Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
28-11-2011 - 22:36:23
avatar
На следващия ден.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
30-11-2011 - 08:21:39
Марк, любопитно ми е. Защо се прави въобще оставащия кофраж на стената с опасност от срутване? Самата тя ли е толкова слаба, че и за кофраж не може да служи?
Re: Започвам да строя....пак
01-12-2011 - 06:39:15
avatar
Кота дъно фумдамент на съседната ограда се явява наша – 0,05,т.е. плоча над подземен гараж.
Оставащия кофраж се прави поради невъзможност да се укрепи и вертикализира едностраненен кофраж, а за да се прави двустранен и да се притегне с шпилки трябва да се разруши съседната ограда и да се навлезе в чужд парцел,което е също невъзможно.
Именно затова се прави с оставащ кофраж - обърни внимание на снимката в близък план, има оставени мустаци за притягане на вътрешния кофраж,който се декофрира след изливане на бетона.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
03-12-2011 - 17:45:20
Схванах. Благодаря. А нямаше ли да стане ако от изкопа бяхте изкопали първо около метър около бъдещата стена за да укрепите едностранния кофраж в образувалия се бряг. Надявам се, че няма да ми се смееш на въпросите - не съм специалист, любопитно ми е.
Re: Започвам да строя....пак
07-12-2011 - 07:53:07
avatar
Кота дъно фундамент на стъпката на стената е – 3,80, а на около – 3,20 м излиза вода и не е сериозно да укрепиш едностранно кофраж с такава височина в толкова нестабилна основа.
Това е и причината да се прави много стабилен дренаж и хидроизолация на стените отвън.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
10-12-2011 - 08:38:39
Re: Започвам да строя....пак
10-12-2011 - 16:11:44
avatar
Quote
markk

Markk, с уважение към изграденото от теб, показал си много точно и коректно фазите на строеж с приложено обяснение. Убеден съм че има и други строители които държат на името си, когато работят.

Едно питане по тази снимка: може и да греша, но не трябва ли да се оставят в плочата технологични отвори за канализация, вода, кабели, отдушници, комини. На няколко пъти съм свидетел (на други обекти) как цял ден хилтито бръмчи за пробиване на бетонни плочи. Различен стил на работа ли е, или заповед на надзора.

Успешен ден и полека лека се подготвяй за наближаващите празници!
Re: Започвам да строя....пак
11-12-2011 - 00:46:57
Аз хем че си признавам, че съм лаик, ама да се обадя. И аз се чудих защо така. Бащата е водопроводчик и даже на строежа на моята вила го питам - Що не заложим дупките за тръбите...
По им е лесно и сигурно като се излее плочата и се иззидат стаите да е сигурно кое къде ще е. Даже и при мен с проект и дълго мислени кое къде ще е, на кота 0 заложихме мръсните канали и от 4 - 2 променяхме после...
А като се кофрира и армира плочата, при условие че нямаш и стени, е зор да мериш къде точно ще ти се падат мръсните канали. Предполагам, че е имало опити в тази насока, но после се е оказало, че не са уцелили и се е налагало да запълват едни и да дупчат други дупки. Знаеш, че в малките ни бани и 2 см са от значение.


ПП. Казвал ми е, че някога са слагали тухли в плочата на предполагаемото място на канализацията, за да им е по-лесно полсе.
Re: Започвам да строя....пак
11-12-2011 - 01:11:19
Откак са измислени диамантените боркорони....тоя въпрос принципно не стои.Много по-лесно е да дупчиш,вместо да мериш и да смяташ.Не знам дали е правилно,но масово така се работи...
Re: Започвам да строя....пак
11-12-2011 - 18:04:10
avatar
Както ме е налегнала работата,дано да успеем да поприключим до празниците - благодаря за пожеланията.
За технологичните отвори - топло,момчета,топло...smiling smiley

Все пак такъв отвор има - не се вижда добре на снимката.:

Всъщност този етаж е гараж и го нямаше по проект - появи се , след като се оказа ,че не можем да фундираме на котата ,посочена в геоложкия доклад ,според който е и проектирано.Възложителите решиха,като така и така ще се наложи да се копае още доста,да си направят и гараж - препроектира се,внесе се промяната в общината и така...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход