Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

vatre6na ili van6na izolaciq

Публикувано от anito 
vatre6na ili van6na izolaciq
07-11-2008 - 13:23:02
parvo da se izvinq za pisaneto na latinica,nadqvam se da nqma strogi zizskvaniq otnosno na4ina na pisane.taka, predstoi mi cqlosten remont na ka6ta.ta v momenta razu4avam ne6tat s izolaciite.dosta ne6ta pro4etoh po tozi vapros,no navsqkade razli4ni idei i mneniq i ne polu4ih qsna predstva po vaprosa.koe e po-dobre van6na i vatre6na izolaciq ili samo edna ot dvete i ,ako e taka koq e po dobre da napravq i s kakvi materiali.iziskvaniqta mi sa predimno toploizo i valgoizolaciq,lipsa na muhal ,napukani mazilki i steni.na vsi4ki vatre6ni steni 6te se pravi gipsokarton.prdvaritelno blagodarq.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
07-11-2008 - 14:36:31
Външна изолация поне 10 сантиметра си сложете.Който иска да се смее но вярвайте има ефект от такава изолация при положение че и дограмата е хубава. За фасада е подходящо да използвате ЕПС Ф - фасаден стириопор на баумит не е лош аз лично си сложих такъв.Ако имате финансова възможност може да си сложите и каменна вата но излиза доста скъпо. Тя трябва да е с плътност поне 140 кг на кубик. Ватата е по трайна и освен топло изолатор е и шумоизолатор. Ще ви дам пример при мен миналата зима при 10 сантиметра външна изолация със епс Ф на баумит и минус 16 градуса навън без никакво отопление в къщата тъй като още е строеж водата не замръзна. Забравих да кажа да не използвате ХПС - фибран. Има много спорове по въпроса но общото мнение е че е паронепропусклив задържа влагата и може да се появи мухъл. Аз лично съм вижал с очите си такова изпълнение - вътре в помещенията картинката не е приятна....
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
07-11-2008 - 14:36:44
Ако няма цялостна външна изолация вътрешната е по-добра. На след време така или иначе ще трябва да си сложиш външна заедно с другите.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
08-11-2008 - 13:56:32
az taka ili ina4e 6te remontiram cqlata ka6ta ot-do(fakti4eski v momenta imam polurazbiti ot kartene steni i i pokriv v sredno dobro polojenie :ami: ).i bez drugo taq ka6ta 6te mi izqde dosta nervi i pari ,re6ila sam ,4e vsi4ko 6te se pravi kato horata.zatova iskam da sam zapoznata s pove4eto ne6ta po vaprosite na stroitelstvoto,4e da si nqmam mn qdove.blagodarq za otgovorite.az 6te pravq izolaciq ,do sega ne e imalo takava i me interesuva moje li i dvete izolacii ili e dostata4no samo van6na i kakvi sa predimstvata v razli4nite varianti na izolirane.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
08-11-2008 - 14:46:42
Слагай външна ТИ добра и не ти трябва вътре ГК. Отвратителен е. Поне за мене де, ама.....въпрос на вкус.
И стига с тая "шлокавица". Има си кирилица.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
08-11-2008 - 14:54:18
Слагай външна изолация на цялата къща.
На тавана също.

Растителна защита - съвети

Склад под наем - 400 кв.м.
Warehouse for rent in Bulgaria
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
08-11-2008 - 16:31:33
Аз бих поставил въпроса по следния начин, специално към съфорумците ,които са пътували по света и са наблюдавали строителните технологии.Къде в белите страни са виждали монтаж на външна топлоизолация moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: ПРИ МАСИВНОТО СТРОИТЕЛСТВО!
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
08-11-2008 - 16:43:47
Никъде. Както и никъде не ти включват в жилищната площ-общи помещения и тераси.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
08-11-2008 - 17:06:10
Patuvala sam iz zely svyt. Ne sam vigdala vanshna izolaziy na fasadi nikade osven v Balgaria.
Vidyh sgrada dve godini lsed postryavane: Mazilkata narushena na nyakolko mesta i otdolu se vigda byal stereopor, na fona na mlechno-kafyva fasada. Ugasno grozno !
Ne znam kakvo shte stane sled eventualna gradushka ?
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
08-11-2008 - 19:14:39
Е ,е, е ,е, щом хората от белите страни,с доходи над 10 пъти по-високи от нашите не си хвърлят парите на вятъра за външна топлоизолация ,не е ли време да изтупаме прахта от томчето на Иван Хаджийски-"Оптимистична теория за нашия народ" moody smiley: Къде другаде да търсим корените на нашата изостаналост в мисленето ,в познанието,и на прилепчивостта ни към вредните практики не само в строителството,ами в повечето житейски аспекти?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход