат
> калкулатор за оферти... то дори и примерен
> ценоразпис за няколко типа прозорци не може да се
> намери.
>
> Знам, че мога да се обадя и да поискам оферта, ама
> защо да занимавам 10 фирми да смятат нахалос, като
> мога да отделя 2-3 преди изобщо да са разбрали за
> съществуването ми... не знам ;-/


мисля, че тр доста да се изръсят за он-лайн калкулатор - има доста вероятности, и ако всички те се сложат, а и поддържат актуални, цената на създаването и поддръжката на сайта няма да е малка, и няма да се може да се "избие".

пък и друго си е личния контакт - току виж те зарибили преди да си отишъл при следващия.

относно тежината - не мисля, че е чак такъв проблем - щом го правят в швеция и подобно, значи може.
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 12:41:46
С колегите ми правихме такъв онлайн калкулатор на един производител на PVC дограма... според отзивите не само, че бързо се избива като разход, но и увеличава на порядъци посещаемостта на сайта. А като минеш оттам уж да си сметнеш ориентировъчно... що да не им станеш и клиент, а? winking smiley


Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 12:49:02
По мои проучвания,че ми предстои скоро и на мен,ми дават цени с около 30% по-скъпо от цветната пвц-дограма.Иначе казано -около 350 лв/м2 отваряема част и 250-неотваряема.Говорим за двоен стъклопакет.Тея трипластови/говоря за дървото/ и т.н. ги зарежете-става въпрос за слепено дърво/най-често внесен от Русия чамов готов профил/,което слепване би трябвало да игнорира измятането.Основно това се предлага в момента.С друг материал-съответно нагоре.Има доста по-малки/съответно неизвестни/фирми,които бачкат сравнително добре дървена дограма.Мисля че там е истината за реална оферта.При мен е около 70м2 дограмата-дали не съм добър клиент,а? smiling smiley
Re: дървена дограма с троен стъклопакет
13-02-2009 - 12:53:49
wakeop Написал:
-------------------------------------------------------
> С колегите ми правихме такъв онлайн калкулатор на
> един производител на PVC дограма... според
> отзивите не само, че бързо се избива като разход,
> но и увеличава на порядъци посещаемостта на сайта.
> А като минеш оттам уж да си сметнеш
> ориентировъчно... що да не им станеш и клиент, а?
>
>
>
>

да, че ще се посещава много, така е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход