Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печки на пелети - заслужава ли си?

Публикувано от mario 
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
28-03-2007 - 09:06:20
Радва ме това че от "трета страна" ще има внос на пелети и то "висококалорични"
предполагам в тази "трета страна" имат специални сортове дървета от чията дървесина се произвеждат пелетите Този внос ще намали и цената най-вероятно
Е това са добри новини за идната зима
Re: Печки на пелети
28-03-2007 - 09:15:42
Като си много умен защо ти се излагаш с тия глупости , не можа ли още на първото ми питане да кажеш - гн Филма топло погледнете тук и аз да ви видя сайта . А вие издавате злобата и глупоста скрита у вас - и ще чакате клиенти , тешко им .
ga
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
28-03-2007 - 11:05:31

Аз не съм спец в тази област, като някой писачи тук, но като имам претенции за някаква интелигентност и от това, което съм чул си правя извода:

Не знам точната калоричност на българските пелети, доколкото разбрах от написаното е според партидата.
Съществуват дървесини с различна калоричност-иглолистна (смърч, ела, бор......), широколистна (бук, дъб и т. н.).
Българските пелети са какви-от каква дървесина, някой знае ли?
Може да Ви звучи като "една жена каза", но все пак реших да споделя това, което съм чул-надявам се да е истина.
Тези пелети за които говоря ще се поинтересувам но мисля, че са на основата на костилки от маслини (не съм сигурен).




[/quote]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-03-28 11:41 от ga.
ga
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
30-03-2007 - 11:13:53
Българските пелети от каква дървесина са, някой знае ли?
??????????
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
30-03-2007 - 14:44:59
АБЕ ЛЪОХМАН ОТ КАКВА ДЪРВЕСИНА СА
ОТ ВСЯКАКВА ВСЕКИ ПРОИЗВЕЖДА ОТ КАКВАТО НАМЕРИ НАЛИ ИМА ЕВРОПЕЙСКИ СТАНДАРТИ И ЗА ДА ИЗНАСЯТ И ПРОИЗВЕЖДАТ СЕ СЪБРАЗЯВАТ С ТОВА
СМЕШНИК
АЗ ЛИЧНО ПОЛЗВАМ ПЕЛЕТИ НА ДИВ ИМПЕКС
И СЪМ ДОВОЛЕН
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
24-04-2007 - 09:24:42
Пак започнаха няк'ви постове, обидни, заядливи, на лична основа. От последните 3 страници човек не може да получи никаква информация, нито за камините, нито за пелетите, нито за цените, за нищо.
Аз също имам камина на Див-Импекс от Декември 2006 и също съм доволен от нея.
Прочетох на няколко пъти въпросите относно автоматизацията на камината. Принципа на действие не е сложен. В задната част на камината има един бункер в който се изсипват пелетите. Долната му част е фуниевидна и там е шнека, който се върти през определени времеви интервали и автоматично подава пелетите в горивната камера, където става изгарянето. Шнека се върти с константни обороти и продължителност. Това което управлява силата на огъня са времевите интервали през които се върти шнека. Той може да се върти на интервали от 10 до около 90 секунди, според вида гориво.
Пелетите са различни и според калоричност и според примеси. Когато си купувах камината ме убеждаваха че всъщност няма да има много пепел и камината се чисти веднъж на две седмици. Както и да е това не е точно така. Добре е камината да се чисти всеки ден, иначе се задръства. Отдавам това обаче на примесите които се съдържат в пелетите.
Не е добре да се гори гориво, което съдържа процент олио или други смазващи вещества, тъй като те се отлагат по серпентината и после трудно се чистят.
Най добре си е да се горят чисти пелети.

Като се изключат тези малко проблеми с почистването (все пак е много по добре от обикновена печка, или котле) съм доволен от камината.

Със работа по около 4 часа на ден средната температура в жилището беше около 20-21 градуса, напълно достатъчна за живот през зимата. Даже през нощта я изключвам, защото става топло и не може да се спи.

Сега, ако може бих искал да попитам знае ли някой какви са тенденциите за пелетите за новия отоплителен сезон.
Говоря цени, доставчици, качество и т.н.

Накрая ако мога да изразя лично мнение.
Смисъла на тази тема е да може да се получи информация за горивото и камините на пелети.
Тук не е мястото за лични вражди и заяждания.
За това уважаемите господа, които използват форума "да си ги мерят" по добре вместо да се заяждат един с друг да коментират проблеми и идеи за отопление с алтернативно гориво, интересни факти и друга информация, която им е попаднала някъде из нет-а. :crazy: :crazy:
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
24-04-2007 - 21:56:14
Браво ето това е коментар clap: на нормален бг език .
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
25-04-2007 - 00:29:24
schnura Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега, ако може бих искал да попитам знае ли някой
> какви са тенденциите за пелетите за новия
> отоплителен сезон.
> Говоря цени, доставчици, качество и т.н.


От страна на нашите фирми за производство на пелети - НЯМА ДА ИМА ПРОМЯНА В ЦЕНИТЕ ЗА СЛЕДВАЩИЯТ ОТОПЛИТЕЛЕН СЕЗОН.

Ще има промяна единствено в качеството - НАГОРЕ.
То ще отговаря 100% на изискванията на немските DIN 51731 и DIN Plus, австрийският ОNORM M 7135, както и Шведският SS 18 71 20 стандарти.

Печките на Див Импекс са най-качественият български продукт на пазара.
Трябва само да поработят още мъничко по отношение на автоматизацията на горивния процес.

За финал - държа дружно да отбележим (макар и с малко закъснение) Денят на Земята

Re: Печки на пелети
11-05-2007 - 15:20:26
[www.kaminite.com] - на пелети всимко се е написано.... и аз имам тъкава камина и уникално удобство !!! :]
Re: Печки на пелети
22-07-2007 - 19:41:28
Преди седмица посетих доставчика на моята камина на пелети с цел да се информирам и съответно да уговорим дата на тяхното посещение за профилактика и оглед на камината, там с приятна изненада открих, че фирмата има доста нововъведения, за които може да се информирате, ако желаете като ги посетите в магазина им или на техния сайт. Започнали са производство на пелети и предлагат договор с който се ангажират да ми доставят гориво по график на цени гарантирани през сезон, както и опция за разсрочване на плащането за горивото /пелетите/
http//www.kaminite.com
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход