Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покривна конструкция

Публикувано от DPCom 
LKK
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 21:00:07
Силикагел сигурно има и в химическите изсушители дето ги продават в БГ магазините "всичко по 1 лев" :]
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 21:02:47
силикагелът се предлага в специализирани магазини или складове за дограма,използва се за пълнене на дистанционерите във стъклопакетите,да могат да обират влагата между стаклата. предлага се в разфасовки от 1, 5, и 20кг. 20кг мисля че струваше около 90лв но не съм много сигурен *beer*
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 21:30:06
Предполагам,че основната причина за борба с влагата при обработената дървесина е,че тя води до органично разлагане ,вследствие на работата на бактерии,плесени и гъби.Сигурно има тонове литература по въпроса ,но се сещам за това ,че великото съветско дърво-Владимир Ильич Ленин изкара бая време с помощта на широкоспектърния бактерицид и фунгицид-формалин,или пък египетските мумии,натъпкани с колофон и бинтовани с колофон.Колофонът е естествен производ на дървото /ескудат/за защита от различни вредители при нараняване на кората и го има в естествения дървесен лак.Третирането с консерванти е може би по-важната част от съхранението и дълготрайната употреба на дървесината! *drunk*
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 21:41:00
Лелеее, до Ленин и мумиите стигнахме!!!Гето к'во нЪ напрай ти бе човек? *drink1*
Re: Покривна конструкция
24-01-2009 - 00:19:49
*stop* Дон, как така ме набърка в полемиката за балсамиране на трупи, дървени и съветски *pardon*

Гледай, днес нашите специалисти от Хом Депото бяха категорични, че дъските, били така добре "балсамирани" че нищо нямало да им стане в гаражчето! От опит зная, че на това място ората държат на доброто си име и не биха ме подхлъзнали, нали *book*

Завчера купих малко като твоите камъни дето си ги сложил над печката, страхони са *drink1* А цената е направо стряскащо ниска в сравнение със споменатото по-горе Депо -50%

Сега по темата за покривите. Архитекта ми предлага да сме направили бетонен покрив, но нещо не ми се нрави тази работа. Какви са плюсовете и минусите?

Хайде лека,
Re: Покривна конструкция
24-01-2009 - 00:29:15
Оказа се че твойто дюшеме трябва да го складираме или в Мавзолея на ЛенЪн, или в хеопсовата пирамида. казах ти още завчера, че нищо няма да му стане, ама ти не слушаш :] Вземи провери колко ще ти струват прозорците в БГ и тука, купи си гранит или травертин от тука, вземи си сметни колко и какъв дървен материял ще ти трябва за покрива и си го купи от тука, за дюшемето вече си се сетил. Казах ти че ако строях сигурно щях да купя половината неща от тука. Ай на здраве *drink1*
Ако си намерил камъка на половин цена, купи за всички възможни места където мислиш да слагаш, в БГ едва ли ще го намериш по-ефтино.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-24 00:31 от Don Balon.
Re: Покривна конструкция
24-01-2009 - 11:18:54
Някакви обшивки за покрив:

[www.themetalplace.biz]
Re: Покривна конструкция
24-01-2009 - 21:18:09
avatar
Днес ме разходиха по разни терени за къщи около Нови Искър и Кътина и се натъкнах на типичен пример за това - "аз знам как се суши дървесина" . Сори, снимката е от телефона.



______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Покривна конструкция
24-01-2009 - 23:49:18
n.nikoloff,
Имаш ли информация, собственика на дървения материал от снимката дали е жив още?
Re: Покривна конструкция
24-01-2009 - 23:50:40
avatar
Нямам такова инфо - просто го снимах от пътя. Това е нещо като стопанска постройка към една къща.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход