Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

изчисляване квадратура покрив при груб строеж

Публикувано от ani 
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
09-03-2006 - 14:46:03
Никой не ми вярва ама аз пак ще си го кажа - басирам се, че аз ще направя блок от 1000кв.м. с по-малко материали от къща с проект за 6 евро на кв.м.smiling smiley
Въпросът е да намериш добри проектанти, а не тънка цена. Замисляш ли се при Стефан зединия вариант е 10000лв. проект и 130000лв.груб строеж,а другия вариант може да е 5000лв. за проект и 150000лв за груб строеж.
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
09-03-2006 - 14:57:43
Не е проблем да се проектира на по-ниска цена, само дето се получава проект с по-ниско качествоsmiling smiley Не чак да не е съобразен с нормите, но просто да не е добър. Добър проект се прави като се изследват различни варианти - при ниската цена се прави първото, което му хрумне на проектанта - просто няма нито време, нито желание да се занимаваsmiling smiley
Случаят , който го описваш си е направо измама - не може проектант да не се съобрази с нормите. Аз като казвам, че трябва да си имаш консултанат, койт ода не е свързан с поректантите - ти не вярваш.
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
09-03-2006 - 15:04:48
В крайна сметка ти евтина къща ли искаш или евтин проектsmiling smiley
Като ти направят поректа можие някой да ти оферира цена за спестяване - плащаш 50% от спестеното за нов проект- гарантирам хонорар за проектантите в размер на 20евро на кв.м.smiling smiley
Много благодаря за това, че ми отговорихте. Вече почти се ориентирах. Ще видя как ще се оправям натам. Пожелавам добро настроение и успех в строителните начинания на всички!
Цинков покрив - какво мислите
24-06-2007 - 09:01:40
Уважаеми строители, братя и сестри по съдба,

Предстои ни вземане на важно решение - как да направим покрива на къщата си, който е скатен. На етап сме излята плоча на скатния покрив. Обмисляме два варианта - каменни шисти като бордовете да са от цинкова ламарина или изцяло цинкова ламарина. Искаме да избегнем поставянето на керемиди като се целим в материал, който има много по-голяма издържливост и дълговечност. Къщата се намира в полите на Витоша.

Можете ли да споделите собствен опит и да ни посъветвате кое е по-добро - както от експлоатационна гледна точка, така и от ценова.

Предварително благодаря.
Joto smiling smiley
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
24-06-2007 - 22:12:06
Извинявай а защо си мислиш че ламарината е най-добрия вариант за покрив, всеки материал за покрив си има свое геогравско-климатично условие за ползване.Огледай се и виж в България с какво се правят покривите, в някои страни са от ламарина, дриги от слама, трети от дървени парчета. При нас е най добре за нашия климат от керамични ( напоследък и бетонни) керемеди. Практиката го е наложила!
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
25-06-2007 - 00:36:31
Има си точна формула за изчисляване на квадратурата на покрива. Питайте конструктура си. Той ще Ви го сметне съвсем точно.
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
25-06-2007 - 09:42:15
Ani, квадратурата на плочата х 1,3 триабва да ти даде приблизителната квадратура на покрива. Но най-добре е да ти го сметне специалист, защото има значение от наклона, скатовете и др. подробности.

Joto, бетонови керемиди ще ти решат проблема. Те са си измислени точно за тази цел, за по-суров климат. Имат 30 години гаранция...така че какво ти пука. А изглеждат много добре. Отделно инвестицията не е скъпа и се изплаща. На нас цяла покривна система със всичките елементи - куки, подпокривни фолия, керемиди и дрън дрън за 280 м2 ни излезе 10 000 лв. Взехме си бетонови керемиди BETKERS, много са здрави. Не се чупят изобщо при все че майсторите се разхождат по тях непрестанно. Двоумихме се за Брамак или Беткерс ама взехме тия, защото напоследак само лоши неща чувам за Брамак. И сам много доволен. Даже на пичовете от завода им дадох чертежа на покрива, направиха ми цяла сметка и ми я дадоха след няколко дни и стана много барзо всичко.
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
25-06-2007 - 11:18:54
Ето един пример за изчисляване на покрив..
Основните променливи са вида на покрива - скатове, както и наклона. Всеки покрив се изчислява индивидуално и не е възможно това да стане с една проста формула.
Например, за четирискатен покрив над плоча от 116 м2, стрехи по 70 см и наклон от 22 градуса, разгънатата квадратура със стрехите е 150,7 м2, а с наклона от 22 градуса - 162,5 м2. Всеки градус отгоре, т.е, увеличавайки наклона, ще увеличи и квадратурата. Така че това по 1,3 не е реално изчисление, а приблизително, изчислено най-вече в полза на строителя.
Най-лесно и вярно изчисленията стават с някоя архитектурна програма, а ръчно, наклонените плоскости могат да се разделят на триъгълници и да се сметнат индивидуално.
Сега за Вашия случай - последна плоча - 55м2 (7,42*7,42 м)
Четирискатен покрив със стрехи по 70 см
квадратура със стрехите неразгънато- 77,40 м2
квадратура при 22 гр. наклон- 83,48 м2
квадратура при 23 гр. наклон- 84,09 м2
квадратура при 25 гр. наклон - 85,41 м2
квадратура при 30 гр. наклон - 89,38 м2
квадратура при 35 гр. наклон - 94,49 м2
Същата е сметката и при двускатен покрив.
Abu
Re: изчисляване квадратура покрив при груб строеж
25-06-2007 - 18:34:01
magea,
Тази тема ми е убягнала и сега с новите постове много се учудвам - какви специалисти, какви инженери! Питагоровата теорема се учи преди 6ти клас, тригонометричните функции май в девети... Абсолютно всеки е достатъчно грамотен да си сметне сам покрива. Ама пусто образование, 6 по математика май не означава нищо. Да не може някой да сметне сам десетина фигури! Че дайте на децата да ви го сметнат!!!
Дано са ти благодарни затруднените в смятането, ама не трябва и за това "консултация".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход