Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


pri plocha 55kv. pokriva ne moge da bade poveche ot 80-90 kv.poveche az sam profesionalen maistor na pokrivi.pochti s tova se zanimavam .
Стефан
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
09-03-2006 - 11:12:28
Ани, трудно ми е да ти отговоря така в съотношение, най-малкото защото не съм сигурен какво влагаш в "цена на плоча" - дали е само труд или труд с материали, ако е само труд, то аз се чудя на моята оферта, тогава, защото трудът за нулевия цикъл при мен е два пъти повече от труда за покрив.
Направо ти давам цифри
РЗП е 436 к., сутеренът е 100 кв. първа плоча 196 кв. покривът е 235 кв.м
За труд за нулев ц-л (това са фундаментите, подложен бетон, колони стени и долна и първа плоча) ми искат за труд, без 10% печалба и без 12% ДСР 21700 лв.
Съответно за І етаж 9947 лв и за втори етаж 6108 лв.
Виж за покрива трудът е 7230 лв.
Но ако сметнеш и материалите за покрива - при мен са керемиди Брамак с ОСБ обшивка и изолация Вилас, съответно дъски, дунапрени иматериали за подкапаци, челни дъски, анкерни болтове и т.н., общо се връзва горе-долу колкото нулевия цикъл - 23930 лв. за покрив.
Всичко това са цени отоферираното ми от преди няколко месеца - сега може би ще опитат да ми завишат нещо, не зная. Още не съм подписвал договор.
4овек, аз като гледам, не виждам някъде да се е минал моят строител, май...
По повод на поговорката...
Но в интерес на истината имах други много по-високи оферти, при това без нищо конкретно като спецификация , само цена на квадрат, ама кое точно колко струва - не е ясно.
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
09-03-2006 - 11:24:08
Ами когато строителят оферира, тъй като знае поговорката и има вероятност след като направи нулевия цикъл да бъде сменен е естестевно да ти оферира скъп нулев цикълsmiling smiley
Освен това - имаш цена за втори етаж + плоча - 6108. И отделно за покрива 7230. Т.е. над 1,3 спрямо първи етаж.
Само за труд ми се вижда малко множко тази оферта.ДА не би да влизат и материалите за кофраж в цената?
Стефан
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
09-03-2006 - 11:35:43
Не в нулевия материалите са още 22642 лв.
Но влизат 433 кубика иззкоп по 3.50, 109 куб. ръчен по 15 лв 650 куб. транспорт по 4 лв. още толкова депо и към 300 куб. обратен насип и трамбовка по 5+4 лв, които работи смятам да направя с друга фирма за доста по-малко пари.
Значи общо 8500 лв не са труд на бригадата а изкопни работи и свързани с тях.
А, като гледам има и машиносмяна на бетонпомпа 300 лв тук
Иначе всичко останало е поставка и монтаж, демек работа - колони, направа кофраж, полагане бетон и т.н. , труд.
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
09-03-2006 - 11:44:11
До Стефан: Извинявам се, че се намесвам, но и на мен ми се вижда много това , за което плащаш изобщо. Мисля, че някъде във форума срещнах /и все ми се струва, че ти го беше споделил/, че за арх. проет+ВиК+Ел+...+.... май преди една-две години беше платил по 12 евро/кв. Ама, супер скъпо е, си мисля.
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
09-03-2006 - 11:53:59
Е така по-бива. Всъщност какво се получава за грубия строеж като глобална цена? А техническото ръководство влиза ли в тези пари? В смисъл нали някой ще ти попълва документите по време на строителството.
Маги, беше по това време миналата година когато започнах да проектирам, 11 евро на квадрат струваше проекта и приключих през май, разрешението за строеж взех през септември - края, но пътувах и не успях да се организирам за октомври да започна а за ноември ми се видя късно и сега съжалявам.
Сега чувам и по-тънки цени за проектиране, но под 10 евро за квадрат, говорим за проект на еднофамилна къща, не блок (там е по-евтино) с всички части, геология (геоложко проучване), становища и заверки, мисля че не можеш да намериш някой да ти проектира, говорим за истински архитект, с наети шерпи за да спази разумния срок, който да поеме ангажимент и да си спокоен че няма да те връщат за несъответствия.
Много се вдигна цената на проектирането след есента на миналата година с прословутата им наредба за единните цени от камарата на архитектите - до тогава нормално беше 5-8 евро за еднофамилна къща, но аз се мотах тогава.

4овек, глобално за грубия строеж труд и материали покрито с брамак, зидано с четворки, естествено без топлоизолация, дограми, врати, 436 кв. РЗП от които 48 гараж на приземния етаж и една тераса на приземния около 18 кв. ми оферират за 125392 лв без ДДС. за ДДС-то на материалите е ясно, че няма мърдане, за труда вече ще си говорим като подписваме договор.
Това прави 290 лв. на квадрат, или 147 евро. Ако някой има по-добра оферта да дава координати на строителя. Само да не стане, както вече на два пъти ми се случи - 80 евро, обаче то тука много стръмно, ама водите как ще ги отведем и т.н. Дори един ми презентира гениалната си идея да започнем с подпорна стена почваща от улицата, която е в горната част, към Витоша и е лицето на парцела, да изкопаем ров до бъдещата къща, която ще е на 5 метра успоредно на улицата и да излеем бетон по стената и дъното на изкопа, та да сме изолирали водите от улицата и Витоша. Гениално, но на въпроса му аз гъби ли да гредам в тоя ров прад къщата ми, той вика - що, може да си направиш мостче, много ще е екзотично....
Тази фирма ми препоръчаха приятели, гледах две техни къщи, на пазара са отдавна, не се изхвърлят, е не са май от тънката лайсна, но дано си струва. просто друг не съм намерил така сериозен, засега.
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
09-03-2006 - 12:39:53
Значи, договорката ми е за цена 6,7евро/кв, като може да падне още ако не бързам във времето и 6-7 месеца не са проблем за мен. Аз по принцип мога да чакам, така че се надявам да се побера в 6 евро/кв. Тук говоря за сборна цена, влиза всичко. За мен тя е супер изгодна, стига само да не се оплеска нещо. :crazy:
Маги, това е чудесно, щом можеш да спестиш 4 евро на квадрат, по-добро няма. Само ще си позволя да те посъветвам да се поинтересуваш още веднъж дали всичко правилно е разбрано и поставено помежду ви, предполагам, че нямаш договор с такава цена, защото той не може да бъде регистриран в Камарата - това е под задължителната минимална цена за строеж пета категория, какъвто предполагам е твоята къща, в София. Виж ако е другаде е друго нещо.
Значи, ако утре имаш проблем с архитекта, няма кой да те защити.
Мой приятел даде 50 000 лв за проект на блок, който в един момент се оказа че е проектиран абсолютно в разрез на строителните нолми и изискванията на пожарникарите за подход ли рампа ли, не съм сигурен отпред - 4овек по-ги знае тези неща. Е, наложи се да го прави друг, защото тя направо си казала че й е за пръв път такова нещо (!!!!) и на този друг той плати отново и вече 8 месеца не може да си вземе парите от нея защото няма договор и от Камарата вдигат рамене и казват че не регистрирано при тях. Сега е завел дело, добре поне, че му е подписала разписка...
Тя, обаче , за да си го върне, на свой ред ходила да го докладва в Икономическа полиция, че тоя човек е мошеник щом има толкова пари да строи блок, абе качамака е пълен.
Просто да знаеш какви работи се случват, дано всичко при теб е точно.
Желая успех!
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
09-03-2006 - 14:41:13
ЗА фирмена цена си е добре 150 евро на кв.м. за еднофамилна къща. В смисъл трудно ще намериш някой дето да я направи по-евтино. Иначе ще ти оферират , ще ит обясняват как за 80, максимум за 100евро ще тия направят, полсе щесе окаже , че "имали предвид, че ще правят само..."
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход