Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печки на пелети - заслужава ли си?

Публикувано от mario 
пелети и пелетни камини
22-02-2007 - 15:12:11
Печките и камините работещи с пелети /дървесни гранули/ са нещо супер добро.
Бъдещето е в тях както от гледна точка на екологичност така и от удобството всмисъл автоматизацията на печките - зареждаш и забравяш не е като с дървата само с това да се занимаваш. Аз ползвам такава печка закупена от КАМИНИ ДА ВИНЧИ - www.div-impex.com и съм страшно доволен и от камината и от фирмата
Много са коректни а предлагат и пелети тяхно производство, които са на супер цена, а бе направо нямам думи за печката на пелети вносните са на много високи цени а качеството на тези от тази фирма са направо без пари
Re: пелети и пелетни камини
22-02-2007 - 16:46:51
От този сайт нищо не се разбира . Малко горивни камери и нищо повече - къде е тази автоматизация дето си лежиш и пелетите сами влизат в тая печица например - fidji . Няма цени или искат да звъниш в офиса и от там дате омайват да клъвнеш . Нищо и за цени на тон пелети, калоричност и др. Вие от фирмата ли сте ? smiling smiley
Re: Печки на пелети
22-02-2007 - 20:54:50
Абе ФИЛМА ЛИ СИ ФИРМА ЛИ СИ ТОПЛО - да не си валъо топлото то че си от фирма занимаваща се с отопление е ясно но какви са ти съмненията неразбирам Неработия в посочената фирма и съм далеч от ВАШИЯТ БРАНШ но което е истина е истина АЗ СЪМ ДОВОЛЕН И ОТ ПЕЧКАТА И ОТ ФИРМАТА И ОТ ПЕЛЕТИТЕ ИМ цяла зима А ТИ СИ ПРЕЦЕНЯВАЙ НЕ ТЕ УБЕЖДАВАМ споделям Е ХАЙДЕ ДА ТИ Е ТОПЛО УЖ С ОНАЗИ КАМИНА ДЕТО ТИ СЕ ГРЕЕШ
Re: Печки на пелети
23-02-2007 - 19:31:18
Благодаря ви cepeda . Исках само да разбера от вас какъв модел е вашата камина , и дали пелетите се сипват с лопатка през вратичката отпред . Понеже на снимките се вижда само една печка в добре обзаведена стая и неми изглежда дасе зарежда автоматично с шнекове и чували с пелети . Това ми обяснете , понеже сме монтирали котел АТМОС с горелка за пелети 20 киловата но си има шнек за пълнене и нее много чисто след време .
Re: Печки на пелети
21-03-2007 - 21:36:08
Сепеда ИЛИ СЕРЕДА
Днес ходих на Стройко и там видях една фирма Da Vinci която предлага печти работещи с пелети Много се впечатлих от това което ми демонстрираха. Камината беше страхотна има и дистанционно и работеше перфектно Страхотна е и цената наистина е добра за България по-долу видях и някаква вносна която беше лъскава но цената цената няма да ти я казвам защото ме шокира Вярвам ти че си доволен от камината работеща с пелети на фирмата Da Vinci и аз възнамерявам да си купя от тях такава защото е чисто и ефикасно абе това е бъдеще чао
Re: Печки на пелети
24-03-2007 - 18:08:09
Пак не разбрах как така една печка има дистанционно и е толкова чисто, кой слага пелети в нея и кой чисти , кое е автоматично .Как ще ми стои в хола и сама ще си зарежда пелети - нали някой трябва да отвори вратичката и да ги сложи вътре . confused smiley
Re: Печки на пелети
26-03-2007 - 11:08:16
За гоосподина от филматопло
Печката на Да Винчи разполага с дистанционно /това незнам какво е точно но ми прилича на тези неща с които дечицата си пускат Ну погоди и други такива/
А зареждането на пелетите става много лесно тази фирма продава в комплект с печката и една какичка или съответно един "КИТАЕЦ" като този на АЗИС за да се справят с поставянето на пелетите
Надявам се да съм ти бил полезен
Re: Печки на пелети
26-03-2007 - 16:32:09
cepeda . Сигурно си голям мъж а пък се лигавиш като малко бебе .Защо изхаби 300 букви без да одговориш като човек - така ли говориш на жена си - Абе .
ga
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
27-03-2007 - 16:21:58
Скоро разбрах, че за следващия отоплителен сезон се готви внос на доста по-висококалорични пелети от трета страна. Цената се очаква да е колкото или около на тези произведени в страната. Значи вече ще има и конкуренция в доставките!!! :loveu: :}
Re: Печки на пелети
28-03-2007 - 01:01:30
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Пак не разбрах как така една печка има
> дистанционно и е толкова чисто, кой слага пелети в
> нея и кой чисти , кое е автоматично .Как ще ми
> стои в хола и сама ще си зарежда пелети - нали
> някой трябва да отвори вратичката и да ги сложи
> вътре .

Пич, от колко месеци спамиш по тази тема тук, а?!?
Или си адски глуповат, или по цял ден нямаш какво да правиш и си се впил като някой кърлеж тук, да драскаш глупост след глупост!!!
Погледни си постовете!!!
С какво помагаш на хората по отворената дускусия тук?!?
С дилетантските си измишльотини ли?!?
Поне като си толкова печен - да си беше направил труда да ми отвориш сайта и да прочетеш КАК РАБОТЯТ ТИЯ ПАРАНОРМАЛНИ ПЕЧКИ И КОТЛИ НА ПЕЛЕТИ!!!

ДА!!!
МОЯТА ПЕЧКА СТОИ В ХОЛА МИ И САМА "си зарежда" ПЕЛЕТИ!!!
И НЕ САМО МОЯТА Е ТАКА!!!


filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> ...дали пелетите се
> сипват с лопатка през вратичката отпред .



filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> cepeda . Сигурно си голям мъж а пък се лигавиш
> като малко бебе .

Май "малкото бебе" се крие зад ника "filmatoplo"!!!


filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
Защо изхаби 300 букви без да
> одговориш като човек - така ли говориш на жена си
> - Абе .

Защото въпроса ти заслужава точно такъв ПОДИГРАВАТЕЛЕН оТговор!!!

ga Написал:
-------------------------------------------------------
> Скоро разбрах, че за следващия отоплителен сезон
> се готви внос на доста по-висококалорични пелети
> от трета страна. Цената се очаква да е колкото или
> около на тези произведени в страната. Значи вече
> ще има и конкуренция в доставките!!!


Ето още един подобен типаж на г-н filmatoplo :ami: :ami: :ami: :ami: , но този поне ме разсмива от дън душа!!!

clap: clap: clap:

Бихте ли ми обяснили какво разбирате под "доста по-висококалорични пелети"???
Бихте ли ме осветлили по въпроса колко калорични са пелетите, произведени в България и продавани на вътрешния пазар, че си нямам на идея?!? :]


Векове наред да запалиш огън беше предизвикателство ...
Предизвикателство, оставащо и днес...




Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2007-03-28 02:17 от Kaneff.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход