Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влага в нов апартамент

Публикувано от hemoroid 
Re: Влага в нов апартамент
11-11-2008 - 12:50:03
Imah sustia problem,zatova veche nikakvo novo stroitelstvo..!Okaza se,che otochnite trubi,sa vutre v samia balkon zazidani i edna e imala "kosum"(leko spukvane)..uj bilo ot plochkite,uj bilo ot izolaciata...no nakraia smeniha trubite...i..stana po-zle..zastoto vlagata beshe propila..:{E,niama opravia...sega sum go obiavil za prodan.. *sos*
Re: Влага в нов апартамент
11-11-2008 - 13:32:27
Абе ти какъв си ПАТРИОТ като дори не искаш да пишеш на кирилица :g: :g: :g:
Re: Влага в нов апартамент
11-11-2008 - 13:53:08
а дали ако се приеме закон, който позволява връщането на апартамента на строителя и възстановяване на пълната цена + лихвите не би принудило строителите да произвеждат качествена продукция?
сега ако ти е повредена пералнята - връщаш
а имот неможе - защо??

подобни примери са само доказателство колко надценени са така наречените имоти в България!
подобна продукция в белите държави и на 100евра на квадрат няма да може да се продаде
Re: Влага в нов апартамент
11-11-2008 - 14:01:46
По закон си има гаранция,която дори да не е упомената в договора,е 3 години/не съм много сигурна за годините,но някъде толкова moody smiley / . Ние също имахме малък теч,извикахме строителя и той си го оправи.Ако откаже- Комисията за защита на потребителите може да ви съдейства. Направете рекламация към строителя в писмен вид,изчакайте 30дни и ако не се задейства,си търсете правата.
Re: Влага в нов апартамент
11-11-2008 - 18:19:16
Гаранцията по БДС е 5 години.
Но какво от това като повечето строителни фирми не влагат никакво качество в строежа, подръжката и какво ли още не.
Влагат най-евтините материали и на среща ти искат майка си и баща си.
Като се излъжеш да го купиш /апартамента/и се почва приключението. *xxx*
Re: Влага в нов апартамент
11-11-2008 - 22:14:40
avatar
Френд ,добре че и такива ги има иначе гладни ще умрем.....
Надявам се със съветите ,а и със адекватните решения да направим строителството още по добро и с още по добро качество.....
А и нещо закупено на занижена цена излиза доста по скъпо - Нали? *xxx*

Чест и почитание
Re: Влага в нов апартамент
11-11-2008 - 22:25:33
Гоголе така е!!!
Но не можеш да ме обориш с факти че не всеки„СТРОИТЕЛ“може да ти оправдае сумата която ти иска на м2.
Какви материали е вложил,
Защо ги иска тия пари? *stop*
Re: Влага в нов апартамент
11-11-2008 - 22:47:39
Никой не може да ме убеди че на строителя му излиза реално повече от 200-250Е/м2 по БДС, а не напълно завършено както е в белите страни.
Като се сложи и обезщетението за парцела от 50 до 150Е/м2 (според мястото) общата себестойност на м2 едва ли някъде ще надхвърли 400 Е/м2
А пък ти го предлагат за минимум 1000 Е/м2 че и отгоре на това те цакат с огромни общи части вместо да се смята на м2 ч.ж.п.
Всеки сам да си сметне колко киха директно в джобчето на далавераджиите строителни предприемачи.

За бога братя не купувайте *stop* (както казваше 1 политик в недалечното минало)
Поне не и докато цените не паднат поне с 30-40%
Балона много се разду, скоро ще се спука smiling smiley ...вече има индикации за това.
Re: Влага в нов апартамент
11-11-2008 - 23:42:05
avatar
Аз лично кихнах 840 Е за м2,строителката ми иска всичко да е ОК,ама изпълнителя на обекта се оказа пълен профан и осра хубавата работа....
Откакто нощувам на обекта със сопата - нямам грижи....
А иначе грубо цената идва на 350Е за м2..... :cry:

Чест и почитание
Re: Влага в нов апартамент
12-11-2008 - 09:24:54
Винаги ме е впечатлявало движението на влагата отдолу на горе.Виждал съм пукната тръба около пода на банята и избиването на влага в съседния апартамент по таваните вследствие на това.На снимките влагата може да бъде както от бързото запечатване на зида,така и от съседите-слаба връзка във водопровода.Не ми се струва да е от терасите или за да се получи от тях би трябвало да задържат водата като басейн.Малко вероятно е кафявите петна да са от ръжда от арматурата.Ръжда би избила при теч т.е. промиване,при влага тия петна са бактериално оцветяване и при упорита влага цвета ще премине в черен.Разбира се това са съвсем условни разсъждения в радиестезичен стил! *black eye*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход