Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Плосък покрив и сандвич панели?

Публикувано от PetiaDCh 
Плосък покрив и сандвич панели?
26-04-2018 - 16:50:38
Здравейте на всички!
Моля някой да сподели ако има опит - новопостроена сграда с плосък покрив, на калкан от север - обмисляме да направим покритие от сандвич панели. Четох за самите панели и характеристиките им за топлоизолация и т.н., но се чудя дали е задължително да има хидроизолация след самия бетон? Питането ми е свързано с това, какво да изискам от строителя, ако той самият не ми е предложил вариант? Благодаря на отзовалите се!
Re: Плосък покрив и сандвич панели?
18-07-2018 - 18:53:28
Re: Плосък покрив и сандвич панели?
19-07-2018 - 14:11:29
avatar
има изискване за наклони при монтаж на панели - бъдете разумни - резултата не е във ваша полза....

Чест и почитание
Re: Плосък покрив и сандвич панели?
19-07-2018 - 19:36:41
Последната плоча от бетон е плоска; след нея следва изграждане на метална конструкция за термопанелите, която ще бъде с наклон от юг към север - по цялата дължина на плочата (почти 12 метра) с височина по южната страна около 1 метър; оттичане и улуци да останат в северната част... ако се покрие изцяло от термопанела, дали е нужна хидроизолация върху бетона?
Re: Плосък покрив и сандвич панели?
20-07-2018 - 12:40:25
avatar
В случая е нужна и топло и хидроизолация,но детайла ви е грешен....
След година две ще сте на различно мнение...Наклони се правят със замазки които струват 13-15 лв за м2,туй с панелите е жива дивотия....
Ако си мислите че през термопанела няма да дойде вода - то погледнете най близкия хипермаркет до вас....там ще намерите и отговора...

Чест и почитание
Re: Плосък покрив и сандвич панели?
20-07-2018 - 15:19:58
благодаря за споделеното мнение - ще се опитам да говоря с изпълнителя по темата... дано ми даде адекватни разяснения относно изпълнението
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход